Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9+5 napos terhes vagyok!...

9+5 napos terhes vagyok! Szeretnék a 12. héttől TP-re menni! Mi kell ehhez? Elég a körzeti orvos, vagy kell hozzá a nőgyógyász javaslata is?

Figyelt kérdés

Nem lógós vagyok és nem munkakerülő, szóval akik csak ezért írnának azok kíméljenek!


Az az igazság, hogy kiidegelnek a kolleganőim, mióta tudják a babát, jobban dolgoztatnak, kiközösítenek, és már depis vagyok ha be kell jönnöm! Nem ilyennek gondoltam a terhességem! örülnöm kéne a babának, de ők beárnyékolják ezt!


2011. jan. 19. 08:30
 1/9 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász ad NONPOT javaslatot, ami alapján a háziorvos vesz fel táppénzre.
2011. jan. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A körzeti orvos 3 hónapra táppénzre vehet nőgyógyászati vélemény nélkül is, de utána minden hónapban kell a nődokitól egy javaslat, ami alapján a házi doki minden alkalommal kiadja a táppénzes papírt. Én a 11. héttől így vagyok itthon.

31+2 hkm

2011. jan. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az én háziorvosom azonnal kérte a javaslatot a nőgyógyásztól. A nődoki viszont minden további kérdés nélkül ki szokta adni, ha táppénzre akarsz menni.
2011. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is a 12. héttől vagyok itthon, a nőgyógyász ad egy javaslatot, amivel elballagsz a háziorvoshoz és ő az alapján kiír táppénzre.

(Ez nem is igazán a háziorvosnak, hanem az oep-nek kell, mert egy ellenőrzés során a dokinak bizonyítani kell, hogy téged nem a két szép szemedért tart hosszú ideig tp-ez állományban. Hurrá, bürokrácia.)

2011. jan. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

engem a nőgyógyász vett táppénzre, úgy a 10-11. héttől. Ha már úgy is járni kellett hozzá...(nem kellett utazni,itt volt helyben) kevesebbet is vártam mint a háziorvosnál a sok beteg közt.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!

2011. jan. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem lehet gond, ha csak erre hivatkozom! mondjuk a vérnyomásom is szórakozik! a legmagasabb amit mértek az 147/98 volt, a múlt héten! de nekem ez már nagyon sok , mert baba nélkül 100 és 110 között szokott lenni
2011. jan. 19. 10:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Én féltem,hogy kivágnak,ha kiderül hogy terhes vagyok (gyártó sori össze szerelői munkát végeztem, és ott nem tudtak volan más munka körbe helyezni,az már normális fizuval is járt volna:D ) és elmentem a helyi nőgyógyászhoz,és elmondtam neki,hogy mi a nagy harci helyzet. Tudni kell, róla,hogy egy k. csög tahó, inkább Dr. Haus modora mint ezé... és egyből letorkollott,hogy minek nekem még gyerek,ilyen fiatalon (19 voltam,de 16-nak nézett-miközben a 14-15 éves barnább bőrűekhez meg igen nyájasan tud beszélni ) . Végül elsírtam magam, az aszisztensnő megkérdezte hol dolgozom, és mikor megmondtam, akkor a dokihoz fordult és azt mondta,hogy azon a helyen hamar kivágják az embert, védő törvény ide vagy oda... Így táppénzre vett.

Üdv: 5. válaszadó

2011. jan. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az én dokim szerencsére jó fejnek tűnik! de hát még akkor is 2 hét múlva megyek sajna!


De a tiédet drága utolsó, felnyársaltam volna!

2011. jan. 19. 12:37
 9/9 anonim ***** válasza:

Gondolatban, számtalanszor én is!! Volt egy olyan hogy elmentem hozzá,hogy terhességet állapítson meg,meg adjon valamit mert barnáztam. Vasat írt fel,azt mondta,a 7 hetes terhességre,amikor az embriócskánk már látszott az Uh-n hogy 4-5 hetes terhesség. Nagyon mérges lettem de csak másnap tudtunk volna normális dokihoz menni, de addigra késő volt,a baba ugyan is pár órával azután,hogy haza jöttem, elment. Ami a legmegrázóbb volt,hogy ugyan úgy láttam az embriót amikor elment,mint ahogyan az Uh-n volt. Itt döntöttem el,hogy akár milyen csórón is adjuk a fejünket gyermek vállalásra,akkor is inkább a semmiből teremtsünk elő magánrendelésre lét. Na,csak ennyit a "nő dokiról"

De szerencsére ez már a múlt! és most újra babát várunk:)

Gondoltam érdekel a sztori.


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!

2011. jan. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!