Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes most leszoktatnom a...

Érdemes most leszoktatnom a cumiról vagy várjak míg stabil lesz a helyzet? Amikor mégis megkezdem hogyan csináljam? Ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 2 éves és cumizik.főleg elalváshoz kell,de napközben is elég gyakran főleg ha olyan napja van önmaga nyugtatására és ha már fáradt akkor is a szájába veszi.Ezzel együtt ha a cumit kéri vagy előveszi van a kendője(textilpelus) is és azt is hurcolja ha cumizik.kb 7 hós kora óta a kettő dolog elválaszthatatlan.Szinte "tartozékaiˇ" a lányomnak.kintre nem kell de ha bejövünk szinte az az első hogy megy értük,tudja a helyüket:cumi a zsebes tárolóban kendő a kiságyban.szeptembertől dolgozom tehát új lesz a helyzet(amiről általában azt mondják változáskor újra kérik a cumit)és egy rokon fog rá vigyázni de hozzá kell még szoktatni mert a találkozásuk nem mindennapos bár elvannak ah együtt vannak.ezenkívül hamarosan tervezzük lecserélni az ágyát tehát ez is egy változás.megnehezíti a dolgot hogy két dolog is van amiről le kell majd szoktatni.szívem szerint én még hagynám mert nagyon kötődik ezekhez a tárgyakhoz,de tudom előbb utóbb el kell jönnie a pillanatnak.szóban nem egyezkedik velem,ha szóba kerül hogy odaadjuk valakinek cicának stb...akkor rögtön magához öleli és mondja nem.tehát biztosan nehéz lesz.kérem olyanok írjanak akiknek hasonló volt a helyzetük.én nagyon örülök ha vannak akiknek könnyen sőt a gyerek beleegyezésével történt ez a dolog de rajtam az segítene ha hallanék hasonlóan ragaszkodók cumileszokásához.köszi
2011. febr. 14. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:

én nem venném el ha ennyire ragaszkodik hozzá! viszont nappal nem tenném olyan helyre ahol eléri, sőt olyan helyre se ahol látja!


eltenném valahova, amíg ezt megszokja, mindig odaadnám neki HA kéri, aztán alkudoznék vele, figyelmét elterelném és csak este kapná meg. szerintem ha nem lenne szem előtt, könnyen elhagynátok nappal

2011. febr. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi azt hiszem ezt fogom tenni,úgyis gond az hogy cumiból több is van,hogy ha éjszaka keresni kellene nekem rögtön tudjam hova nyúljak,szóval tudom abból sem kellett volna ennyinek elől lenni nappal
2011. febr. 14. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!