Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan oldja meg a babával...

Ki hogyan oldja meg a babával a házimunkát?

Figyelt kérdés

Tudom sok ilyen kérdés volt,de én egyszerűen nem tudok dülőre jutni.Manóm 7 hónapos,kúszik.és egyre kevesebbet alszik,viszont ha kiviszem a konyhába hordozóba,nincs el sokáig,hamar sírni kezd,egyedül a kiságyában sincs el sokáig,és így elég nehéz tőle bármit is csinálni.Tudom a dolog az megvár,de azért valljuk be van amit azért el kéne végezni itthon,és a férjemnek se mondhatom folyton hogy most nincs ebéd,amit azért akkor tudok leginkább elkészíteni ha a manó alszik.

Nem panaszkodni akarok,mert azért mindig van valahogy,és ha már végképp nem haladok itthon,elmegyünk nagyokat sétálni,csakazértis,legalább a friss levegőn van.

Ha lenne állókája ami a közelemben lenne,abban ellene,eljátszana,és tudnék haladni itthon?


2009. febr. 16. 13:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én heti 1x takarítok, magamra kötöm :)) és így 1 -2 óra alatt kész vagyok,ő meg alszik egy jót a hátamon. ha főzök kint van velem a konyhában és adok neki "feldatokat" vagy kint játszik a játszőszőnyegen
2009. febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én reggelente végiggondoltam az aznapi teendőimet, és amit egyedül kellett, azt alvásidőben csináltam (pl., vasalás), minden másnál meg cipeltem magammal egy nagy pokrócot (a játszószőnyeg akkor már kicsi volt, mikor kúszni kezdett), arra tettem mindig a hasára és beszéltem hozzá, vittem neki játékokat. Nálunk ez nagyon bevált. Most 10 hónapos, és mint egy kiskutya, mindenhova szalad utánam, imád teregetni, porszívózni.
2009. febr. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Az én kis Manóm 2 hónapos,és én is hasonló "problémával" küzdök.Én úgy szoktam,amikor reggel felkel olyan 7-8 órakor(persze előtte is ébren van ám 5-kor,de szopi utána alszik megint)gyorsan megetetem,aztán berakom a kiságyába,és nagyon szépen elvan.Addig én gyorsan elvégzem a teendőimet,ami seprés,felmosás,kiteregetés,kályhát bekészíteni,fabehordás,addig Ő elvan szépen.De a főzés az már sajna nem fér bele,mi úgy oldottuk meg,hogy hozatunk ebédet minden nap.Nem olcsó,de nem is drága,viszont nem kell órákat a gáztűzhely mellett állni,meg most aztán nem is tudnék,mert akkor tuti 10-15 percenként be kellene jönnöm a szobába hozzá,mert sír.Egyszer nekiálltam töltött szűzpecsenyét sütni délelőtt 9-kor,és délután 3-ra meg is lett :):):)A másik pedig mi anyák ne akarjunk mindent csinálni közben,mert úgysem fogunk tudni,sírni meg nem hagyjuk a Picit.Az állókát nem tudom,hogy jó ötlet-e?Szóval tudom nehéz,ezért lenne jó némi kis segítség ilyenkor,főleg ha egyedül vagy Vele.Kitartás,majd csak felnőnek a kis Lurkóink :)))))
2009. febr. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kezdettől fogva vittem mindenhova magammal.Még kisebb volt a hordozóban,most már a konyhába van felállítva a járóka,s abban szépen eljátszik.Igaz ő még nem kúszik-mászik,de akkor is így tudom majd az otthoni teendőket ellátni!
2009. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!