Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan laktató a...

Tényleg olyan laktató a tejpép, rizspép hogy a babák átalusszák tőle az éjjelt?

Figyelt kérdés
4 hos babámnak tegnap adtam 40 ml-t de hamarbb felkelt éjjel enni,mint eddig szokott.
2009. febr. 16. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Egy négy hónapos kisbabának csak anyatejre van szüksége, és tiszta vízre.
2009. febr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41%
Csakis és kizárólag anyatej kell, víz sem! Az anyatej éhséget-szomjúságot egyaránt csillapít. 4 hós babának ne adj semmi mást!! Tönkre fogod tenni jó előre az emésztőrendszerét, nem véletlenül tanácsolják, hogy 6 hónapig anyatej, ennek hiányában életkornak megfelelő tápszer, hozzátáplálni csak 6 hós kora után szabad szép lassan elkezdeni.
2009. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor 5 hónaposan először adtam enni tejpépet vacsorára,éjjel is felkelt enni,pedig akkora a tápszeres manóm már nem szokott.Most úgy csinálom,hogy mivel hirtelen eltelíti,de hamarabb éhes lesz,gyümölccsel kombinálom,szval nálunk nem vált be,ja és tízóraira,vagy uzsonnára adom.
2009. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 hónaposan nem ette meg. 6 hónapos korától adom neki vacsira. De fürcsi után még megeszik 210 ml tápszeri és úgy átalussza az éjszakát, max 1X felkel 4 körül. De már majdnem mindig fél 7kor kelt.

De a 40 ml az semmi, 130 ml a teljes adag.

2009. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanezt tapasztaltam mint te. Aztán megfigyeltem, amikor kint hagytam a tejpépet pár órára, teljesen felhígult. Ez azt eredményezi, ha pl. csinálsz pépet 100 ml vízhez 3 evőkanállal, az pillanatnyilag laktatja a babát, de a gyomrában felhígulva kevés lesz és újra megéhezik. Próbáld ki, hagyj egy kis mennyigét kint, és figyeld meg, hogyan változik az állaga pár óra múlva.
2009. febr. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
40 ml az tényleg nem sok. Nem csoda, hogy nem lakik jól. Azt a 40ml-t kiegészítésként adhatod vacsi mellé, ha többet nem eszik meg belőle. Szerintem, nem a vacsitól függ, hogy átalussza-e az éjszakát, hanem az egész napi táplálkozástól. Legalábbis nálunk. Ha sokat eszik napközben , akkor is jól alazik, ha vacsira kevesebbet evett (és fordítva).
2009. febr. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
tejpép után meg is szomjazhat, lehet azért ébred fel.
2009. febr. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tejpép után fél órával adj neki inni vizet vagy teát (ha tápszeres, de ha nem, akkor tejcit). Az én kisfiam 5 hónapos, kb. egy hete adom neki a tejpépet, utána inni adok neki, és elfogadja, tehát szomjas. Igaz én délelőtt adom neki a pépet, de az biztos, hogy szomjasak lesznek tőle.
2009. febr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora mennyiség csak kiegészítésnek jó. Arra tippelek, hogy kevés volt neki vagy arra, hogy szomjas utána.


Én úgy adom, hogy szoptatás, utána tejpép, utána megkínálom vízzel. Picit macerás, mert mindegyik után büfiztetni kell, viszont mióta így csináljuk azóta átalussza az éjszakát.


Azt hozzáteszem, hogy az én babám már 7 hós, kb egy hónapja van ez így, de max 5-6 hete.

Nem akarok okoskodni, de lehet, hogy azért ébred tőle hamarabb, mert esetleg fáj a pocija, nagyon picurka még, én várnék még ezzel a péppel 2, de legalább 1 hónapot :) Nem egyforma a babók pocija, hiába van 4 hó a pépre írva, lehet, hogy a te babód pocakja még nem készült fel erre.

Ha mégis ragaszkodsz a péphez, akkor vegyél a gyógyszertárban sinlac pépet!

2009. febr. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!