Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért szedik az anyukák már a...

Miért szedik az anyukák már a terhesség elején önszántukból a MagneB6-ot orvos tudta vagy javaslata nélkül?

Figyelt kérdés

Emlékszem,nekem anno a terhesség vége felé kellett szedni,külön orvosi javallatra mert kinyílt a méhszájam idő előtt. Aztán le is ellett vele állni,hogy kiürüljön mire szülni kell.


Itt is és fórumokon is olvasom,hogy anyukák szedik ha kell ha nem,akkor is ha a doki egyébként nem mondta. Picit éreznek valamit az alhasukban (naná,hiszen növekszik a méh és a baba is) és máris kapkodják befelé....


Ui: tényleg nem kötekedni akarok,ne essen nekem senki a válaszokban. És tényleg csak azokra gondolok akik csak úgy önhatalmúlag szedik,doki tudta nélkül.


2011. jún. 11. 09:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Az elején pl. van, akinek a mensi szerű görcsei erősek! És a görcs nem jó! Akkor kell a magnézium!

Én pl. 9 hétig éreztem ezeket, addig szedtem. Most 12 hetes múltam, nem szedem!

2011. jún. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Sok nő enerváltá válik és sok a lábgörcsös is ezekre pedig mind jó a MagneB6. Meg lehet, h volt rossz tapasztalatuk előző terhességben esetleg többször vetéltek. Sztem, aki az elején el kezdi szedni, az vmilyen megfontolásból teszi.
2011. jún. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem jó, ha görcsöl a várandós has. Amúgy a magnézium csak egy ásványi anyag, nem lehet túladagolni (ha mégis sikerül, max. egy kis hasmenés lesz belőle), viszont a 36. hétig elég jól kordában lehet vele tartani az összehúzódásokat és nem mellesleg az idegeknek is jót tesz :)))


Az első terhességem alatt nem kellett szednem, viszont most, hogy emelgettem a másfél éves lányomat, mit ne mondjak elég nagy mennyiségben fogyott. Már abbahagytam, mert 39 hetes vagyok, vannak is görcseim, de most már nem baj :)

2011. jún. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
47%
Miért ne halmózodhatna fel? ok h nem nagy menyniség..de nem is vizben oldodó vitamin h kipisild
2011. jún. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
Amiért manapság sokan mindenre azonnal gyógyszert szednek. Fel sem merül az emberekben, hogy ártalmas is lehet..
2011. jún. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Persze,görcsökre érthető.


Én mondjuk elsősorban ilyesmikre gondoltam:


"volt egy kis szurkálás reggel a hasamban, be is kapkodtam gyorsan a MagneB6-omat"



stb...


Na, mindegy.

Köszi mindenkinek a választ!

2011. jún. 11. 10:10
 7/18 anonim ***** válasza:

9:56-os válaszoló vagyok.


A felesleges magnéziumot az ember kipisili. A magnézium egy része a csontokban található, a másik része a sejten belüli térben. Ez az utóbbi indul rohamos fogyatkozásnak amikor terhes az ember lánya. Egy kismamának átlagosan 400-450 mg-ra van szüksége egy nap, a Magne B6 pedig tartalmaz azt hiszem 48 mg-ot. Akkor hol beszélhetünk túladagolásról?

2011. jún. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Különben a férjem is ilyen,de nem tudom leszoktatni róla.

Ha tüsszent egyet,már túrkál a gyógyszeres dobozunkban,hogy mit is kéne bevenni!

Én meg rosszul vagyok mindentől,ha be kell vennem...

2011. jún. 11. 10:12
 9/18 anonim ***** válasza:
Ja, a magnézium NEM GYÓGYSZER!
2011. jún. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Ha már túladagolás....

De ha pl várandós nő beveszi a terhesvitaminját,akkor nem kell külön beszedegetni magnéziumot,meg folsavat,stb...hiszen azért van a terhesvitamin,abban minden benne van (remélhetőleg),nem?

Mondjuk akkor ez a magnézium csak annak ajánlott,aki egyébként mást nem szed?!

2011. jún. 11. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!