Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyaság alatt el lehet lustulni?

Anyaság alatt el lehet lustulni?

Figyelt kérdés

Ma anyósom ezt vágta a fejemhez. Megjegyezem 21 hónapos kisfiam van. Minden nap főzök, takarítok, apának semmit sem kell csinálnia, még annyit sem hogy a ruhákat ki-be teszi a gépből. Nem szoktam lefeküdni a gyerekkel aludni sem.

Ez szarul esett.


2011. febr. 8. 22:51
 1/7 anonim ***** válasza:
El lehet,de anyósod nem látott akkor még ellustult anyukát:-) Ne foglalkozz vele.
2011. febr. 8. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
el lehet :) de anyósod kapja be. nálunk is az van amit leírtál, sajnos magamra már nincs is nagyon időm, elég trampli lettem :S ez is az szerintem :D
2011. febr. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, el lehet lustulni, csak senki nem vallja be, mindenki panaszkodik mennyire nincs idelye semmire a gyerek mellett!

Ilyen könnyű dolgunk soha nem lesz mint mist gyed gyes alatt, hogy csak főzőcskézünk, takaítunk mosunk, játszunk a gyerekkel, sétálni járunk!

Ezt majd akkor vesszük észre, mikor vissza megyünk dolgozni, ugyan ezeket el kell végezni, csak mellette napi 8 óràban mèg dolgozni is kell, reggel este vinni hozni a gyereket a bölcsibe oviba!

Az első hónapban a legnehezebb, és akkor döbbenünk majd rá hogy igenis ellustúltunk,alhatnk 7-8-9-ig, nem kell hatkor kelni hogy beérjek 8-rá melóba, nem bírunk a busz után rohanni miután a gyereket

elvittem bölcsibe, kifulladtan beérek melóba, ott 8 órát ledolgozok, majd rohanok a gyerekért, utànna' haza, főzök mosok takarítok, kiviszem a gyereket a játszótérre, boltba megyek, este meg ha elalud még vasalok!

Na már néha felmegy a vérnyomásom pulzusom, nem kapok levegőt kifulladok, elmentem a dokihoz, minden vizsgálaton átestem, és megállapította a kardiológius szívultrahang terhelés után hogy rllustultam otthon a gyerrk mellett, edzetlen vagyok, most még a fentieket mellé heti 3x 1 óra edzést is be kell iktatnom, és lefogynom, mert ugye ez a másik dolog, hogy hány kismama panaszkodik itt hogy nem tud lefogyni, mert el van lustúlva kènyelmesedve!

2011. febr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

07:30-as valaszado van valami abban amit irtal. :) En egy dolgozo anyuka vagyok (most is a munkahelyemrol irok)kisfiam 1 eves. 15 orakor megyek erte a bolcsibe es az egvialagon semmire sincs idom. Tegnap pl. este 23 orakor takaritottam ki a furdot, hogy delutan le tudjak menni a kisfiammal a jatszoterre hintazni. Aztan elkeszitettem a vacsorat, meg epitokockaztunkj egy picit, furdetes aztan alvas en meg nekiestem a fozesnek (hogy legyen mara vacsi) utanna meg furdo takaritasnak. Sokszor eszembe jut milyen jo is volt otthon es konnyu ehez kepest. Delelott setaltunk, jatszodtunk... es amikor a fejem hazajott en tudtam hazimunkazni, porszivozni es masnapra elkesziteni az ebedet mert o elvolt a picivel. Most is ellenne nem az a gond, hanem az, hogy en is vele akarok lenni mert 6-7 oran keresztul nem latom. :( Igy kozosen megyunk setalni, jatszani de nehez megoldani a hazimunkat. Viszont kipihentebbnek erzem magam ennek ellenere mert a munkahelyen szellemi munkat vegzek, ulok, elmegyek nyugodtan elbedelni, szunetelni, internetezek... Ugymond kipihenem magam a sok fizikai faradsagtol aztan deltuan 15 ora utan johet a rohangalas, jatszas ezerrel amire mar nagyon vagyom. :)

Azert azt nem mondanam kedves kerdezo, hogy ellustultal. :) Ugylatszik anyosodnak rovid a memoriaja ahoz, hogy visszaemlekezzen milyen is volt amikor a fia pici volt.

2011. febr. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
BIzony nagyon ellehet lustulni!!!! Én mégráadásul abban a nagyszerű helyzetben is vagyok, hogy a nagymamámékkal élünk együtt, így főznöm nem kell.Teljes mértékben a fiamra tudok koncentrálni, amikor meg alszik,addig kitakarítok. Köszönetet mondhatok a sorsnak, hogy így alakult!!:)
2011. febr. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen el lehet lustulni. Én egy nagyon jó példa vagyok erre. Már előre félek, milyen lesz, ha vissza kell mennem dolgozni.

Kislányom egy tündéri 10 hónapos baba. Semmi, de az égvilágon semmi gondom vele. Persze neki is van nyűgös napja, és őt sem lehet mostanában egyedül hagyni egy percre sem, sőt járunk gyógytornára is, mert ő is lusta és nem csinálja a korának megfelelően a mozgásokat, de ez nekem nem teher, inkább egy program hetente 1szer. Persze a lustaságom odáig nem terjed, hogy sétálni, ill. gyerekek közé ne vigyem a babámat.

Mindezek mellett van egy tündéri párom, aki dolgozik, de a háztartásban is rengeteget segít, ablakpucolástól a mosogatáson keresztül a porszívózásig. Ráadásul olyan helyen dolgozik, ahonnét az ebédet is nap mint nap hozza haza, mert az jár neki. Így tehát főznöm sem kell. Így elmondhatom, ha valaki ellustulhat a Gyed alatt, akkor én igen.

Most kezdek kicsit magamhoz térni, mert itt a jó idő és le kell venni a télikabátot és hát.... télen a kilók igencsak feljöttek rám.

Szóval Te nem tartozol a lustaságok közé az biztos. Az anyósod meg kicsit porolja le a szép emlékeit és ne fesse már le magát mártírnak. Valószínű Te is megteszel annyit a családodért, amennyit annak idején megtett ő. Élj boldogan az anyósod beszólásait figyelmen kívül hagyva. Csak a ez számít!!!!

2011. febr. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, el lehet lustulni, szerintem.

Na de ez nem az a fajta lustaság, hogy egész nap fekszünk és nem csinálunk semmit, hanem hogy elszoktunk a pörgéstől. Mivel itt az egész napom a takarításra és a főzésre, persze, hogy nem kapkodom el és nyugodtan, ráérősen csinálom meg.

Fogalmam sincs, hogy fogom tudni mindezt 8 óra munka és a gyerekek oviba hordása mellett megcsinálni, mert összecsapni a melót meg nem szeretem, akkor inkább neki sem állok. Ha meg nem alszom 8 órát, akkor valószínűleg használhatatlan leszek a melóhelyen :(((

Istenem, de jó lenne, ha az 58 éves anyósomnak nem kellene még 4 évet dolgoznia, akkor ő elmehetne majd délután a gyerekekért és nem kéne még azért is stresszelnem majd, hogy oda tudok-e érni 4-ig a bölcsibe és az oviba :((((

2011. febr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!