Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mikor tanította meg gyermek...

Ki mikor tanította meg gyermekét egyedül elaludni? És hogy ment?

Figyelt kérdés

A kalsszikus otthagyom elbúgyúzo és 5 percenként bemegyek míg meg nem nyugszik módszerre gondolok.

Mennyi idős volt a babád?

Mennyit sírt első nap és hány nap kellett, míg végi aludt?

Hányszor kelt fel éjjel?

Nappal mennyi idő alatt szokta meg az egydül elalvást?

Nappal hagytad többet aludni az esti alváskiesés miatt?

Anyásabb lett ez idő alatt?

Minden érdekel, nagyon tanácstalan vagyok.

Lányom kikészít, minden éjjel negyedóránként ordít, és csak cicin nyugszik meg és mellettem hajlandó aludni.

1 éves.


2009. jún. 13. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

6 hós volt ott voltam mellette és suttogtam meg simogattam, sírni még egyszer sem hagytam- kövezzetek meg érte...:)

egyszer sem vettem ki a következetesség fontos sztem.

az egyedül elalvás nem függ össze az átaludt éjszakával

6 hótól alszik el egyedül és 9 hótól alussza át az éjszakát- néha cumi kellett, néha simi- változó

mondjuk nálunk a külön szoba volt a varázsszó- apu rettenetesen horkolt- sztem miatta nem aludt 6 hóig normálisan...:)

a folyamat kb 1 hétig tartott- de én sosem bőgtem az ajtó túloldalán- bementem ha úgy éreztem de kicsit hagytam is sírni- nem órát néztem- max fél percet, mert van amikor kitombolta magát és utána örült az újra megkapott cuminak, amit addig köpdösött össze- vissza

ja és nagyon anyás, de ennek semmi köze az alváshoz- velem van a nap 24 órájában, aput napi 2 órát ha látja... kihez kötődjön? a szomszéd kutyához?

2009. jún. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szinte hetente váltogatta azt, hogy hogyan tud elaludni. A Suttogó féle felvesz-letesz módszer nekem nem jött be. Se a Ferber, amiről te írsz.

Amikor kicsi volt, cumit kapott. Aztán simogatni kellett a hasát, amíg el nem aludt. Volt egy korszak, amikor csak azt akarta, hogy üljek ott mellette, amíg el nem alszik. Aztán nagyon sokáig altatódalt kellett neki énekelni. De arra nem voltam hajlandó, hogy álomba ringassam, szerintem az a lehető legrosszabb megoldás.

Ami viszont engem is kiborított, hogy nappal nagyon sokáig csak cicin akart aludni. Na, akkor próbáltam a Ferbert meg a Suttogót, de egyre jobban belelovalta magát a sírásba. Úgyhogy inkább hagytam, azt mondta a védőnő, hogy majd leszokik róla magától. Nálunk igaza lett, szopik még, de alszik egyedül. Szerintem ha kéri a cicit, add oda neki nyugodtan, majd leszokik róla ő is.

Viszont ha éjjel negyedóránként fent van, annak más oka lehet. Fogzás, éhség? Meg tényleg ne hagyd nappal sokat aludni.

A cici miatt egyébként nagyon anyás, ha itthon vagyok, apával szóba sem áll.

2009. jún. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én most kezdtem a leteszem-sír-felveszem-megnyugszik-leteszem...módszert úgy 3 napja. Eddig lekopogom jól megy, mert egyszer kellett csak 3szor visszamennem, de akkor már a karomban elaludt. Eddig én is a hasát simogattam, de 2hete nem akar a hátán elaludni. Próbáltam, hogy az oldalára fordítottam és úgy simogattam a hátát; az bejött, csak ha elbillent, úgy megijedt, hogy alig lehetett megnyugtatni. Remélem, hogy sikeres lesz ez a módszer. Nappal is és éjjel is így alszik el, bár furcsa mód(?) este, ha átviszem a kiságyába, akkor elalszik magától. Nappal kell kicsit "segíteni" neki. Éjjel egyszer ébred, de változó, mikor. Én hagyom napközben is annyit aludni, amennyit szeret, mert így is jól alszik éjjel (a kezdetekhez képest). 6hós kislány.
2009. jún. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Szia!Sok ilyen kérdéssel találkozok,és akinek adtam tanácsot,és csinálta,bevált!Kisfiam fél éves,és 3 hónapos korban kezdtem tanítani az egyedül alvást.Ez így néz ki: Először is nagy türelem,kitartás kell hozzá!A gyerek nem fogja magától megtanulni mindazt amit mi felnőttek tudunk.Szóval: Első nap amikor evés után leakarod tenni aludni,akkor szépen leteszed.Ha sír,felveszed,e amint abbahagyta a sírást,megnyugodott azonnal tedd vissza újra.Tudom ez már most fárasztó így,de ha sikert akarsz elérni akkor ezt el kell "játszani".Nem megy máról holnapra legjobb esetben is 3 nap amíg megszokja.De van akinél 2 hét.Nekem 1 hétig tartott azóta nagyon jó alvó,és ha meg is ébred visszaalszik!Fél éves hangsúlyozom.Azt,hogyha meg nem szeretnéd ha Veled/tek aludjon,és ha van Neki külön szobája ezt javaslom ami megint csak nem egyszerű! Addig vagy Te vagy a férjed alszik bent Nála,amíg szépen meg nem szokja,hogy "nem Anyáéknál alszom el".Első nap: este amikor lefekteted mond Neki,hogy Anya/Apa itt van Veled.Te egy gumimatracon alszol a kiságya mellett.Következő napon ugyanez,csak kicsit távolabb viszed a matracot,3. napon pedig megint csak távolabb,és ha simán megy minden akkor azt veszed észre,hogy az ajtón kívűl vagy!Hidd el nekem beválik!Csak nagyon kitartóan kell lenni,és amikor bent vagy Vele NE hagyd magára egyedül soha aludj Vele,mert ha felébred és ha nem lát akkor újra sír....Remélem sikerülni fog!

Sok sikert,és kitartást!

2009. jún. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Kisfiam 1 eves, 7 hos koratol eddig velem aludt (elotte egyedul a sajat szobajaban, de aztan nem birtam a sok ebredest es magamhoz vettem). MI most kezdtuk tegnap, ma ejszaka 12:30-tol hajnal 2-ig sirt, nem akart visszaaludni. Apa ment be hozza 5 percenkent, megnyugtatta, kijott, vartunk 5 percet, visszament hozza, stb. 2-kor en mentem be hozza, mar szinte beajult a faradtsagtol, betakartam, simogattam a hasat, 7 perc alatt elaludt. Most mas fel oraja alszik. :)

Holnap ujra csinaljuk, es amugy delelott es delutan 1-1 orat szokott aludni. NAppal is ugyanigy fogom probalni elaltani. Eddig amugy cicin aludt el.

2009. jún. 14. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!