Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki egyedül neveli gyermek...

Van aki egyedül neveli gyermekét? Vagy babáját?

Figyelt kérdés
Mennyire nehéz apa nélkül az anyának és a babának? Mennyi gyerektartást ítél meg a bíróság? Az apa fizetésének hány %-át?
2011. febr. 27. 13:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Két barátnőm is van, akik egyedül nevelik a gyermeküket. Egyikük kisfia 3 és fél, másikuk kisfia már 4 és fél éves. Csecsemőkoruk óta egyedül vannak velük. Én úgy látom, elég nehéz, leginkább azért, mert nincs mellettük senki, aki időnként egy-egy feladatot átvesz. Mi férjemmel együtt élünk kis családként kislányunkkal, de így sem egyszerű mindig. A gyermektartás egy gyermek esetén az Apa nettó fizetésének 20%-a, asszem. Ezt csak barátnőimtől tudom, nem is biztos, hogy jól jegyeztem meg. Az egyiküknek akad is ezzel gondja, mert a kedves apukának nincs hivatalosan kimutatott, állandó jövedelme. Mindenesetre, röviden, tömören, elég fáradtak mindketten állandóan, az élet legnagyobb öröme számukra általában egy jó alvás, amiben nemigen volt részük az elmúlt években.
2011. febr. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Igen nálunk ugy alakultak a dolgok,hogy egyedül nevelem a kisfiam.Igaz annyi könnyebségem van hpogy én hazaköltöztem szüleimhez tehát a rezsi meg kosztpénz az felezödik.De a baba körüli mendenféle teendő dolog az enyém.Nem egyszerű a dolog igy egyedül néha mikor ugy összejönnek a dolgok(fogzás,frontok stb)mikor csak 2-3 óra alvás van éjjel akkor nagyon nehéz.Persze minden elintézni valót is ugy kell tervezni,hogy mi az ahova babakocsival is tudok menni és mi az ahová nem akkor megkérem édesapámat figyeljen már a gyerekre,hogy eltudjam intézni a dolgokat.A gyerektartásról mi közössen egyeztünk meg és az mellett még mindig hoz vásárol a gyereknek.Nemsokára 9 hónapos a kisfiam.

2011. febr. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én teljesen egyedül nevelem, most 10 hónapos kicsimet. Se szülői segítség, semmi, az apja hónapokig rá sem néz, fizetni még nem fizetett semmit. Könnyebb lenne segítséggel az kétségtelen, de szervezés kérdése. Nem lehetetlen, és nem is szörnyű. Ahogy előttem írták vannak nehezbb napok, pl front, akkor ő is nyűgősebb, meg én is. Van amikor fáradt vagyok, és szívesen rábíznám valakire egy kicsit, de másnapra kialszom magam. Ahogy sokszor másokat hallok panaszkodni, hogy milyen fáradt, meg mennyit sír a gyereke,egész éjszaka nem alszik, meg mennyire nincs ideje semmire,pedig ott a férj, anyós, anya stb, hát én egyedül sem érzem ennyire nehéznek. Igaz szerencsére nem sírós, angyali baba. Nekem az egészben az a legnehezebb, hogy az apja nélkül fog felnőni a drágám, és nem tudom hogyan fogja ezt lelkileg feldolgozni.
2011. febr. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!