Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a babája 12 körül...

Akinek a babája 12 körül ebédel, annak evés és alvás szempontjából hogy alakul a programja? Úgy értem, hánykor reggelizik és mennyit alszik napközben? Mit kellene tegyek a kisfiammal, hogy hamarabb egyen? Kell egyáltalán valamit tennem?

Figyelt kérdés

13 hónapos kisfiam 8 óra körül kel. Eddig ilyenkor ivott egy nagy üveg tejet, 11 körül tízóraizott, 12-15 óra között aludt, 16 óráig ebédelt, majd 19.30 körül vacsorázott, fürdött és 20.30-kor, lefekvés előtt még ivott egy nagy üveg tejet.

Anyósom azt mondta, hogy nem ártana hamarabb ebédelnie, mert így nagyon késő lesz rá, és ne ebéd előtt aludjon, hanem utána - ez szerintem is normális így, de az én babámmal ezt nem lehet megcsinálni így. Új programot vezettem be. 8-kor kelt, tisztába raktam, átöltöztettem, reggelit csináltam neki, 9 óra körül reggelizett és utána még ivott egy kis tejet is, majd 12.30-kor ebédeltettem, utána aludt 16-16.30-ig, majd uzsonnázott, este 8 körül vacsizott, fürdés, utána egy üveg tej. A gondjaim azonban a következők voltak:

- a reggeli és a tízórai összeolvadt, így egy evésre kevesebbet evett, mint addig 2 evésre

- 12.30-ig nem éhezett meg rendesen, az ebédet csak nyammogta, ergo ismét kevesebbet evett, mint rendszerint

- 12.30-ra már olyan fáradt volt, hogy azért sem bírta megenni az ebédet. 3 napig tudtuk folytatni ezt a programot, ma már elaludt, mielőtt kész lett az ebéd...

- mivel éjszaka elég rosszul alszik, nem fogom reggel költeni fél 8-kor, csak azért, hogy egyen, ráadásul ha még hamarabb költöm, délben még hamarabb elfárad.

Szóval arra a következtetésre jutottam, hogy visszatérek a régi programhoz, igaz, hogy későn ebédel, de legalább eszik rendesen.


Van valami megoldás arra, hogy előrébb hozzam az ebéd idejét, vagy jól van így, ahogy van?

Ezért vagyok kíváncsi arra, hogy akinek 12 körül ebédel a gyermeke:

- mikor kel reggel

- mikor eszik reggel

- megéhezik-e ebédig rendesen és nem fárad el hamarabb?

- tízóraizik is valamikor, vagy a reggelit már csak az ebéd követi?

- mikor alszik fdélben

Hátha a ti programotokból én is tanulok valamit...


2011. febr. 26. 11:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Fiamnak kb. egy éves korától az alábbi a napirendje,most 1,5 éves lesz:

08-kor kel,akkor iszik 1,5 deci tejet,majd öltözés,pelenkázás és reggeli.nem kap sokat,meg nem is kér a tejital után sokat.

11.15-kor ebédel,alvás előtt iszik még egy deci tejitalt,majd déltől alszik 14-15-ig.

15-kor uzsonna

18.15-kor vacsora

19.00 fürdés.

19.50-kor átmegyünk a szobájába,kap még egy deci tejitalt,majd nyolctól alvás reggel nyolcig.

Így nálunk alvás előtt van az ebéd,és déltől már alszik.

Azért is örülök,hogy így van,mert szeptembertől megy bölcsibe,és ott ugyanez a napirend.

szerintem ne foglalkozz az anyósoddal,ha nektek így jó.úgyis fog ez még alakulni,ahogy nő.

2011. febr. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7-8 óra között kel,ilyenkor megiszik 1 dl tejet.9:30-kor reggelizik.12:30-kor ebédel.13-15-ig alszik. 15:30-kor uzsonnázik.19:30-kor vacsizik,utána fürdik. Lefekvés előtt még megiszik 2 dl kakaót.21 óra körül megy aludni.Feleklés után az 1 dl tejet azt nem mindig issza meg. Van hogy reggelire csak csipeget,de az ebédet általában jól megeszi,mert addigra már éhes.Uzsonnára valamikor csak egy krémtúrót vagy pudingot eszik, vagy egy kis gyümölcsöt. A vacsorát már alig várja akkor eszik rendesen és lefekvés előtt a 2 dl kakaó is szinte mindig maradék nélkül lecsúszik.
2011. febr. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha 8-kor kel és akkor iszik tejet, akkor 9 körül még nem kéri a reggelit?

