Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leírnátok nekem pontosan hogy...

Leírnátok nekem pontosan hogy csináljátok ezt a "jégkockás" módszert hozzátáplálásnál?

Figyelt kérdés

Olvasom itt párszor, és érdekelne pontosan hogy működik?

Mennyit főztök egyszerre? Mennyi fajta "kockátok" van bekészítve? Hogy tároljátok? Mennyi ideig lehet tárolni? Hogy olvasztjátok fel? Bármilyen info és tanács jöhet!


2011. febr. 13. 20:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne.

Ha van házi csirkemell lefagyasztva és azt kiolvasztom majd megfőzöm akkor azt még visszafagyaszthatom?

2011. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem a hús kiadagolására gondolsz.Ezt valaki jégkockakészítőbe teszi,én csak levágok egy kb akkora darabot ,becsomagolom légmentesen és lefagyasztom.

Amikor kell,előveszem,megfőzöm és lereszelem a főzelékbe.Ennyi.

2011. febr. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem fagyaszthatod vissza.

Tehát ezért érdemes akkora darabokban elrakni,ami egyszerre elfogy.

2011. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nyers a csirkemell, akkor ha megcsináltad, visszafagyaszthatod, hiszen úgy már egy másik étel.

Én megfőztem, leturmixoltam, és jégkockatartóban fagyasztottam le. Aztán a kajájába mindig csak egy kockát dobtam.

2011. febr. 13. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy csináltam, mint az utolsó. Megfőztem a csirkemellet (mindegy, hogy friss vagy fagyasztott volt), leturmixoltam, jégkockatartóba elosztottam, be a fagyasztóba és a zöldséghez mindig dobtam egy kockát.
2011. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
de lefedtétek, nem, mármint a jégkockatartót, hogy ne érjen hozzá más, és ne legyen fagyasztó íze!?
2011. febr. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én nem. Mindig összefőztem azzal amit épp készítettem, így ebédíze volt, nem fagyasztóíze:)

Nem sokáig, csak úgy engedtem ki, pl. zöldséges rizs - bele a kocka és vagy 5 percet főttek együtt is.

2011. febr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem főzöm meg előre.

Felkockázom, egyesével folpackba csomagolom, beleteszem egy zacskóba, és irány a fagyasztó.

Amikor kell, kiveszek 1 v. 2 db-ot, és megfőzöm.

A májat ugyanígy szoktam.

Van, mikor főzés előtt pár órával kiveszem, olyankor kiolvad és úgy főzöm. De volt már, hogy fagyosan tettem oda főni.

2011. febr. 13. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
és mivel turmixoljátok?Csak magába a húst?És valami lé hozzá?
2011. febr. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Talán ez a kis darabokra aprítás kicsit szimpatikusabb, akkor mégiscsak 1x van csak fagzasztva.


Még annyiban tanácsoljatok meg, mikor főztök a babának? Sikerül addigra elkészülni míg megéhezik? Vagy megfőztök és mikor evésidő van újramelegítitek? (Bocs, ha hülyéket kérdezek, de én még csak most gyűjtöm az infokat. Úgy pár hát múlva lesz nálunk aktuális.)

2011. febr. 13. 22:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!