Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogadnátok el pénzt a barátnőt...

Fogadnátok el pénzt a barátnőtöktől a babacuccokért?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmék tervezik a 3. gyereket.

Megvan még elég sok mindenem,neki meg már nincsenek meg a babacuccok.Azt mondja adna érte pénzt de én azt cikinek találom.Autósülés,hordozó,matrac,ruhák,szóval több minden kellene neki.Ti mit tennétek?

Odaadnátok ingyen vagy elfogadnátok a pénzt?


2011. febr. 22. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Hát ingyen én lehet, hogy nem adnám.

Nektek nem lesz több babátok? Esetleg a közvetlen családtagoknál?

Legjobb barátnő ide vagy oda, gondolom nektek sem ingyen volt, és ő sem így gondolja valószínű, ha kifizetné. Szerintem állapodjatok meg egy baráti árban, ami még neki is megérné, és te meg ne érezd úgy, hogy elkótyavetyélted a holmikat.

2011. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
ha jól álltok anyagilag, sztem nem kell érte elfogadni a pénzt. Ha úgy-ahogy s ragaszkodik hozzá, akkor nyugodtan...
2011. febr. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
81%
A ruhákért nemkérnék pénzt,de az amúgy is drága dolgokért igen,de csak akkor ha nekem már nemkell,de ha még szeretnék babát akkor csak kölcsönadnám.
2011. febr. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem van egy barátnőm akinek egy évvel kisebb a picurkája. mivel még tervezünk babát ezért csak kölcsön adtam neki. Tudom, hogy vigyáznak rá, amikor először megnéztük a babát, akkor már kaptuk is vissza az 56os ruhácskákat. amiket meg nem akartunk kistesónak megtartani, megnéztem a neten mennyiért lehet használtan venni és annál egy picit olcsóbban adtam oda neki ami kellett, a többit eladtam. sajnos nem állunk úgy anyagilag, hogy ingyen elajándékozzam a drágább dolgokat.
2011. febr. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én inkább kölcsönadnám neki, és amikor már nem kell neki és visszaadja, eladnám. Így a kecske is jóllakik, és a káposzta is megmarad...
2011. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha kölcsön adod,akkor nem,ha örökbe,akkor igen.Ezeket a cuccokat neked is meg kellett venni,és nem volt két fillér.Akármilyen barátnő,nem várhatja el ő sem ingyen.
2011. febr. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ti még akartok babát akkor csak kölcsön adnám!

Ha meg te nem akarsz elfogadni pénzt mert az ciki de őneki meg kellemetlen ingyen elkérni akkor állapodjatok meg,hogy vegyen valamit a te babádnak vagy gyerekednek/gyerekeiteknek(koruknak megfelelő játékot,ruhát amire szükségük van vagy ha van esetleg a gyerekednek megtakarítási számlája nyitva akkor mond meg a barátnődnek fizessen be rá annyi pénzt amennyit ő gondol)

Gondolom jó a kapcsolatotok és neked ciki kérni pénzt viszont azért gondolom amiket odaadnál nem 2 fillérbe kerültek és ezt a barátnőd is jól tudja hidd el!

2011. febr. 22. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
én nem fogadnék el érte pénzt. Mi mondjuk szinte mindent használtan vettünk. Amit újonnan vettünk, hát ja, azt nem tudom lenne e szívem odaadni, főleg hogy még szeretnénk babát.
2011. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Úgy néz ki nem lesz második babánk,anyagilag nem nagyon tudnánk most "finanszirozni".Viszont később még lehet,nem tudom mit hoz a jövő.

A ruhákért nem kérnék pénzt,de a többi elég húzós áron volt,ezért dilemmázom... csak hát ugye mégis a legjobb barátnőm.A kölcsönadás jó ötlet lenne,csak az a gond,hogy ő nem tud rá vigyázni.Ez nem sértés,ezt Ő is tudja magáról.:)

Örülök,hogy ennyien irtatok,jó megtudni mások hogyan vélekednek erről.:D

Valószínű akkor eladom neki,de kevesebbért mint egy idegennek.

2011. febr. 22. 21:24
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi nagyon sok mindent kaptunk kölcsön barátoktól. Ha azon aggódsz, hogy nem tud rá vigyázni: ez benne van a pakliban, én mondjuk jobban vigyázok arra, amit vissza kell adni, mint amire nem. De egyébként a legtöbb dolgot ki- és le lehet mosni, amit meg nem, azzal úgy vagyok, hogy max. veszek egy másik hasonlót, és azt adom vissza.
2011. febr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!