Az én kisfiam 7 körül kel, akkor iszik 2,5 dl tápszert, majd elvisszük a bátyját az oviba, így csak 3/4 9 körül reggelizünk, utána kap gyümölcsöt és így max. 12-kor ebédel, addigra már éhes lesz.

Nekünk így konkrét tízórai nincs, mert azt már nem tudnám beilleszteni.

Nektek viszont sem reggeli, sem uzsonna nincs. Tehát a 2 tej iváson kívül 3x eszik, az nem kevés?

2011. febr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

igaza van annak a válaszolónak, aki azt mondta, hogy tulajdonképpen ugyanakkor eszik, mint más, csak tízórainak és nem ebédnek hívom.

Utolsónak: nem kevés, eddig szépen hízott (most beteg volt), és különben is 4 óránként eszik. Mivel etessem még, így is egész nap eszik?

2011. febr. 26. 20:37
 15/18 anonim ***** válasza:
tulajdonképpen teljesen jó, ahogy eszik, de mi lenne, ha megcserélnéd az általad ebédnek hívott gyümölcsös kaját a délutáni főzelékkel? Vagy hagyd így, ahogy van, és kész. Nem tudom, hogy szeretnéd-e közösségbe vinni a későbbiekben, pl. bölcsibe, mert ott már 11- kor kezdik az ebédet. Egyébként meg ahogy nő, biztos fog változni ez az egész, nem lesz elég reggelire a tej, hanem majd eszik mellé valamit, az is elképzelhető, hogy délelőtt eszik majd gyümölcsöt, és mégis fog délben ebédelni. a gyümölcstől önmagában nem is lakik jól, mi sem azért esszük, hogy jólakjunk. Majd jön a nyár, biztos sokat lesztek kint a szabadban, akár játék közben is jól fog esni neki egy kis barack, dinnye...stb., aztán meg majd ebédel. a lényeg, hogy egyen gyümölcsöt és zöldséget is minden nap.
2011. febr. 27. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia. Az én 14 hónapos kislányomnak is kb. olyan a napi programja, mint a kisfiadé. Annyi, hogy ő délben kicsit kevesebbet alszik, és délután is alszik még fél órát.

Nálunk is 8-kor tejjel kezdi a napot, aztán nem nagyon eszik, 10-11 körül tudok valamit belediktálni. Aztán alvás, 2-fél 3 ebéd. Próbáltam én is úgy alakítani, hogy alvás előtt ebédeljen, de nem sikerült, így nem is erőltettem. Majd kialakul magától. A hónapok múltával egyre később fog elálmosodni, egyre kevesebbet fog aludni, és egyre többet fog mozogni, szaladgálni, többet lesz friss levegőn, akkor majd felhasználja az energiáját és megéhezik, és akkor majd beáll úgy, hogy alvás előtt ebédel.

2011. febr. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
ma pl. úgy csináltam, hogy 6-kor megébredt, akkor ivott tápszert, 9-9.30-kor evett palacsintát, majd 12.30-kor evett egy nagy adag zöldéglevest. De nem mindíg éhezik meg ebédre. De ma jól jött ki a dolog. Végülis a párom kérdezte tegnap, hogy mi bajom a mostani sorrenddel, ha eszik a gyerek, nem mindegy a világnak, hogy mikor ebédel? Bölcsibe nem akarom vinni, újabb babát tervezünk.
2011. febr. 27. 13:58
 18/18 anonim ***** válasza:
Szia,az első válaszoló vagyok.Szerintem pár hónap és be fog állni a déli ebédre.Most még nagyon pici és hamarabb elálmosodik.Minél nagyobb lesz,annál jobban bírja majd a kiképzést és simán meg fogod tudni ebédeltetni.Alakítsd úgy,ahogy neki is jó.Végül is,ha 11 kor eszik,akkor pont akkor lesz éhes,mikor megébred.Ennyi erővel a 11 órát akár ebédnek is veheted.
2011. febr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!