Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítség! Mit tegyek, ha...

Segítség! Mit tegyek, ha anyósom nem ért a szép szóból?

Figyelt kérdés

Már-már teljes mértékben át akarja venni a 2 hónapos kisbabám "nevelését" gondozását... Igazság szerint, semmi sem jó, amit én csinálok. Én mindig meghallgatom a tanácsát, de ő rám akarja erőszakolni. Kiveszi kezemből a picit, hogy na majd ő megmutatja hogy kell. Már a férjem is rászólt párszor (egyszer-kétszer elég durván) így legtöbbször akkor jön át, ha a férjem dolgozik. Tudja, hogy én úgysem merek rákiabálni, vagy elzavarni. Sajnos ha szépen mondom neki, akkor arra nem hallgat, csak lecsitteg.. Ha erélyesebben, arra se igazán figyel. Mégsem ordíthatok vele... Kérlek, segítsetek.. :( Mit tegyek? Mindenbe beleköt, abba, hogy mit főzök, mit adok rá, hogy hogyan fogom, hogy pelenkázom... Mindenbe... Anyukám 3 gyereket nevelt fel, és szerinte mindent jól csinálok... (Anyósom csak egy gyereket.)


23 éves anyuka


2011. febr. 2. 20:03
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%

Woody Allen írta: Nálunk 10 éve tradíció, hogy az anyósom minden karácsonykor eljön hozzánk. Az idén elhatároztuk, hogy változtatunk a tradíción: be is engedjük.

:-) Nem kell elhamarkodni...

2011. febr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a férjednek, hogy a következő alkalommal üljön le vele, és nagyon komolyan, higgadtan adja az értésére, hogy ez nektek terhes amit csinál. Ne sértse meg, ne érezze azt, hogy soha nem akarjátok látni, de vegye tudomásul, hogy ti külön család vagytok, és nem jöhet akkor, amikor csak kedve tartja. Ezt a férjednek kell megtennie, mert az ő anyja. A beszélgetés napjától kezdve zárd az ajtót, és ha nem akarod látni ne engedd be. Ha dörömböl legfeljebb szólj ki neki, hogy mára nem volt megbeszélve, hogy jön, dolgod van, viszlát, de ezt is max. az ablakon.
2011. febr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem le kell ülnöd beszélni vele, mondd el neki, hogy nyilván ő nem látja magát kívülről

de amit csinál, az tipikus anyósterror


lehet, hogy úgy érzi, hogy ő jobban tudja, de akkor is tartsa meg magának, mert Neked kell belejönni a dologba, te vagy a gyerek anyja

és ne jöjjön minden nap hívatlanul

mert szeretnétek örülni a jöttének és nem fellélegezni, amikor elment


azt meg, hogy kiveszi a kezedből azért teszi, mert fiatal vagy!

Ezt aztán tényleg ne hagyd, egyszerűen ne add oda a gyereket!!

Ne a fenébe küldd el, hanem mondd el neki, hogy nagyon rossz úton jár.

2011. febr. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Sarkadra kell hogy állj.Kérdezd meg tőle,hogy neki hogy esett volna,ha annak idején az egy szem fiát csak úgy kikapták volna a kezéből?

Remélem nemsokára nyugodtan babázhatsz!Legyen benne sok örömötök!

2011. febr. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

Lányok, ha hiszitek, ha nem, már ezerszer el lett neki mondva szépen... Próbáltunk vele leülni, s megbeszélni. Mindig csak azt hajtogatta, hogy Ő csak jót akar és mi hálátlanok vagyunk. Akármit mondunk, mintha egyik fülén be a másikon kijönne... Nem tudom miért csinálja... nincs benne semmi empátia... Ő azt mondja, hogy már tapasztalt (efelől semmi kétségem) én viszont még nem tudok semmit az életről. Meg, hogy majd ő meg tanít engem mindenre..(holott anyukám ezeket már megtette)

Képzeljétek el, hogy még életében nem evett a főztömből... Mert azt mondja, hogy amit én főzök az nem megfelelő a számára... Eleinte ez is nagyon rosszul esett, mos tmár tojok rá. Régen volt egy időszak, mikor náluk kellett laknunk ( akkor épült a házunk).. Az a pár hónap volt életem legrosszabb időszaka... Majdnem ráment a házasságunk. Odáig fajultak anyósomnak ezek a rosszindulatú dolgai, hogy már-már sértegetett. Én meg el sem küldhettem melegebb éghajlatra, hisz náluk laktunk.. S akármiért szólni mertünk azt kaptuk rá válaszként: Alkalmazkodjunk, vagy menjünk albérletbe. Így történt, hogy az utolsó 2 hetet albérletben töltöttük. Annyit mesélhetnék... Régen olyanokat mondott, hogy nem olyan feleséget szánt a fiának, mint én... de nem szól bele, neki mindegy, hogy kit vesz el a fia. bla bla

Azt hiszem vetélytársnak tekintett... Mindig versengett velem. Ha én töltött káposztát főztem, akkor ő is neki állt... Viszont megkért, hogy fáradjak ki a konyhából, mert ő szeretné előbb elkészíteni (valami kamu ürüggyel h pl. megy valahova időre, ezért sietnie kell). Természetesen, ahogy elkészült, egyből egy nagy tányérral vitte be a férjemnek, hogy egyen az övéből, mert az enyém még úgy sincs kész, illetve ahogy én főzöm az túl fűszeres... (persze a férjem nem evett belőle, azt mondta megvárja az én fűszeresemet :) ezért az anyós még jobban utált)

Tudom, ezek apróságok, de ilyenekkel van tele a hócipőm... :S

2011. febr. 3. 00:33
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem valami irigylésre méltó a helyzeted! Ami meglep, hogy ezek szerint él a férje! És elengedi minden nap hozzátok?? Vele nem lehet esetleg beszélni?

