Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy pelenkaváltásnál a régin...

Egy pelenkaváltásnál a régin kívül még 2-3-at dobok el, mert közben pisil, van valakinek javaslata?

Figyelt kérdés
Mindig akkor jön a pisi, amikor már éppen befejeztem a krémezést. Nem sok, de gondolom, ilyenkor megint új pelust kell (?), és hogy a bőrét ne csípje, újra letöröl, újra kézmosás, újra krém - újabban ritkább, ha sikerül megúszni pelenkapazarlás nélkül. Arról nem beszélve, hogy egyre türelmetlenebb, nehezebb a törlés-krémezés, és több idő.
2009. febr. 11. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

Nem tudom kisfiú vagy kislány?

Kisfiú esetén lehet valami textilpelust odarakni, hogy felszívja kislányoknál nem tudom. :)

2009. febr. 11. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem elég meleg van, és a 20-21 fokon túl még egy hősugárzót is bekapcsolok. Igaz, ez nem pont a pelenkázóasztalra sugározza a hőt, de a közelben.

Ha langyos vizes ruhával tisztítom a pelussal fedett bőrt, utána száraz törölközővel felitatom a nedvességet, óvatosan, hogy ne nyomjam. Mi lehet az oka mégis?

2009. febr. 11. 12:47
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
hát én bizony nem szoktam eldobni, ha csak belülre ment a pisi, sőt kivül is letörölgetem és felrakom - amúgy sem cserélünk minden pisi után pelust és akkor ez tényleg pazarlás.Kaki után (mert azt is akkor szereti csinálni mikor ki van csomagolva), na akkor lecserélem.
2009. febr. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kislány, így természetesen újabb pelus, újabb krémezés mellett újabb törlőkendő is.
2009. febr. 11. 12:48
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez el fog múlni.Egy darabig nálunk is trükközött.:)Én se csomagoltam vissza soha pisisbe se.
2009. febr. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én letakarnám a punciját egy textil pelussal,amíg pelenkázom.A kisfiam kukijával ezt teszem,nála bevált.De biztos,h nem dobnék el 2-3 pelust.Én nem krémezem,ha csak pisis a pelus(nem is javasolják,mert a pórusokat eltömíti)így mivel rövidebb ideig van szabadon,kisebb az esélye a pisilésnek.És törölgetni se szoktam minden alkalommal.Ezek a pelenkák olyan szinten nedvszívóak,h felesleges pénzkidobás az állandó törlőkendő használat.
2009. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

Szió!

Egyetértek az utolsó hozzászólóval: el fog múlni. Régebben nálunk is így volt, pelenkacsere közben vagy pisi vagy kaki csúszott be. Szerintem azért, mert ki vannak bontva a pelusból és picikét fáznak, de ha 30 fok lenne, akkor is a pelushoz képest pucéran hidegebb van. Türelem és jó trükközést.

ZIta

2009. febr. 11. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, közben érkezett egy újabb vélemény. Egyébként én is cserélgettem a pelust, mert mégsem akartam pisisbe visszarakni. Úgyis csak egy ideig tart ez, addig meg kár ezen spórolni.

Zita

2009. febr. 11. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is gyakran van ez. Így én a levegőben pelenkázom. Alatta hagyom a régit és amíg krémezem az van alatta. Csak amikor már teljesen kész vagyok akkor húzom ki alóla és akkor engedem le. Így többnyire a használtba megy a cucc.
2009. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom van. Ha csak egy kicsit pisil be, és a peló külsejére nem jut belőle, csak a belsejébe, én hagyni szoktam. Szerintem felesleges újratörölni, újrakrémezni, úgyis mindjárt pisis lenne megint. Ennyi erővel 5 percenként cserélhetnénk alattuk a pelót.

Persze a kaka az más.

A bőrét nem fogja csípni a pisi, ha már előtte bekrémezted.

2009. febr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!