Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azon kismamák válaszát várom...

Azon kismamák válaszát várom akik egy kicsit keményebbek, hagyják picit sírni a picit. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

6,5babám a kezdetektől sokat volt kézben, na nem állandóan, de azért eleget.most már odáig jutottunk, hogy ha csak érzi,hogy lefelé teszem és elengedem egyből üvőlt.szerintem ez hiszti a javából.szeretném ezt most valahogy megállítani, mert gondolom csak rosszabb lesz.ha hagyom sírni, hogy csináljam?vigyem másik szobába,hogy ne is lásson,vagy ott tehetek-vehetek mellette,csak ne foglalkozzak vele?

neketek mennyi idő az amire azt mondjátok, na már nem hagyja abba a sírást?


2009. febr. 12. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg hisztinek gondolod (és meggyőződésed, hogy nem szeparációs félelem) akkor ne vegyél tudomást a sírásról. Én csak öt perceket szoktam hagyni, a több nálunk felesleges, de ez tapasztalat, lehet, hogy nálatok nem így van. H a öt perc után sem nyugszik le magától, vagy egy cumitól még egyszer ismétlek, de aztán már nem bírom én sem. Ha nem sír nagyon akkor nem veszem fel, nyöszörgésre max annyit reagálok, hogy megnézem mi van vele. Persze mindezt akkor ha már minden általam ismert szükségletét kielégítettem, de mégsem akar pl aludni.
2009. febr. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én max. 10 percig hagyom sírni amennyiben megbizonyosodtam róla, hogy nem lázas, nem fáj a pocak (bár azt már kinőtte régen), nem pisis, nem kakis stb... Utána bemenyek és megölelem, puszilgatom, mondókázok, vagy dúdolok neki és vissza teszem. A kislányom nem cumizik ezért én a játékaival foglalom le őt. És újra kimegyek. Ha kell ezt annyiszor ismétlem ahányszor muszály. De pár alkalom után megérti majd a babád hogy most alvás idő van. Ja és amúgy múlt időben kellett volna fogalmaznom mert nálunk ez már rég elmúlt. A szeparációs szorongás pedig nálunk úgy mutatkozik, hogy időről időre, csak tőlem fogadja el a kaját és mindíg a látószögében kell hogy legyek. De ez csak pár nap max. egy hétig tart. Sok sikert. 9,5 hós kislány anyukája

2009. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi,de nem az elalvásról van szó, nagyon szépen elalszik magától.hanem amikor ébren van.nemfoghatom egésznap,pedig ő azt szeretné, hisz ha leteszem (szuper kis játszó sarka van,meg akár az egész lakás is az ővé lehet, már kúszik)egyből üvőlt.
2009. febr. 12. 21:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg, hogy fokozatosan szoktatod az önnáló játékhoz, bár már egy kicsit előbb el kellett volna kezdeni.

Először ülj le vele és játszatok együtt, majd ha belemerült a játékba, hagyd magára egy kicsit. Mindig próbálj meg új dolgot mutatni ill. tanítgatni neki. Nálunk ez bejött. A járókába fél órákat is eljátszogat. Most 7,5 hónapos

2009. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, a mi módszerünk nem csak altatós. A legtöbbször ha rájön, hogy nem ér el semmit a sírással lefoglalja magát, játszik. Mi ezt gyakorlatilag arra találtuk ki, hogy önállóan is meg tudjon nyugodni. Ha szépen elkezd játszani, megdicsérem megszeretgetem, és magára hagyom. Persze ránézek időnként, és "beszélünk pár szót", megsimizem. Amikor nyugis napja van 40-50 percet bír egyedül. Persze nem az egész nap így telik, de sokszor van egyedül. Fontos az is, hogy mi nem kapkodjuk fel ok nélkül, és semmiből nem csinálunk rendszert, amit nem tudunk a későbbiekben is biztosítani neki. Ez azt jelenti, hogy ha nehéz napja van, akár egész nap cipelem, de nem minden nap, főleg nem "feleslegesen". Így nem is vár el ilyesmiket.
2009. febr. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! En ugy csinaltam\csinalom, hogy leteszem a kisagyaba, ha elkezd sirni, akor elkezdem nevettetni, jatszani vele, elterelni a figyelmet. A siras nevetesse alakul at, es kovetkezo alkalommal mar nem sirt, hanem letettem es mar nevetett is, mert tudta, hogy anyu most hulyeskedik neki. A cumi is hatekony ha mas mar nem.
2009. febr. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Én is azt mondom, hogy próbáld játékokkal elterelni a figyelmét, és talán belemerül annyira, hogy leköti. Persze várható, hogy mihelyt megúnta, kezdődik a sírás előlről. Amit írtál, hogy nem bírod letenni, ismerős. Ha a nagyszülőnél van a babám, utána ugyanez van. Persze, hogy egész délután játszanak vele, fekszenek mellette, ölben cipelgetik. Másnap bizony nálunk is van ilyesmi hiszti. Én is leteszem ilyenkor, és otthagyom a szobában sírni. Ha nem pörög be még jobban, akkor idővel lenyugszik általában. Ha nagyon felhúzza magát, akkor 10 perc múlva bemegyek és felveszem egy kicsit, majd megint leteszem. Nem szokott gond lenni, fél óra alatt rájön, hogy itthon mi a rendszer:-)
2009. febr. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Sajna,nálunk is ez a helyzet.Csak azzal a különbséggel,hogy mi ingázva lakunk mindkét szülőnél.:( Sokat foglalkozik vele mindenki.Többnyire én vagyok vele és a szeparációs félelem is közrejátszik már és az is,hogy nem szeret nagyon hason lenni és nem is mászik még emiatt(lassan 8 hónapos).

Valamikor elvan 20percig is eljátszik de van,hogy nyügis(pocakfájós és roham léptekkel jön a fogacskája is,8 foga van már).

Én nem tudom megcsinálni azt,hogy ha hazamegyek ott más a rendszer,mert két hazánk van és mindenhol ott laknak a nagyszülők.

Én mit tegyek?

2009. febr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!