Ami meg leesett, hogy hát persze, egy szem fia van! TÖK TIPIKUS!!

Tudom, hogy ez nem tesz boldogabbá. Viszont ha ő ennyire nyíltan rivalizál veled, akkor tényleg drasztikus eszközöket is választhatsz, pl tényleg ne engedd be!


Ezek szerint beszélni nem lehet vele, akkor üljetek le apóssal együtt négyesben és fektessétek le a szabályokat

Mondjuk hetente egyszer mehet


előre megbeszélt időpontban

soha nem akarod még egyszer hallani, hogy ő milyen menyet képzeld, stb, stb

ezeket az apósod előtt, a férjeddel teljes egyetértésben


Ha továbbra is odaállít, akkor szíved joga kizárni a lakásból

Sok erőt kívánok és hogy tanácskozd ezeket meg az Édesanyáddal, semmiképp ne maradj egyedül ebben a helyzetben(tudom, hogy a férjed melletted van, de legyen melletted egy tapasztalt nő is, aki szeret is!)


mert ez komolyan tankönyvi, amit leírsz, a féltékeny, beszűkült anyós terrorizálása, hidd el, SEHOGY SE TUDOD JÓL CSINÁLNI NEKI.


(OFF: egyébként eszembe jutott egy ismerősöm, akinek DETTÓ ugyanezt teszi az anyukája, egy szem fia van, csak ő özvegy is, totál ugyanez a felállás, albérletbe menekültek a kedves mama elől, aki 50 ezret akart elkérni a menyétől a szobáért, az esküvőjükön ott voltam, akkor magyarázott, hogy mennyire bánja, hogy a fia nem engem vagy a nővéremet vette el, szóval sajnos nem egyedi az eseted.

2011. febr. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Fúú.. hát ez se semmi történet...

Nekem a szemembe mondta. Meg a férjem egyik kamaszkori barátnőjéről áradozott, hogy az milyen aranyos lány volt... (amikor vele járt a férjem, akkor ő sem volt jó, csak most, h már velem van). Így van, él még a férje, de sajnos borzasztóan papucs. Néha Ő is lekiabálja az anyós fejét, de az anyós olyankor csak gúnyosan kineveti. Igazából ő viseli a nadrágot. Az apósom nagyon el van nyomva. Meg, igazából úgy vettem észre, hogy őt nem is nagyon érdekli ez az egész. Azért egy próbát megér... :)

Azt hiszem a megoldás az lesz, hogy először is megmondom neki, hogy ne jöjjön minden nap, csak max heti 1x. Akkor be fogom engedni, s ahogy kezdi a szokásos szekálást, megmondom neki, hogy ezt vagy abba hagyja, vagy haza is mehet. Ha nem hagyja abba, akkor nem fogom legközelebb beengedni. A férjem tudom, hogy nem fogja bánni, mert már Ő is nagyon ki van idegileg az anyukája miatt.

2011. febr. 3. 11:55
 28/29 anonim ***** válasza:
Állj a sarkadra, mást nem tehetsz. Én is laktam anyóssal, hát borzasztó volt. De érdekes, hogy amint megtudta hogy terhes vagyok, (akkor még ott laktunk). 180 fokos fordulatot vett, hozta a gyümölcsöt, főzzek-e stb. Persze, rájött ha így csinálja, akkor nem fogja az unokáját látni. A pici már nem oda született meg, de ha kell jön, segít, ha megkérem vigyázz rá. Sosem szólt bele semmibe, próbálta volna meg. Igazából a sok bántás (sokat sírtam miatta) bennem marad örökre, de azért normális a viszonyunk. Annyit még leírok, hogy amikor odaköltöztem, az ő megkérdezésével, rá 3 hétre mondta, hogy menjek haza, mert így nem jó, meg se kérdeztük. Meg hogy válasszon a fia, ő vagy én. Természetesen engem választott. Akkor nem volt elég amit adtunk a konyhára, kérdeztük mennyit kér, Hát ezt ő így nem tudja. Innentől kezdve külön konyhán voltunk, külön mostam, csak a fele rezsit fizettük. Úgy hogy én is tudnék mesélni :-)
2011. febr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
El kell költözni, minél messzebbre az anyóstól, hogy úgy legyen nevelve a gyerek, ahogy te akarod. vagy az anyóst kell elküldeni melegebb éghajlatra. ha egy gyerek kétfelé van nevelve, abból semmi jó nem lesz, nekem elhiheted.
2014. szept. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!