Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem értek egyet a gyerekorv...

Ha nem értek egyet a gyerekorvos diagnózisával, akkor vihetem máshova a kisfiamat, anélkül, hogy lecserélem a dokinkat?

Figyelt kérdés

20 hónaposomnak meg van duzzadva a nyirokcsomója, piros a torka, tüszős a mandulája, 39 fokos a láza.

Drnéni antibiotikumot (Sumetrolim) írt fel, de én nem szeretném ezt adni a kisfiamnak (ha nem muszáj és van más megoldás).

Elvihetem másik orvoshoz, hátha az tud jobb gyógyszert, mint az antibiotikum?

Vagy fogadjam el, amit a saját gyerekorvosunk diagnosztizált és felírt?


2011. febr. 21. 18:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Elviheted máshova, de a bakteriális fertőzésnek az antibiotikum a gyógymódja mindenhol.
2011. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod!

böngészem a netet... két helyen azt írja ne adjunk antibiotikumot, két helyen azt, hogy fontos az antib.-kúra.

Remélem a gyermekem érdekét szolgálja, ha nekiállunk a kúrának, és nem csak ront az állapotán.

2011. febr. 21. 18:37
 3/9 anonim ***** válasza:

Tüszős mandula+39 fokos láz csak antibiotikummal kezelhető. Nem vagyok orvos, sokmindent megéltem már. _A mi háziorvosunk abszolut nem antibiotikum párti, de erre már az kell. Hisz ez már baktérium okozta. Add be nekei mert szegény nagyon beteg.

De egyébként nyugodtan viheted bárhova, mindenhol kötelesek ellátni.

2011. febr. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
enyémet mindíg 2 orvos nézi ha vmi baja van :) az itteni(pest), és anno ez én gyerekorvosom falun :)
2011. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De én orvos vagyok :-) A Sumetrolim nem erős antibiotikum, nyugodtan add neki, mert szükséges. A mandulagyulladásból szövődmények lehetnek, nem érdemes húzni az időt.

Első voltam.

2011. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem a diagnózissal nem értesz egyet, hanem a kezeléssel, ha jól értem.
2011. febr. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen-igen... a kezeléssel... csak kicsit meg vagyok zavarodva... alig aludtunk éjjel, a nappali is kimaradt.

Olvasgattam kicsit és látom, hogy ez a legjobb, amit tehetek érte.

Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettek... picit talán meg is nyugtattak.

Szép estét mindenkinek!

2011. febr. 21. 19:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia! nekem most ugyanez van,csak felnőtt fejjel,hidd el elég fájdalmas,én se vagyon antbigyó párti,de add neki,nekem is 2 nap után már sokkal jobb volt,miután elkezdtem szedni. Szövödményei meg elég komoly betegségek lehetnek,hallgass a dokira!
2011. febr. 21. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A tüszős mandulagyulladást baktérium okozza, nagyon súlyos következményekkel járhat, ha nem kezelik megfelelően. Gyógyszere a megfelelő antibiotikum, amit meghatározott ideig kell szedni, akkor is, ha már múlnak a tünetek.


Ha taknyos lenne, megérteném, hogy ezen gondolkodsz, de egy 39 fokos lázzal járó bakteriális fertőzést, mint a tüszős mandulagyulladás mégis mivel lehetne szerinted gyógyítani? Ráolvasással?

Én is szkeptikus szülő vagyok, de vannak komoly betegségek, amik még komolyabb szövődményekkel járhatnak, ha nem kezelik, ott igenis kell az antibiotikum, ne akarj okosabb lenni, mint az orvos, bízz benne!

2011. febr. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!