Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a kompról?...

Mi a véleményetek a kompról? Főleg ikresek válaszát várom.

Figyelt kérdés

8 hósak a lányaim és nagyon szeretnek a kompban lenni. Amikor csak lehet a szőnyegen vagy a nagy járókában vannk, de pl. az étkezések a kompban folynak, mert az etetőszéket nem szeretik. Ha megunják a szőnyeget mennek a kompba.

Sokan azt mondják, a későbbiekben gerincbántalmaik lesznek, de kinek nincsenek? Ha irodában dolgozol, akkor azért fáj a hátad, ha fizikai munkás vagy, akkor meg azért fáj.


2011. febr. 7. 15:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de ez nagyon hülye hozzáállás.

Ha tudod, hogy esetleg bajuk lehet tőle, akkor csak annyit mondasz rá, hogy de kinek nincsen gerincbaja?


Mert én, ha egy mód van rá, próbálom azokat a dolgokat elkerülni a gyerekeimnél, amik a későbbiekben gondot okoznak.


Pl. nem kaptak idejekorán tejet, hogy ne legyenek allergiások. Nem veszek nekik kínai cipőt, hogy később ne legyen gondjuk a bokasüllyedéssel.

Most hirtelen csak ezek jutottak eszembe...


De nem úgy van vele az ember, hogy amit lehet előzzünk meg?????

2011. febr. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Nagyon rossz hozzáállás. Nekem nincsenek gerincproblémáim, egész életemben vigyáztak rá a szüleim, sportoltam, odafigyeltem. És a gyerekeimnek is ezt igyekszem átadni. Ne kívánd a gyerekeidnek, hogy kiskoruktól kezdve gerincbántalmaik legyenek, inkább igyekezz elkerülni.


Én is ikres vagyok, pont ezért be sem lett vezetve nálunk a komp.

2011. febr. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kislányom kompos volt, semmi baja, nem hinném, hogy később lesz, most 5 éves, tornázik, mazsorettezik, úszik. Gyönyörű tartása van.

Ikreim azért nem voltak kompban, mert csak egy komp volt és ha az egyiket beletettem, a másik ment mellé és a komp mindig ráment a lábára :-) Igért egy rokon egy másik kompot, arra vártam, végül vettem egyet használtan, de addigra meg már nemigen akartak beleülni :-)

Szóval szerintem jó dolog és nem tudom, miért lenne ettől gerincbántalma, erről még nem is hallottam sose... A dokink nem szeret semmi ilyesmi cuccot, elég háklis ezekre, de a komp ellen az volt a kifogása, hogy könnyen felbillen egy küszöbben. Mivel nálunk nics küszöb, igy ettől nem féltem, bátran kompoztattam... Gerincbántalmat tuti előhozta colna érvnek, ha tényleg igaz lenne... De nem tette...

2011. febr. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De ha nem akarnak megmaradni sehol sem akkor mit csináljak velük? 1-2 órát vannak csak a kompban egész nap.
2011. febr. 7. 16:24
 5/10 A kérdező kommentje:
Kedves első! Allergia akkor alakulhat ki a tejtől, ha van a családban allergiás. Nem attól, hogy hamarabb kapnak tejet. Ha van allergiás a családban akkor csak 1 éves kor után lehet bevezetni a tejet óvatosan.
2011. febr. 7. 16:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Nyugottan beleteheted őket,hisz nem egész nap vannak benne.Attol semmibaj nem lesz,szerintem.
2011. febr. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

7 hónapos kórtól használtuk a kompot, 10 hónapig rendszeresen. 10 hónaposan felállt és lépegetett, 11 hónaposan ment stabilan, akkor már egyáltalán nem kellett.

A gerincének semmi baja, egészséges!

2011. febr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A gerincbántalmak, amiről a kérdező is írt, nem most derülnek ki, hanem kamasz, ill. felnőtt korban.

Persze nem biztos, hogy lesz, de benne van a pakliban.

Ezért írtam az első válaszban, hogy amit lehet az ember előzzön meg...

2011. febr. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szeretem, mikor a felnőttkori hátfájást levezetik az 1 éves korban napi 2 órát kompban töltött időre... Aha...
2011. febr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előző válaszolóval! Egy gyerek benne ül 3-4 hónapig időközönként és kamaszkorban ezért gerincbántalmai lesznek! Na persze..
2011. febr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!