Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnál, ha a barátnőd...

Mit csinálnál, ha a barátnőd állandóan puszilgatná a babádat? (kezét, fejét stb)

Figyelt kérdés
Nagyon zavar,ha más puszilgatja a kezét, meg a fejét, főleg, ha épp etetem (tápszeres) akkor ne puszilgassa a fejét senki én se puszilgatom, mert nem akarom zavarni evés közben. A kezét meg állandóan "eszi", ezért nem szeretem, ha más puszilgatja! Nem akarom megbántani, de ma kiakadtam, hogy a fejét puszilgatta, míg etettem. Ja meg hiába 4 hónapos tartani kell a fejét, mert ha hirtelen emeljük ilyen idős korban nem emelik rögtön, ma úgy vette fel az ágyról, hogy hirtelen felemelte!(amúgy nagyon szépen tartja a fejét és emeli is ha lassan vesszük fel)Eddig csak néha puszilgatta a fejét! Nekem eszembe se jutna más babáját puszilgatni, pedig imádon a babákat!!
2011. febr. 21. 18:48
 1/6 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
Szia! Szerintem mondd meg neki mindenképp. A kezét amúgy tényleg ne puszilgassa, még te se, mert a fogdokim szerint így bekerülnek a szuvasodást okozó bacik a szájába és a későbbiekben gond lehet. Én sem szeretném ha más puszilgatná a babámat, etetéskor meg a páromon kívül mindenkit elküldök. Az etetés nekem intim dolog, akár ciciből, akár cumiból.
2011. febr. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt csak úgy tudod megoldani,ha elmondod neki az érzéseidet. Megkéred,hogy ne tegye,mert téged ez zavar. Vagy esetleg megpróbálhatsz utalni rá vhogy finoman, talán érteni fog a célzásból. De ha barátnők vagytok,mindent megbeszéltek,és el kell hogy fogadja.

Amúgy a kézpuszilgatás jelenleg nem a fogszú-bacik(?) miatt veszélyes,hanem az influenza,stb egyéb betegségek miatt. Ezt mondjuk magától is gondolhatná.

Gondolom neki nincs gyereke,nem? Mert akkor alapvető lenne neki is,hogy nem csinál ilyet.

2011. febr. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sikítanék! Sikítotam is. Mondták is, hogy nem cukorból van ám...én meg, hogy azt mondták a kórházban, hogy nem csereszavatos, garancia sincs rá, és a készlet is kifogyott ebből a jó fajtából. :-)

Szólj neki, hogy ne tegyen ilyen dolgokat. Szerintem meg fogja érteni.

2011. febr. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én szóltam volna neki egyből. Azért barátnő, a barátnő, mert gond nélkül bármit meg lehet vele beszélni.
2011. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én biztosan először csak figyelmeztetném, hogy pl. most a családtagok sem puszilgatják, mert infulenza van meg még pici és a kezét folyton a szájába veszi, vagy hogy nem szereti a babád, ha evés közben piszkálják.

Ha a célzások ellenére is ugyanígy viselkedik, akkor kérd meg, hogy ezt legyen szíves ne csinálja, mert te nem szeretnéd.

Ha igaz barátnőd, tiszteletben tartja a kérésed és nem megsértődik rajta.

2011. febr. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a saját anyámra is rászóltam,hogy ne puszilgassa a kezét és az anyósomra is. Szerencsére a barátnőm meg dettó olyan ,mint én és neki soha nem kellett szólnom semmiért.A gyermeked egészsége a világon a legfontosabb és egész nyugodtan mond meg neki,hogy téged mi zavar. Én magam sem szeretem,ha evés közben piszkálnak,de szerintem senki sem.

Ha a barátnőd eszik akkor piszkáld te is, és ha szóvá teszi akkor mond meg neki poénosan,hogy látod milyen rossz ,ha evés közben zaklatnak és te még szólni is tudsz,de a gyerek nem:D:D:D:D

3 hós bébilányka anyukája

2011. febr. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!