Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujjszopásról milyen módszerrel...

Ujjszopásról milyen módszerrel lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés

14 hónapos, és állandóan a szájában van a keze. Eddig azt mondták, majd ha játszik, elhagyja. Hát nem. Egy kézzel játszik, néha pár percre kiveszi a jobb kezét is. Sajnos ez már meg is látszik a fogain. Az alsó fogai iszonyat görbék. Szinte már most kapafoga van. Egy cumi sem kell neki, pedig rengeteget kipróbáltunk már.

Be lehet vmivel kenni az ujját, ami mondjuk sokáig rosszt ízt ad?


2010. jan. 6. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudsz ellene semmit tenni, ha nagyobb lesz majd szégyelni fogja, nyugi még senki nem maradt úgy felnőttként, hogy szívná az újját. Az én hugom kb. 7 éves koráig, ha fáradt volt,mindig a szájában volta az ujja, hiába mondtuk neki , hogy ő már nagylány, nem érdekelte. amint bekerült az iskolába elhagyta.
2010. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha cumit adsz neki, arról nehéz leszoktatni, ha nem adsz, akkor az ujjszopásról. Talán a cumi annyival jobb, hogy ha kidobod, nem tud magának másikat szerezni, az ujja viszont mindig ott van kéznél.
2010. jan. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a patikában lehet kapni egy fajta kenőcsöt, amivel ha bekened, hiába mossa meg keserű marad az íze. Én ezt hallottam, de szerintem nekem is ez lesz, mert a 3hós lányom is csak az ujját szopja. A cumit messzire köpi! :-)
2010. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is az ujját szopizza 16 hónapos. A cumitól öklendezett. Viszont imádja a keserű ízt, nekünk csak hab lenne a tortán, ha bekenném keserűvel az ujját.
2010. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért szopja az ujját, mert fáradt. Olyankor altasd többször.
2010. jan. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

14:42: Esetleg azt nem tudod, mi ennek a kenőcsnek a neve?

2010. jan. 7. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!