Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan oldottátok meg a...

Hogyan oldottátok meg a házimunkát és a kb 1 éves baba ellátását, amikor a 2. babával lettetek terhesek?

Figyelt kérdés
Úgy értem nem féltetek,hogy az emeléstől és a sok fizikai munkától valami baja lesz a babának?Tudtatok pihenni??
2010. máj. 27. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is így alakultak a dolgok. A lányom 14 hónapos volt, amikor megfogant a 2. baba.

Nem egyszerű, de én minimalizáltam az otthoni dolgokat. A férjem leginkább a takarításba tudott besegíteni, és ő csinálta a nagy bevásárlást.A vasalást hanyagoltam. Maradt a főzés, mosogatás, és napközben a lányom szórakoztatása: séta, játszótér, stb...

Emelgetni muszáj volt, de nem lett semmi gond. Bár hamar megtanítottam, hogy kell az etetőszékbe felmásznia és ágyon pelenkáztam. Amikor a pocak már nőni kezdett, a fürdetés teljes egészében apáé lett.

És sokkal kevesebb para volt bennem, mint az első terhesség alatt, egyszerűen mert nem volt időm agyalni.

2010. máj. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az égvilágon semmi nem változott. Az én lányom 15 hós volt, amikor terhes lettem. Ugyanúgy szoptatom tovább, csak kevesebbszer, mint előtte, úgy napi 3-4 alkalommal. Emelgetem, én fürdetem legtöbbször, apája ugyanis rengeteget utazik, ilyen a munkája, van, hogy egy hétig sincs itthon. Más segítségre sem számíthatok, szüleim, tesóm dolgoznak. Ellátom ugyanúgy a háztartást, mint eddig, pár hetem van szülésig, de tegnap is pl. gyomláltam a kertben. Egy héttel ezelőtt nagytakarításkor még a bútorokat is magam toltam arrébb, kicsit át is rendeztem az egyik szobát.

Lányom kis örökmozgó, folyton szaladni kell utána, nincs is időm észrevenni, hogy babát várok. Bevásárlások, ügyintézések az enyémek, többnyire babakocsival, hiszen a párom viszi az autót, ha elutazik. Ha meg itthon van a kocsi, akkor aztán végképp nagybevásárlás, kartonszám tej, ásványvíz, mosószer és hasonlók, plusz velem van a gyerek is.

Egészséges terhességnek nem árt, ha normálisan él az ember lánya, és hát mit csináljon, akinek nincs segítsége? Megoldja.

Pihenés? Az meg mi? Gyerkőcöm még mindig ébred legalább egyszer éjjel is, nappal max. egy órát alszik, olyankor szoktam vasalni.

Egyébként jól bírom a dolgokat, ha a párom itthon van, olyankor pláne nem szeretném, hogy melózzunk, igyekszem mindent rendbe rakni hétközben, hogy hétvégén inkább együtt lehessünk, elmehessünk ide-oda, kirándulni, strandolni, barátokhoz.

Jövő hónapban megszületik a pici, akkor lesz annyi segítségem, hogy anyukám és a párom is kivesznek egy-egy hét szabit (egymás után) hogy amíg kicsit regenerálódom szülés után, megfőzzenek helyettem, meg lefoglalják a nagyobbikat, elvigyék helyettem játszótérre, ilyesmi.

Szerintem nem kell ezt a dolgot túlparázni: nagyanyáink a kukoricakapálásból mentek szülni, mégis bírták, pedig sokszor nem egy, hanem 5-6 gyereket el kellett látniuk. Ha nekik sikerült, nekem miért ne menne?

2010. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát nálunk se jobb a helyzet! Nekem is ugyanúgy mindent meg kell csinálni, nem úgy mint az elsőnél, akkor nem ugrált rajtam a gyerek tudtam pihenni. Most 13 hetes vagyok és muszáj nálunk is kartonszám hozni a cukrot, tejet, ásványvizet stb. Fel a harmadikra! De szerencsére nem lett eddig még semmi baj! Sokszor még eszembe se jut hogy terhes vagyok. Kitartás azt mondják a terhesség nem betegség és ne nyavalyogjunk annyit:-) Ha tudnák mit beszélnek sokszor! Jó egészséget és azért ne terheld túl magad!

2010. máj. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Enyém 11 hós volt mikor tehes lettem és azóta s mindent ugyanúgy csinálok. Napi 6 órát vagyunk odalent (játszótér, sétálás), ugyanúgy emelem mindenhova, ráadásul ő még járni sem tud, sokat kell cipelni. A dokim annyit mondott, hogy ne aggódjak ezen, mert egy egészséges terhességet igazából agyonütni sem lehet.

Ráadásul a "nagy" :) még gyepál is, mert hancúr közben néha megrúgk icsit, ő még nem érti, hogy mire kell vigáyzni játék közben.

Van, hogy úgy nézek ki mint egy karácsonyfa. Gyerek a karomon, cipelem közben a babakocsit, hátamon táska, karomon bébitaxi... :(((


Ja, pihenés: a gyerkőc napi 1 órát!!! alszik. Na, ez alatt pihend ki magad :DDD

2010. máj. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Másfél éves a lányom, 19 hetes kismama vagyok. Nem félek, hogy baja lesz a babámnak. Muszáj néha emelgetni a lányomat, pl etetőszék, babakocsi, autóba berakni. Napi pár emeléstől nem lesz semmi bajom.

A házimunkától se lesz semmi bajom, nem beteg vagyok, hanem terhes, nem vagyok veszélyeztetett, jól vagyok.

Amikor alszik a lányom, én is alszom vele, és éjjel is alszom vagy 8-9 órát.

Nem érzem, hogy nyűg lenne a pocak.

Tornázni is szoktam.

Amikor a lányomat vártam, végigdolgoztam az egész terhességet + tornáztam naponta + lakásfelújítottunk....

Nekem nem teher a terhesség.

2010. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.Még csak pár napja derült ki tesztből,hogy terhes vagyok.A fiam 1 éves.Akkor most megnyugodtam...Sosem voltam az a nyávogós fajta,csak most 1 kicsit beijedtem.Semmi segítségem nincs,csak a férjem,de Ő meg sokat dolgozik.De akkor majd én is megoldok mindent mint Ti.:-))

Minden jót Nektek.

2010. máj. 30. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!