Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mildipép málnás vagy barackos...

Mildipép málnás vagy barackos tejpépet szívesen fogadta a babátok?

Figyelt kérdés
Most 4,5 hósak vagyunk, védőnőm mondta h 5 hósan elkezdhetjük a kóstolgatást. De rögtön főzelékkel? Nem gyümilével kéne indítani? Utána adhatok neki tejpépet? Vagy inkább főzeléket?
2009. febr. 16. 22:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szió!

Az első kérdésre válaszolnék: a sárgabarackos Mildi pépet imádja a kislányom, csak ajánlani tudom, meg a többi Mildis pépet is.

Egyébként a hozzátáplálást én reszelt alma levével kezdtem, de sokan a banánra, körtére, őszibarackra esküsznek. Biztos, hogy nem kezdenék zöldséggel már csak azért sem, mert nem olyan édesek, mint a gyümölcsök.

A tejpép nekünk majd csak jónéhány gyömülcs és zöldség után jött.

Zita

2009. febr. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
A kislányomnak 5,5 hósan adtam először málnás tejpépet, neki nagyon ízlik. A barackosat még nem kóstoltattam vele, de kíváncsian várom mit szól majd hozzá, már meg vettem neki. Mi gyümilével kezdtük, 4,5 hósan, majd gyümölcspürével folytattuk. Most úgy etetem, hogy d.e gyümölcs, és, vagy délben főzelék, v délután tejpép.Sajnos abszolút nem akar inni, ezért az egyik mindig tápszer marad, hogy valami folyadékot is fogyasszon. És persze reggel és este is azt eszik.
2009. febr. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak annyit még, hogy az én lányom 10 hónapos lesz és a védőnőnk azt mondta, hogy még naponta legalább 3 tejalapú étkezésnek kell lennie. Ezzel csak azt akartam kifejezni, hogy ha 5 hónaposan kezditek a hozzátáplálást, akkor lehet, hogy 5,5 hónaposan még elég, ha egyszer eszik szilárdat. Nem kell sietni, nem lóverseny ez.

Egyébként anyatejes vagy tápszeres a babád? CSak azért, hogy a védőnőtök már 5 hónapos korban javasolja a hozzátáplálás megkezdését.

Zita

2009. febr. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem gyümölccsel kezdd. Mi is azzal kezdtük, meg ahogy láttam, mások is így szokták. Reszelt alma, utána sárgabari, ilyesmik.

Az én fiam sajnos nagyon utálta a tejpépeket, és pont a Mildipépet leginkább. Ő helyette (amikor már a tízórai, ebéd, uzsonna szilárd kaják voltak) tejpép helyett rizses gyümölcsöt kapott.

2009. febr. 16. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors válaszokat. Kisfickó vegyes tápláláson van egyébként, mert az elején alig volt 20 ml tejem, de addig csűrtem csavartam a dolgot míg most a tej 2/3-os többségben van a tápszerrel szemben. Igazából én úgy gondoltam h ráérek 6 hósan elkezdeni. Vagy ne várjak addig?
2009. febr. 17. 09:30
 6/6 anonim ***** válasza:
Én vártam 6 hónapig, mert sok orvos szerint a babák gyomra még nem áll készen a szilárd táplálék befogadására. Ráér még töltött káposztát meg hurkát enni. :))))
2009. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!