Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 10 honapos babatok?...

Miket tud 10 honapos babatok? Beszel mar? Ramutat babakra, ha keritek, illetve macira stb?

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 00:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Beszél??? Az első szó kimondása átlagosan egy éves korra tehető, de a fiúk között sok van, aki 2-2,5 éves koráig meg se szólal...


Mászik, feláll, oldalt lép, pohérból iszik (itatom), a csőrös egyedül kezeli, a kölesgolyót egyedül szedegeti a szájába. Rájött, hogy a kisautót gurítani is lehet, nem csak rágni, és imád mindent ütögetni, zajt csapni. Nem mutat rá semmire, nem tapsol, nem ad puszit sbt.

2011. febr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

9,5 hónapos.

Nem mutogat, nem "beszél". Néha mondja, hogy mama, papa, baba, de tudom, hogy ez csak a hangjának a próbálgatása, nem tudja az értelmét. Nem tapsol, nem dob csókot, ha nagyon-nagyon jókedve van, hajlandó integetni, vagy mondani, hogy pápá (utánozva.)

Tegnap az állólámpával játszott, mondtam neki, hogy nem szabad, erre otthagyta, de szerintem véletlen egybeesés volt. :)

Szeparációsan szorong és ma éjjel ötször ébredt, de mászik, áll, kapaszkodva megy pár lépést, gagyog, pakol. Nagyon aranyos. Nagyon szeret enni (szerencsére), 5 foga van, simán eszi a darabos kaját, és nagyon szereti a vajaskenyér-katonákat a szájába pakolni. :)

2011. febr. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a lányom már lassan 13 hónapos, 10 hónaposan mászott, de előbb tanult meg felállni. Ő is akkor kezdte mondogatni, hogy baba, mama. A baba szót használta először tudatosan még 1 éves kora előtt, de napra pontosan nem tudom mikortól.

Szerette a könyveket nézegetni, mutogattam neki az állatokat, nem mutatott rá, de tetszett neki. Van két plüss állata, egy nyuszi és egy maci, őket meg tudta különböztetni, illetve tudta, hogy hol a "bim-bamos" óra a falon, illetve egy-két dolgot így már megértett, de egyébként egész nap a felállást, a felkapaszkodást és egyensúlyozást tanulta, gyakorolta.

11 hónapos kora óta önállóan megy, azóta szinte semmi más nem érdekli, akkor ül le, ha már nem bír menni. A szókincse két szóval gyarapodott, ez az apa és a brum-brum.

egyébként 10 hónaposan tanult meg tapsolni, most akkor tapsol, amikor megdícsérem, hogy ügyes. Önbizalma van:-)

2011. febr. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom pont holnap lesz 10 hónapos,már egy honapja integet,tapsol,már szépen megérti a nem szabad szót,bár csak kis hiszti kíséretében.Már két hónapja hogy felállt,de még csak most kezdi próbálgatni az egyensúlyozást.Imád rakodni,pakolni,de még csak baba nyelven beszélget.Amit felismer biztosan,az a kutyánk,meg a bébiételes üvegen a baba képe.Ezeket mutatja is.
2011. febr. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mászik, feláll, oldalra lépeget, integet, puszit dob.

Mondja, hogy baba, bebe, néha apa, és a lámpa szóból a pa.

Könyvben mutatja amit kérdezek, ha van kedve. :)

Az ablak előtt van egy fa, amire madáretetőt raktunk, gyakran mutat kifelé is, hogy nézzük meg a madarakat. :)

2011. febr. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kislányom holnapután lesz 10 hónapos. Ha kutyát lát mondja, hogy vu, ha zenét hall mondja, hogy tá (tánci) és billeg, 1 hete tapsol ha mondjuk neki, ha hintáztatjuk, mondja a hintát, néha pápát int. Foga nincs még, kapaszkodva oldalazva egy-két lépést megtesz. Januárban kapott egy síró-nevető babát ami a kedvence lett, bújik hozzá és mondja, hogy baba, ha nagyon szeretgeti akkor bababa, nagyon édes.

2011. febr. 5. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mászik, kapaszkodva feláll, oldalazva lépeget, ha fogjuk a kezét, akkor nagyokat sétál a szobában. Mondja, hogy pápá és integet is hozzá, tapsol, puszit dob, ha mondjuk, hogy simi-simi, akkor megsimogat minket,ha kérünk valamit, ami a kezébe van, odaadja, a nem szót abszolút megérti és nem tetszik neki :) Mondja, hogy baba, mama, apa, papa. Amit szeretne, arra rámutat(ennivalókra főleg). 6 fogacskája van.
2011. febr. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia. az én lányom jövő héten lesz 10 hónapos. mászik, feláll és kapaszkodva néha néha lép egyet, de úgy kb. két hete inkább az a sláger, hogy nem kapaszkodik semmibe, úgy áll és egyensúlyozik. leszáll egyedül az ágyról, ügyesen tolja le a lábacskáit.Pápázik már régóta, mondja és integet.tapsol, de ahhoz nincs szöveg. ezen kívül felismer játékokat, ha kérem mutassa meg ezt vagy azt.

mondja, hogy apa, kérésre (ha jo a kedv) anya ami aa,hoppá mikor eldől a torony, meg a kukucsból annyit, hogy ku. a karácsonyfát nagyon szerette, sokat néztük és mondta, hogy ka. a mai napig emlegeti. És persze babanyelven ő is szövegel.szeret labdázni, próbálja dobni, gurítani. ha valami sikerül (pl. leszállni az ágyról) akkor várja a dicséretet, néz ránk és vigyorog!

mostanában mindig pöszmöszöl a földön, morzsákat keres hasalva :)

2011. febr. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A te babád miket csinál??
2011. febr. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az én lányom 10 hónaposan kezdett el járni, egyedül és segítség, kapaszkodás nélkül. 10-11 hónaposan kezdte el használni tudatosan a mama, baba, apa szavakat illetve nagyon sok szónak az első szótagját. 14 hónaposan már 2-3 szavas mondatokban beszélt.

10 hónapos kora körül nagyon szerette ha képes könyveket nézegettünk és ha macit látott mondta, hogy ma , ha kutyát akkor ku stb.

Nem csoda gyerek a lányom, de nagyon sokat énekeltem/énekelek neki, pici baba koraóta egy folytában beszélgetek vele(nem gagyogok!!!), ha látunk egy képet elmondom mi van rajta, ha megfog egy fakanalat elmondom mi az és mire használjuk.

10 hónaposan már hihetetlenül kíváncsiak és nyitottak a kicsik, ráadásul mint a szivacs szívják magukba az infókat.

Szerintem az életük egyik legfontosabb és legmozgalmasabb időszaka ez.

2011. febr. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!