Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Délutáni alvás kiságyban?

Délutáni alvás kiságyban?

Figyelt kérdés
Tapasztalatot, tanácsot szeretnék tőletek kérni. Kisfiam lassan egy éves lesz, és napközben csak babakocsiban alszik... Igen, tudom én rontottam el. Pici korában elvolt a babakocsiban, aludt a kiságyban. Nyáron azonban 1-2x kivettük belőle séta közben, és utána... nem volt benne maradása. Sajnos sírt a babakocsiban, és akkor még panelban laktunk, és egyszerűen nem tudtam úgy sétálni vele. Kiköltöztünk kertes házba, és valahogy megszokta a babakocsit, akkor már nagyobb lett, 6-7 hónapos jobban elnézelődött. Örültem is hogy jó sokat vagyunk levegőn, és alszik is. Na de utána ezt szokta meg. Most ott tartunk, hogy napközben nem is alszik az ágyában. Este szépen elalszik az ágyában. Napközben séta, babakocsi, alvás. A problémám az, hogy van hogy este 5-6 felé újra elfárad, olyan jó lenne csak letenni, és aludjon kicsit, de ez nem megy. Illetve ősztől lehet bölcsődés lesz, és szeretném hozzászoktatni az ágyas alváshoz. Próbáltam letenni az ágyába délutánonként, de akármilyen fáradt is volt, csak felállt, és sírt. Hiába mentem be hozzá többször, hiába ültem a kiságya mellett. Bocs, ha túl hosszú voltam. Ötletek?
2011. febr. 8. 08:15
 1/1 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik könyvem azt írja, hogy addig ne tedd le míg nem álmos. mikor már igazán álmos akkor tedd le és hagyd 15-20 percet sírni ha nem alszik akkor vedd ki és várj addig míg megint nagyon álmos lesz és újból próba. ez egy köszködés lesz, de kb 3-4 nap.

akkor állj neki ha késszen vagy a változtaztásra, és biztos vagy benne hogy végig tudsz csinálni pár nap küszködést.

úgy ne kezdj neki hogy na jó ha nem alszol akkor mész a kocsiba.

egyszerüen légy erös, ha tényleg akarsz rajta változtatni. de feleslegesen ne ríkasd, csak akkor ha késsz vagy végig csinálni.

2011. febr. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!