Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Déli altatás probléma. Nektek...

Déli altatás probléma. Nektek hogy alszik el a kb.1,5 - 2 éves gyereketek?

Figyelt kérdés
Ma úgy aludt el, hogy bezártam magunkat a szobába (velem alszik el az ágyon), mert nem akar aludni mostanában, állandóan ki akar menni játszani, viszont kb.20 percig ordított emiatt. Amúgy is érzékeny lelkű, nem lesz emiatt "lelkisérült" vagy valami rossz élménye az alvással kapcsolatban??? Tapasztalatok? Ti haggyjátok/hagynátok sírni ilyenkor???
2010. aug. 5. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én kivettem a fiam, megöleltem, mondtam neki, ott a párnája, mutassa meg hogy kell aludni. Szépen lefeküdt, s aludt. Első nap még felállt sírni, de fél perc múlva abbahagyta.
2010. aug. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk akkor nem alszik el, ha bent maradok vele. Akkor jönne ki, játszana az állataival, stb. Szóval én leteszem, és mondom, hogy feküdjön le aludni, anya pedig mindjárt visszajön és benéz hozzá.

Ha néha sír, akkor ölbe veszem és ringatom 1-2 percig, de a vége ugyanaz, mint fent.

Ha 20 percig sírna, akkor azt hinném, nem elég fáradt, és játszanék vele még egy jó fél órát.

2010. aug. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megvárom, hogy teljesen lefáradjon, és akkor ő maga megy fel az ágyra, melléfekszem, simizem kicsit, és már alszik is.
2010. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Leteszem az ágyába, mellé ülök, fogom a kezét és 10-20 perc alatt elalszik, attól függően, hogy mennyire fáradt.Addig még dumálgat,de mondom neki, hogy most aludni kell és egy idő után elcsendesedik. Ha nagyon hancúrozik, akkor megkérdezem, hogy kimenjek-e, na erre rögtön csend lesz.

Igyekszem jól kifárasztani (játszótér, motorozás), mert akkor könnyen elalszik.

2010. aug. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém a hintában alszik el. Néha 2 percig lökdösöm, néha fél órát. Amikor már becsukja a szemét, berakom a kiságyba. Amióta fel tud állni, ez megy. Addig simán elaludt egyedül, mostmár csak ordít ha beteszem. Ha nincs 50 fok, vagy nem esik az eső, elalszik a babakocsiban is, de sokkal nehezebben mint hintáztatva.
2010. aug. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is szokott ilyen probléma lenni. Én sírni nem igazán hagyom, vagy mondom, hogy akkor olvasunk még egy mesét, vagy mondom, hogy nagyot kell aludni, hogy mikor apa hazajön akkor tudjanak ugrálni.

Nehéz dolog, nálunk előfordul, hogy egy-egy nap déli alvás nélkül telik el ami mindkettőnket megvisel, de ilyenkor semmi nem hatásos. ilyenkor vagy a fogával van gond vagypedig nagyon izgatott valamiért.

Olyan is volt már, hogy elfordultam (ő is velem alszik el) és azt mondtam, hogy jó, akkor ne aludj de anya álmos és alszik. Eleinte piszkált aztán ő is lefeküdt és elaludt.

Nem hiszem, hogy lelki sérült lesz emiatt, de hosszú távon nem jó, hogy sírva alszik el. Esetleg próbáld egy kicsit később letenni aludni, vagy korábban. Ez utóbbi lehet hülyén hangzik, de nálunk csak az válik be ha délben az asztaltól rögtön az ágyhoz megyünk még el sem pakolok, ráér ha elaludt, így valahogy nem esik ki a ritmusból.

2010. aug. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!