Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig állhat el az előre...

Meddig állhat el az előre elkészitett tápszer?

Figyelt kérdés
mert ugy csinálom,(1napja)hogy megcsinálom előre(1adagot),és ráteszem a radiátorra hogy melegen tartsa.Azért csinálom igy,mert nem tudom elkésziteni,mert üvölt,és nem alszik vissza utána,mikrózni meg azért nemakarom,mert nagyon hangos,de ez a kisebbik gond a mikró...szóval az lenne a kérdésem,meddig állhat az előre elkészitett tápszer?(7hónapos a fiam)
2011. febr. 26. 21:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Hűtőben 24 óra.

Ne rakd a radiátorra.

2011. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

A radiátoros dologgal az a baj hogy folyamatosan langyos vagy is a legtökéletesebb környezet a baktériumok szaporodásának. Vagy is ha pár óra múlva oda adod neki már annyi lehet benne amit nem tud megemészteni.


A kislányom a elejétöl tápszeres. Èjszakára bekészítek hideg vizet pl 150ml majd ehhez adok 30 ml felforralt vizet ez pár másoderc alatt felmelegszik és így pont 40 fokos lesz a víz.


7 hós gyereknek kaja nélkül végig kellene tudni aludni az éjszakát. próbálj csak vizet adni neki, lehet azzal is ugyan úgy beéri.

2011. febr. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
de hűtőbe csak akkor kell rakni ha nem itta meg,és ami megmaradt nem?Ezt a radiátorosat meg olvastam valahol,hogy volt aki igy csinálta hogy melegen tartsa.Akkor most megromlik ha nem rakom hűtőbe?
2011. febr. 26. 21:52
 4/16 A kérdező kommentje:
köszönöm.Az hogy "végig kéne aludni az éjszakát",hát erre azt mondom van amelyik gyerek végigalussza,van amelyikkel akármit csinálnak,nemfogja,na az én fiam az utóbbi.Nemhogy nem alussza át az éjzakát,de kb 4-5xmegébred,tegnap pl kb 20x a foga miatt.....szóval ez van.Lehet a nagykönyvbe ez van,de nálunk nincs igy sajnos,bár igy lenne....amúgy hiába adok neki innivalót,sikitva üvölt,mert éhes,nem szomjas,már kipróbáltam.Visszatérve a kérdésemre,akkor nem rakom radiátorra,forrani vizet nem fogok,mert ezerszer több idő mint a mikró,az kb 15mp,meg hiába készitek oda mindent,akkoris beletelik 2-3percbe még elkészitem,és addig ő végigorditja,és a végére felhergeli magát,és az istenért nem alszik vissza....
2011. febr. 26. 21:57
 5/16 anonim ***** válasza:

mi is iylenek vagyunk, lassan 9 hós fiammal, jön a foga, és amúgy sem volt az az éjszaka átalvós baba soha :S hiába állok a fejem tetejére csak ordít... így cici+tápszer és van kb 3-4 óránk aludni egyhuzamban. pedig fürdető, borostyán lánc... minden van.

én úgy csinálom, h felforralom lefekvéskor a vizet, odakészítek mindent, és mikor hallom h mocorog (azonnal felkelek rá amint megmozdul, h kel) pattanok, és gyors alátüzelek, fél perc, és meleg is, bele a por, és ihatja. pont annyi vizet rakok fel amennyi kell, így tényleg seperc alatt megmelegszik.

2011. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem szabad radiátoron tárolni.Előre elkészíted, kihűtöd, hűtőbe teszed.24 órát lehet így tárolni.

Amit én csináltam az az volt, hogy kiadagoltam a tápszert cumisüvegbe, és meleg vizet tettem termoszba.Ébredéskor csak a vizet kellett beleönteni az üvegbe, összerázni, és kész is volt.

2011. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

22:08-as vagyok.Én pont 7 hónapos korában szoktattam le a babám az éjszakai evésről.Amikor kontrollra mentem a babómmal, panaszkodtam a dokinak, hogy éjjel még mindig 3 óránként eszik.Azt mondta, hogy a gyerkőcöm konkrétan palira vesz.Hát így elhatároztam, hogy véget vetek az éjszakai etetésnek.Pár nap kellett hozzá, és azóta alszik.

Amikor ébredt, adtam neki.Legelőször a hajnali evésről akartam leszoktatni, utána a többiről.Úgy csináltam, hogy megkapta a tápszert, de napról napra kevesebb tápszert tettem ugyanannyi vízhez.Egyszer csak maradt a víz.Egyre kevesebbet kért, majd nem is ébredt fel.

Amióta leszokott a lakmározásról, este 8-tól reggel fél 8-ig alszik:)

2011. febr. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek.Nálunk se használ semmi,pedig nekünk is van aztán minden,borostyánlánc..stb,de nála még a gyógyszer se hat,az a legjobb.....(panadol)Jó nektek hogy legalább 3-4órát egybe alszotok,én összetenném a 2kezem ezért:) nekünk legtöbbször úgy van,hogy még a s...em se rakom le az ágyra,már sir.....már ideveszem magunkhoz legtöbbször,mert nembirok átrohangálni,de itt is kelni kel ugye,csak annyi különbséggel,hogy az ágyból nem kell kikelni.Remélem vége lesz ennek egyszer,mert már nagyon kivagyok a nem alvásoktól,és hogy én se tudom "kipihenni"magam,értem ezalatt hogy nekem már az is pihenés lenne ha egybe aludna vagy 3-4órát,és akkor én is tudnék talán..:( a tápszert meg úgy fogom akkor csinálni,hogy csak a vizet rakom a cumisüvegbe,és azt a radiátorra.Azt lehet nem?Az csak sima viz nem?Aztán ha felkelt,akkor gyorsan bele az előre kimért tápszer.
2011. febr. 26. 22:16
 9/16 A kérdező kommentje:
neki nem is az evéssel van gond,vagyis azzal is,de van hogy kibir kaja nélkül 6órát is éjjel,de attól hogy nem eszik,felkel 10x is....szóval tökmindegy eszik e éjjel vagy nem,úgyis kel.De legtöbbször persze eszik.De most is csak 40ml-t evett,hát az semmi....nappal 270et eszik.Nemtudom mi lehet,az én fiam egy nagy kérdőjel még sajnos az én számomra is sokszor..:S
2011. febr. 26. 22:20
 10/16 anonim ***** válasza:
Melegen tartani a vizet természetesen lehet, akár a radiátoron, akár termoszban, ahogy tetszik. De az elkészített tápszert tényleg nem szabad, ahogy már többen is írták előttem.
2011. febr. 26. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!