Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külföldön miért divat a fiú...

Külföldön miért divat a fiú babákra is rózsaszínt adni?

Figyelt kérdés
Londonban szinte az összes baba rózsaszínben van, még a babakocsik is. Ismerősömnél is fiú született és ők is el kezdtek rózsaszín ruhákat adni a babájukra. Ti ezt értitek? Divatból teszik?
2011. febr. 12. 08:13
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
De ne mejünk messzire, elég csak Bécsbe elmenni és ott a gyermekruházati üzletek tele vannak rózsaszín ruhákkal, fiús alig akad.
2011. febr. 12. 08:15
 2/18 anonim ***** válasza:
45%
Mert egy férfi ia nyugodtam felvehet rózsaszín pólót, ingetm,szerintem nagyon szexi,csak nálunk vannak ilyen begyöpösödött nézetek:-((
2011. febr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
47%

Fiúk is nyugodtan hordhatnak rózsaszínt.

Külföldön már nem ciki, csak kis hazánkban az.

2011. febr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Ha most a pöttyös lenne a sláger vagy épp a csíkos, akkor meg az lenne mindenkin, pláne külföldön. Szóval szerintem divatból. A divatot persze nem kell mindenkinek feltétlenül követni, attól még szerintem lehet trendin öltöztetni egy fiút is, hogy nem csupa rózsaszínt ad rá az ember. A fiamra én is ráadom a pirosat vagy akár a sárgát is, de mondjuk rózsaszínt vagy lilát nem adnék rá, mert nekem nem tetszik. Szerencsére a férjem sem venne fel rózsaszín pólót vagy inget, de még szerintem lilát sem. Nem az ő stílusa. De attól még van, amelyik pasinak tényleg jól állnak ezek a színek.
2011. febr. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Biztosan divatból!

De ahoz hogy bemenj egy bababoltba és minden rózsaszín legyen nem kell még Bécsig sem elmenni, nálunk is így van!Végig nézel egy üzleten vagy börzén és minden rózsaszín, kéket és egyéb fiús színeket nehezebben találsz.

2011. febr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
43%
Nem annyira konzervatívak az emberek,mint nálunk.Mivel a homokosság is sokkal elfogadottabb,már-már természetes a nyugati országokban,így a szülők sem rettegnek tőle,hogy a rózsaszín ruha deformitást okoz a gyerek lelki fejlődésében.
2011. febr. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Az "lazacszín" :) Lányokon rózsaszínnek hívják, a férfiingek lazac színűek ;) Így nem hangzik olyan melegnek.

Szerintem nincs ezzel semmi gond, bár az én fiamnak nincs olyan cucca...

2011. febr. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%
Hát mondhattok bármit én akkor sem öltöztetnék rózsaszínbe egy kisfiút. Nekem a rózsaszínbe öltözött férfiak sem tetszenek, mert melegeknek tűnnek.
2011. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
55%

Egyelőre csak egy lányom van, de ha egyszer fiam születik én biztos nem adok rá rózsaszínt :(

Nekem nem tetszik ez a mostani "lányosfiú" divat.

2011. febr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
83%
Nalunk, Hollandiaban nem adnak rozsaszinut a kisfiukra.
2011. febr. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!