Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Régies nevek a mai világban?...

Régies nevek a mai világban? Ugymond "aláznák" emiatt a gyermekem?

Figyelt kérdés

A gyermekemnek az alábbi nevek közül választanék:-fiú: Dezső, Imre, János, Ferenc, Sándor

-lány:Katalin, Julianna, Mária, Judit, Erika, Ildikó, Sarolta


Nem szeretném, hogy utáljon a gyermekem a neve miatt... szerintetek?Csúnya nevek? Vagy pont attól lenne menő és különleges, hogy ilyen neve van?


2011. febr. 17. 02:28
1 2
 1/19 anonim válasza:
84%

Rangsorolva:

1,János 2,Imre 3,Ferenc 4,Sándor 5,Dezső

1,Katalin, 2,Ildikó 3,Erika 6,Mária,Judit,Sarolta,Julianna


Igazából ha a becézése jól hangzik onnantól már nincs gáz

2011. febr. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Miért aláznák? Nem vagyok maradi, de nekem pl. nem jönnek be ezek az "úri" nevek. Persze nem a gyerek tehet róla, hogy anyukának ezek tetszenek! Nem akarok egy anyukát sem megbántani! Teljesen távol áll tőlem! Szerintem igenis szép neveket választottál! Boldog babavárást!
2011. febr. 17. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%

Azt kérdezed, menő lenne-e attól, hogy régi szép neve van. Tényleg fontos ez számodra? Hogy pont ettől legyen menő?

Tény, hogy a név az első, amit az életén kívül kap tőlünk a gyerekünk. Én hiszek abban, hogy a név valamilyen szinten formálja a viselője jellemét. Ne gondolj itt semmi vudura, egyszerűen az emberek többsége másként szólít meg a Jánost, mint egy Dominikot. De ha szeretettel és természetesen tudod a nevén szólítani, akkor minden rendben.

Szép neveket találtál. Én a fiúlistát gondolatban kiegészítettem az István és a Tamás névvel. A lányt pedig az Etelkával. A helyedben én is tartózkodnék a kirakatnevektől. Tudod, mit jelent ez a kifejezés? Valahol bemutatkozik a gyerek, és még mielőtt bármit látnának belőle, már véleményt is alkottak róla.

Végül engedj meg még egy megjegyzést. Névválasztásnál egyedül arra érdemes ügyelni, hogy a testvéreknek ne legyen túl eltérő világú a neve.Nálunk ez történt. Nekem teljesen hagyományos, sőt gyakori nevem van, a testvéremé különleges és nagyon ritka. Lassan 40 leszek, és még mindig irigylem érte, pedig amúgy a legjobb tesók vagyunk.

2011. febr. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baj ezekkel a nevekkel - a barátnőm is most vár babát, náluk is versenyben van a Sarolta. :-) Egyébként szép, régi nevek, nem tudom, miért lenne baj, ha ilyet adsz a gyerekednek!

Pár éve még "ciki" volt a régi magyar név is, most meg minden második fiúcska Botond... Mi speciel kizárólag ősmagyar nevek közül választottunk mindkét manónak, sőt, ha lesz harmadik, neki is abból fogunk. Nincs ezzel semmi gond.

Sok boldogságot a gyerkőchöz!

2011. febr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
pl nekem nagyon tetszett az Anna név. De fiam lett.
2011. febr. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Az Ildikó és a Ferenc nekem nagyon tetszenek.
2011. febr. 17. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
100%
Az én kisfiamat Ivánnak hívják. Biztos vagyok benne, hogy később büszke lesz a nevére. És tényleg nagyon illik hozzá:-))
2011. febr. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ezek közül csak a Dezső és a Ferenc nem tetszik!De az összes többi teljesen rendben van!100x inkább ilyen név,mint Dzsesszika,Alehandró meg társai!!!!
2011. febr. 17. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Semmi baj ezekkel a nevekkel! Sőt... De jó, hogy valaki ilyet is kérdez, nemcsak a kimondhatatlan,, kacifántos neveket sololja.


Van kis Juli ismerősünk, Katust is hallottam kislánynak. Sarolta nálunk is benne volt a pakliban.


A fiamnak, igaz csak a 2. neve Imre. A Dezső nekem nem nagyon tetszik, de a többit, amit felsoroltál nagyon sokféleképpen és jól lehet becézni.

2011. febr. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs ezekkel a nevekkel.Nekem egyedül a Dezső nem tetszik, de lehet inkább az is csak személyes okokból.

Az én fiamnak sem épp mai trend neve van.Endrének hívják, de nem hiszem hogy ez olyan borzalmas név lenne, annak ellenére hogy régi név.És nagyon is illik rá épp úgy mint apukájára.

Az meg hogy menő-e vagy sem, nem a nevén múlik.

2011. febr. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!