Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altatjátok el a babátokat...

Hogy altatjátok el a babátokat napközben? Mennyit kéne aludnia egy három hósnak?

Figyelt kérdés
Nagyon ki vagyok, napról napra rosszabb a helyzet, egész nap sír ha nem lát, két és fél órákat is fent van és már annyira dörzsöli a szemét. Felveszem hogy elringassam eddig két perc elég volt és aludt. Most akár fél óra is kevés. Tudom nem kellett volna kézbe szoktatni, ezt ne írjátok légyszi. VOlt hogy elaludt letettem de felébredt rögtön, mivel többen mondták hagyjam sírni otthagytam negyed órát, de ezt is nehezen bírtam hallgatni végig szabályosan üvöltött, és utána nem lehetett kizökkenteni ebből a hisztiből. Ötletek?
2009. febr. 11. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Én leteszem beleteszem a szájába a cumit és alszik. Ha mégsem és elkezd sírni akkor elkezdek hozzá beszélnigi , ha nem elég kiveszem és megnyugtatom majd újra visszateszem. Kezdem megismerni hogyan sír, ha nincs jajveszékelés akkor otthagyom és álomba nyöszörgi magát a cumival.
2009. febr. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
sajna vagy nem de a cumi nem kell neki kiköpi és fintorog. cicin sem alszik el..
2009. febr. 11. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom reggel többnyire 7-kor kel, 10-11 között alszik kb. 20-30 percet a karomban. Aztán 12-13 óra körül, ebéd után beteszem a babakocsiba és megyünk sétálni. Általában jókat alszik Sajnos elég nehéz másképp elaltatni, este így is szenvedünk.
2009. febr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi is így vagyunk a fiam születése óta. Most már 5 hónapos, és csak úgy megy nappal az alvás, hogy mindig kell valami olyan dolgot intéznem, hogy kocsival menjünk, mert csak ott, illetve a babakocsiban az utcán alszik. Úgyhogy sokat sétálunk, és sok benzint fogyasztunk. Remélem ennek is vége lesz egyszer! Kitartást!
2009. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbáltad a sír-kiveszem a kiságyból-megnyugtatom-visszateszem módszert? Nálunk ez bevált, igaz kellett hozzá jó pár hét, még az elején. Most napközben megvan a kis rituálé, redőny le, betakargatás, a szokásos játék felakasztgatása a rácsra és nyomom a "csendes éj" c. dalt rendületlenül. Ő meg van hogy még vigyorog, hadonászik, lesorozza a játékait, hogy ááá, ő aztán nem álmos, azután pár perc és megadja magát. Plusz nem hagyom magam bevonni a játékba (pedig istenem, de nehéz megállni :DD), csak dúdolás közben mosolygok rá, megcirógatom az arcát, hagyom hogy magához szorítsa a kezem, ilyenek. Többnyire nem várom meg h. teljesen elaludjon, mert félálomban mintha már idegesítené a danolás, uh. ilyenkor lelépek. Persze eleinte meg kellett várni h. elaludjon, ez csak az utóbbi időben van így. Ha szoptatás után elalszik az ölemben és megpróbálom letenni, Ő is azonnal felébred és már nem lehet visszaaltatni. Nem tudom, hogy van ehhez ilyen érzékük :)) Egyszóval szerintem válassz ki egy neked szimpatikus altatási módszert, ami hozzátok a legjobban passzol, és azt próbáld következetesen betartani. Pl. a sírni hagyásról engem lebeszélt a védőnő, mondván én ahhoz túl lágyszívű vagyok - és igaza volt :DD De sok családban ez válik be és ugyanolyan jól működik. Sok kitartást kívánok!

3,5 hós baba anyukája

2009. febr. 12. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!