Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Januárban töltötte a kisfiam...

Januárban töltötte a kisfiam a 2. évét. Még nem beszél. Csak pár szót aggódjak?

Figyelt kérdés

megérteti magát és mindent megért, de tényleg hihetetlen...

a 32 db-os kirakót fél perc alatt kirakja, a formabedobóból az összes formát ismeri, az állatokat ismeri, a tárgyakat mindent...

nagyon okos a doki szerint is, de miért nem beszél, a maga nyelvén egész nap dumál...

kb.20-25 szót tud


sokat beszélgetünk vele, foglalkozva van vele

mit lehet még tenni?


2011. febr. 12. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Még nem kell aggódnod. Az én nagyobbik fiam két évesen egy szót se szólt, mindent megértett, amit mondtunk neki megcsinálta...stb. Két és fél évesen csak néhány szót mondott. 3 évesen meglódult a beszélőkéje, cserfes, szövegelő kiskölyök lett. Már iskolás, a világon semmi baja a beszéddel, minden betűt tökéletesen mond, választékos a szókincse, szépen olvas.
2011. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem ne aggódj még csak 2 éves Az én lányom 3 éves volt épp oviba ment amikor még nem beszélt csak pár szót Egy hét múlva kis fecsegő lett
2011. febr. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ne zavarjon. van ilyen. nem akar beszélni. csinálj úgy, mintha nem értenéd mit akar, amikor csak mutogat. akkor meg kell szólalnia. egyszer olvastam valahol, hogy albert einstein sem beszélt sokáig. megkérdezték miért nem, azt mondta, hogy azért, mert mindennel elégedett volt, minek beszélt volna?
2011. febr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmit:)

Itt azon van a hangsúly, hogy megért -e mindent? Ha igen, akkor nincs baj, és beszélni fog. Ált. egyébként a fiúk később kezdenek beszélni. Sok anyuka rémálma ez a "miért nem beszél", de hidd el, hogyha ért mindent, akkor van passzív szókincse, ami idővel aktívvá válik.

Sokszor leírtam már ezt az anekdotát, de leírom megint, mert tanulságos. Maga Einstein is későn kezdett el beszélni, és felnőttkorában kérdezgették, hogy egy ilyen nagy elménél, mint ő, hát ez hogy lehet?? Einstein csak ennyit felet: Hát kérem, nem volt addig mit mondanom! :))

2011. febr. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem baj ha nem beszél, a lényeg hogy megérteti magát. Az én fiam majdnem 3 éves volt mire beszélni kezdett, most 3 és fél évesen már nagyon gazdag a szókincse, be sem áll a szája, egész nap mondja...
2011. febr. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

ha ez segít: az én lányom is kb 25-30 alapszót mond 22 hósan mindent megért de az Istennek sem akar nekilódulni a beszélőkéje

s én is aggódom emiatt

2011. febr. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem nagyon beszél még ő is 21 hónapos!

Mindent megértünk és ezért nem is nagyon veszi a fáradságot hogy beszéljen!

Ő is ügyes a formaberakóban és mindenfélével eljátszik :D

2011. febr. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!