Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig adhatok Nurofent és...

Meddig adhatok Nurofent és Panadol szirupot fogzásra a 8hós babámnak, ha jön a foga? Éjszaka adtam csak neki, ha nagyon nem tudott már aludni. Kipróbáltuk a homeós bogyót, a Dentinoxot, de egyik sem jött be, max fél-1 órán át.

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi Panadolt használunk. Arról tudom, hogy 24 órám belül maximum négyszer lehet neki adni és két adagolás között legalább négy órának el kell telnie.
2011. febr. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia,mi láz miatt vettünk a 11 hós babámnak nurofen szirupot,de a gyódyszerész figyelmeztetett,h ritkán használjuk,mert nem tesz jót a májnak...
2011. febr. 14. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem az orvos azt mondta hogy fogzáskor a nurofen szirupot folyamatosan lehet adni a tájékoztatón található adagolás szerint azon rajta van hogy napig és kornak megfelelően hány ml lehet adni.az én lányomnak pl 3-4 napig,napi 3-4x 2.5 ml-t.és nekünk bejött hogy folyamatosan adtam.három napig adtam,és utána már nem kellet.
2011. febr. 14. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban minden benne van és érdemes is betartani a 3-4 napot. Nemrég halt meg egy 8 hónapos baba, mert Nurofen túladagolás miatt leállt a veséje, kómába esett és lekapcsolták a gépről mivel agyhalott lett. A szülei fogzásra adták neki a szirupot 2-3 hónapon keresztül folyamatosan! Az orvosuk ajánlotta, csak azt nem gondolta, hogy olyan idióták, hogy nem olvassák el, hogy csak pár napig lehet adni. Ezek meg megörültek, hogy elmúltak a panaszai a gyereknek, bevált a gyógyszer, tehát tovább használták. Ez lett a vége!
2011. febr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úristen.....
2011. febr. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szörnyű amit írtál...!

Tényleg be kell tartani a "szabályokat"!

Én is a Panadolt adom de elég csak éjszakára,és persze pár napot!

2011. febr. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekünk is most mondta a doki, hogy max. 3 napig, nap 3x, de az én babóm még csak 6 hós...de gondolom mindegy, ne add többször Te se szerintem.

Én még vettem Dentinox zselét, az segít a kaja előtt...

2011. febr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!