Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyha sokáig hagynak sírni...

Hogyha sokáig hagynak sírni egy babát belázasodhat?

Figyelt kérdés
ismerősömnek meggyőződése, hogy hagyja sírni 7hós kislányát, mert az csak hisztizik.voltam náluk ilyenkor ,hallottam, hát úgy bele éli magát,hogy már egymás szavát nem hallani úgy vísít.az esetleges lelki sérülésén kívűl más baja lehet szegénynek?láz esetleg?vagy valami?
2009. febr. 10. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem nagyon szólhatsz bele, hogy mások hogy nevelik a gyereküket, még ha közeli rokonok, barátok akkor sem.

Babája válogatja, igen belázasodhat, elvesztheti hitét, bizalmát a szüleiben, de gondolom nem ez volt az első eset, hogy "hisztizik" a gyerek.

a kora alapján lehet anyás korszakát éli, és szüksége van az anyjára.

Vedd figyelembe azt is, hogy a szülei valószínü jobban ismerik, hogy mikor miért és hogyan sír.

DE pozitív, hogy aggódsz a kicsiért.

2009. febr. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%

Tuti hogy barátnőt váltanék, na mindegy, a kérdésedre viszont létezik hőemelkedés, kis láz is, de azokat a babákat akik csak jobban belelovalják magukat, nem szabad hagyni sírni tovább 5 percnél, vannak akik szépen elkezdik nyugtatni magukat őket tovább lehet.

Kemény lehet a bartánőd! :( sajnálom a kicsit

De te tök ari vagy hogy így aggódsz a babáért!

2009. febr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
nekem is úgy tűnik egyébként, hogy hiszti, ha leteszi egyből sír, ha felveszi vigyorog.de akkor csak lenne más megoldás mint hagyni szegényt bömbőlni.
2009. febr. 10. 19:15
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

szia

láttam én már úgy behergelni magát ,h hányt is a kisgyerek...lázról még nem hallottam.szerintem beszélj vele-ha engedi.kinek jó,ha sir a baba? ha mi rosszkedvűek-bánatosak vagyunk-akkor nekünk is jó odabújni vkihez.én a falra tudok mászni,ha meg akarnak győzni,h hagyjuk sirni...mert tágul a tüdő..stb.lehet,h tényleg hiszti.onnan tudhatja,h baj,van,h ha kiveszi tovább sir-e.ha nem,akkor csak babusgatásra vágyott.ha pedig hiszti-akkor én a figyelem elterelést javaslom.ha nagyobb lenne-mondanék más módszer is-de egy babának nem lehet ezt még elmagyarázni.én a kisfiamnak mindig mondom,h majd ,ha megnyugodtál visszajövök...nem is tart sokáig a kiabálás

2009. febr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%

Szegény kisbaba! Ez borzasztó! Szüksége van az édesanyjára, de ezek szerint az anyukának nem igen a kisbabájára. Nem hiszem, hogy hiszti, inkább csak szüksége van valakire, aki vele van, aki szereti, neki szeretetre van szüksége és gondoskodásra. Ha a nap 24 órájában, akkor mindig, mi szerettük volna a babát, így gondoskodni kell róla, ha sír és minket akar, akkor vele lenni. Teljesen lelki sérült lesz az a kisbaba, nem fog bízni a szüleiben. A gyerekeknek az a legnagyobb félelmük, hogy elveszítik a szüleiket és ha magára hagyja sírni, akkor ezt fogja hinni. Igen belázasodhat és hányhat is! Nem azt mondom, hogy nem szabad egyedül hagyni a gyermeket, de ha nagyon sír az szívszorító.

A lelki sérülés a legnagyobb baj, de ez nem most fog kiderülni, hanem majd később. Akkor lesz mire visszavezetni...

Nem sírni hagyni kell, hanem elmagyarázni neki mindent többször és úgy megérti. Így nem, mert nem érti miért hagyta el anya. Ez borzasztó.

2009. febr. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hogy lehetne segíteni nekik?mit lehetne tanácsolni?mit tegyen?
2009. febr. 10. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:
69%
Utolsó vagyok. Egy ilyen korú baba még nem is tud hisztizni!!! Ahhoz túl kicsi.
2009. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!