Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A halandzsázás (bugyáó,...

A halandzsázás (bugyáó, bágyigy, tátáó, abügyi, abutyi, ádát, ájájójió, att, ott, obbá) elkezdése után kb. mikor mondta ki az első értelmes szót/szókezdeményt a gyermeked és mi volt az?

Figyelt kérdés
Az enyém 10 hónapos, egy hónapja nyomja a fentieket, és kíváncsi vagyok, mi sül ki belőle.
2011. febr. 17. 13:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem emlékszem pontosan. Csak azt tudom, hogy a fenti típusú halandzsázás még sokáig megmarad a "rendes beszéd" mellett, és én ezt annyira szeretem hallgatni! :o)))

Pici lányom 11 hónaposan énekelte hogy "inta-tainta", amikor benne ült a hintában. Ez volt talán az első "értelmes". (Nagyobb lányom jóval később kezdett beszélni, de erre már tényleg nem emlékszem... :o)

2011. febr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én fiamnál dettó ez volt a helyzet és kb. 1 éves kora után már ezeket sem azóta az a menő, hogy aaaa, öööö, mmmm. Pedig előtte még volt aba(ezt apának mondta) én voltam aja de most már mindenki "te". Megérteti magát szépen egyébként egyéb módon, de ez egy kicsit furcsa nekem, hogy "elfelejtette" ezeket. Persze azt hogy brum-brum azt 6 hónapos kora nyomja:)

De kb. egy hónapja már mondja hogy szisz-szisz(cica) és va-va(kutya)

Hát remélem nálatok nem így lesz.

2011. febr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kisebbik fiam (pont 1 éves) 1-2 hónapja halandzsázik így, és kb 1 hete mondta ki érthetően(?) a "tessék" (teccsi) szót
2011. febr. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

kisfiam is így "dumált" 10 hónaposan, kb rá egy-két hónapra már voltak értelmes szavak de még csak kb 5-10 szó, apa aja baba mama stb. aztán rá egy két hónapra elkezdte mondani a szavak első két betűjét, pl szö volt a szöcske meg ilyenek, aztán a halandzsája teljesen megváltozott elkezdett hangsúlyozni, de a szókincse nem lett sokkal nagyobb, kb 15 szót mondott csak, meg persze egy csomó szónak az elejét, de nem mondta ki soha őket, akkor se ha könnyű szavak voltak. Most másfél éves és egyik napról a másikra elkezdte rendesen kimondani a szavakat, mindent ismétel amit mondok neki, szinte ugrásszerű volt a változás.

De ez minden gyereknél más, a barátnőm kislánya szintén 10 hónaposan kezdett gagyogni, de másfél évesen már rövid mondatokat mondott, az unokatesóm kisfia meg 2 és fél éves és ugyanott tart mint az én kisfiam,

2011. febr. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!