Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a baba szellemileg sérült...

Ha a baba szellemileg sérült az kiderül a születésekor?

Figyelt kérdés
Vagy mikorra derül ki?
2009. febr. 11. 12:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak bizonyos jelei, a csecsemőreflexek például nem úgy működnek, ahogy kellene. Szerintem a szülésnél csak akkor derül ki, ha nagyobb baj van, egyébként inkább pár hetes korára vehető észre, ha valami nincs rendben.
2009. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
10 éves fiam súlyosan értelmi és mozgássérült egy anyagcserebetegség miatt. 3 hónapos korában derült ki amikor elmaradt a mozgásfejlődése.a korházból úgy adták ki hogy egészséges.10 es volt az apgar értéke is.szerintem ez függ a betegségtől hogy kiderül e.de ha már volt a családban beteg érdemes genetikai tanácsadásra menni.nálunk is csináltak vizsgálatot a második babánál és ő szerencsére egészséges,mostmár 7,5 hónapos.jó egészséget.G
2009. febr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

a 2. válaszolótól kérdezném, akinek sajnos beteg a gyermeke: én úgy tudom, hogy születésnél vizsgálnak TSH- értéket, ami az anyagcsere zavarok kimutatására szolgál.

Rendben volt minden?

Ránézésre is minden rendben volt 3 hónapos koráig? Nem látszott semmi?

2009. febr. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

második vagyok.minden teljesen rendben volt.ránézésre is szép egészséges babának látszott.3250g született 48cm.

sajnos az a baj hogy nem minden anyagcserebetegséget vizsgálnak,és igy a miénk nem tartozik a leggyakrabban előfordulók közé ezért nem szűrik.miért tetted fel ezt a kérdést?van valami probléma a terhességeddel vagy csak ok nélkül aggódsz?

2009. febr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
küldtem neked válasz e-mailt.nem tudom megkaptad e.
2009. febr. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!