Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Munka, karrier és bölcsi vagy...

Munka, karrier és bölcsi vagy pénznélküliség és anyaság?

Figyelt kérdés
15 hónapos a kisfiam. Néhány hónap alatt rengeteget változott az élethelyzetünk. A férjem jól fizető munkahelye megszűnt, és most minimálbérért dolgozik. Ez a gyessel és a családival is nagyon kevés, gondolom ezt magyaráznom sem kell senkinek. Nekem most egy nagyon kedvező munka adódott, amit anyagilag is jól megfizetnének és szakmailag is nagy kihívás lenne. Teljes dilemmában vagyok, mert a férjem szerint el kéne vállalnom, és az anyja majd eljön a gyerekhez, hogy ne kell jen bölcsibe adnunk. Erről én hallani se akarok, mert anyósom nem megbízható. a férjem elfogult a mamával, szerint ejobb helyen van az anyjánál mint a bölcsibe. Most mit tegyek? Vannak bölcsis vagy mamás tapasztalataitok? Tényleg kicsi még a bölcsihez? Tényleg nem figyelnek ott rájuk? Állandóan beteg lesz? A mamára nem merem bízni. Vagy mellette kellene maradnom? A pénz nem luxusra kéne, hanem alapvető dolgokra, rezsire, ételre.
2011. jún. 6. 13:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
biztos,hogy kevesebbet foglalkoznak vele,mint te otthon.de ha ilyen kakán álltok anyagilag és ez egy jó meló,akkor vállald el.nagyon nehéz lesz,de szerintem egy próbát megér.a mama miért nem megbízható?mert a helyedben én inkább a mamára bíznám.de ha olyan oka van a megbízhatatlanságnak,akkor természetesen bölcsi.
2011. jún. 6. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem bízol a nagymamában, akkor legyen bölcsi, és megegyezni, hogy azért, mert ott sok a gyerek, de ha beteg,akkor marad a nagyi.

Hátha így ő is megérti, talán még örül is, hogy nem 100%-ban az ő felelőssége egy pici gyerek, de biztos szívesen babázik időnként.


Ha van munka, és megoldható, hogy legyen, aki figyel a picire, szerintem menj dolgozni.

Ettől még anya is leszel, még pár hónap, hamar elszáll, és úgy is vissza kéne menned dolgozni.

Addigra már lehet, helyre is rázódtok anyagilag.

2011. jún. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Hozzánk nem tud jönni, mert nincs lift és nem tud lépcsőt mászni, ezért hozzá kéne vinni. Nála pedig egyrészt egyáltalán nem gyerek biztos a terep, van kút, csomó hamis kutya, akikhez ragaszkodik, macskak, minden jószág, elgazosodott kert, gombával, bogyókkal, a lakásban por, kosz, káosz. Ő maga állandóan panaszkodik ,hogy itt fáj, ott fáj, nem lát, azt hiszi, hogy a gyerekem el ül egész nap és legózik. Hogy fog fájós lábbal utána szaladni, hogy ne érje baleset? Szerinte a gyereknek meg kell érteni ,hogy nem lehet odamenni a kutyához, mert harap azért van megkötve. Szerintem meg ezt egy ennyi idős gyereknek nem lehet megmagyarázni, mert kíváncsi és imádja a kutyust. Meg azt se lehet megmagyarázni ,hogy ne ess a kútba. A férjem szerint az anyja csak szimulál, és amúgy akármelyik sportolóval versenyt futna, ha a fiam kisazaladna az útra.
2011. jún. 6. 13:16
 4/13 A kérdező kommentje:
Mármint, hogy mi a gond a nagyival.
2011. jún. 6. 13:16
 5/13 anonim ***** válasza:

Én azt mondom bölcsi.

Az hogy jól fizeő állásod legyen a gyermeked érdeke is, ez nem kérdés.

Az, hogy te vagy otthon a gyerkőccel természetesen jobb neki mint a bölcsi, de azért a bölcsinek is vannak hasznos oldalai:

-megszokja hamar a közösséget, ovinál nem lesz gond

-immunrendszere megerősödik

-sok gyerek kifejezetten imádja a gyerekközösséget, hidd el micsoda önálló, helyre kis emberke lesz belőle! :) Oviban majd ő fogja pátyolgatni a "kezdőket" :)


Anyós: én inkább a bölcsi mellett vagyok, ismerve anyósomat. Nincs vele nagy baj, de tipikusan az a típus aki szerint őnála jobban senki nem főz, és nem nevel gyereket, így is lépten-nyomon megkérdőjelezi a nevelésemet és konkrtéan tesz rá magasról ha valamit mondok neki a gyerekkel kapcsolatban szóval ha vele lenne akkor azt gondolná teljhatalma lett tőlem átvenni a nevelést és valamilyen szinten igaza is lenne hiszen azért baromi nagy szívességet tenne nekem ha ő maradna vele hogy dolgozhassak, én nem akarok ezzel a szívességkéréssel az adósa lenni olyannyira hogy azt gondolja akkor azt tesz a gyerekkel amit akar. Ez ugyanis visszaüthet.

2011. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
BÖLCSI!!
2011. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ha neked jól fizető állásod lesz a férjednek meg rosszul fizető állása van, miért nem marad ő otthon? még gyedet is kaphatna ha be volt jelentve.


add be bölcsibe és a mama vigyázzon rá.

igen, beteg lesz! átlag a mi bölcsinkben: 3 nap bent, 1,5-2 hét itthon. ha már havi 10-11 napot jár az már nagyon jó hónap.

szóval szükség lesz a mamára, nem is kicsit de a bölcsi meg arra jó, hogy átesik ezeken a nyavajakórságokon és később kevesebbet lesz beteg

2011. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem is az jutott az eszembe, hogy ha a férjed be volt jelentve, akkor akkor elmehetne ő gyedre. A max. gyed kb. annyi, mint a minimálbér, nem?

Amúgy felvennék egyáltalán bölcsibe? Mert sajnos tudjuk, hogy mindenhol helyhiány és többszörös túljelentkezés van :(

2011. jún. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
nem annyi a max gyed, jóval több ;)
2011. jún. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

15 hónapos bizony még elég kicsi egy gyerek, de ha sz@rul álltok és jött egy ilyen kedvező lehetőség, akkor bizony szerintem el kéne vállalni. Pláne, hogy azt írod, alapvető dolgokra kéne a pénz. 15 hónaposnál kisebb gyerekeeket is bölcsibe adnak, ha muszáj.

Ami a kérdés második részét illeti: BÖLCSI! Én se bíznám rá soha, semmilyen körülmények között a gyerekemet a párom anyjára és nem véletlenül. Ha anyós vagy bölcsi lenne előttem, mint választási lehetőség, akkor egyértelműen bölcsi.

2011. jún. 6. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!