Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ért rossz tapasztalat titeket...

Ért rossz tapasztalat titeket a kórházban tartózkodás során?

Figyelt kérdés
Szomorúan olvasom, hogy mennyi kismamát megaláznak, hogy rosszul bánnak velük. Miért lehet ilyen?
2009. febr. 17. 10:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Engem bár rossz tapasztalat nem ért, de semleges igen. 7 éve mikor a fiamat szültem, több óra mulva hozták be, hiáb kérdeztem mi van vele, csak annyit mondtak, hogy inkubátorban van, mert fázik. Aztán kiderült, hogy a nyakán volt a köldökzsinór, és tiszta lilán született, megfigyelték az oxigénellátását. Csak épp elfelejtették mondani. Aztán mikor behozták, mondta a kedves nővérke, hogy majd a következő nővér jön és segit a szoptatásban. De nem jött, és nem értem, hogy aki behozta, miért nem ért rá? Aztán elvitték egy nap fürödni, visszahozták, és mondta a nővérke, hogy a következő jön és megmutatja hogy kell lekezelni a köldököt. Nos azóta is jön. Ez volt nyíregyháza.

Most debrecenben szültem, és a két kórház között rengeteg a különbség.

Amugy azért ilyenek, mert be vannak fásulva. gondolj bele, Te egyszer fordulsz meg ott, talán kétszer, több év leforgása alatt, de ők naponta többször látják ugyanazt. Legyen szülés, gyermekágy, bármi. Jó ez nem mentség nekik, de ez van.

2009. febr. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Én pontosan ezt tapasztaltam, mint az első válaszoló, csak éppen Bp-en az I. sz. Női Klinikán. Kb. 3x kértem a csecsemős nővéreket, hogy ugyan mutassák már meg, hogy adjam a kisfiam szájába a cicit, mert mindig kiköpi, mire hosszas könyörgésre bejött az egyik, megnyomta a mellbimbómat, amiből csak éppen egy kis átlátszó előtej jött (mitől is indult volna meg, ha egyszer nem tudtam szoptatni) és közölte, hogy ebből úgysem lesz tej, írassak fel tápszert a gyerekorvossal, ha hazaértünk...
2009. febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is volt ilyen, de már pontosan nem emlékszem, hogy mi volt az. (3 hónapja szültem).

DE!

Biztos vagyok benne, hogy mi kismamák egy kicsit túlreagáljuk a dolgokat, játszanak velünk a hormonok. Én egy elég magabiztos és határozott jellem vagyok, de amikor terhes voltam, sokszor azon kaptam magam, ha valaki nem úgy szólt hozzám zokogni tudtam volna. Biztos vannak olyan esetek, ahol jogos a felháborodás, de az egészségügyi dolgozókat nem arra képezik ki, hogy kismamákat bántsanak.

2009. febr. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 12 napig voltam benn a kórházban, de csak jókat tudok mondani mindenkiről. Amennyire féltem az egész kórházi léttől, annyira csalódtam kellemesen. Még a kaja is elviselhető volt! :-)
2009. febr. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos császárral szültem, műtét után 8 órával ki kellett kelni az ágyból, rámripakodott a nővér, hogy: húzza már ki magát, egyenesedjen már fel, 4 kilós a gyereke, azt fel is kell emelni ám!! És még megjegyezte, hogy mekkora már a hasam, sürgősen el kell kezdenem tornázni (mondta nekem egy 50 éves hájtenger, és jelentem 3 hónap alatt visszaálltam 57 kilóra, hormonok ide vagy oda, nekem ne szólogasson be ilyeneket mikor 10 óra kínlódás után megműtöttek és még csak meg sem foghattam a babámat!)Szoptatásban SENKI nem segített 2 napig! (főváros)
2009. febr. 17. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én Bp-en a János kórházban szültem és mindenki egy tündér volt és segítőkész!Csak pozitívan tudok nyilatkozni!!!

2009. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%
A negatív tapasztalatok miért vannak lepontozva????
2009. febr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
86%
3. vagyok és engem is érdekelne, hogy a negatívak miért vannak lepontozva ?!
2009. febr. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
11:26-os vagyok. Igaz, a nővérnek nem kellett tudnia, hogy a szülés során a külső rásegítés miatt elszenvedtem néhány zúzódást, amitől utána még 2 hétig azt hittem megpusztulok, de ettől még elvárható egy normális hangnem. Sőt, az őrzőben mellettem egy lány szólt hogy rosszul van, előtte tolták ki a műtőből, rá se bagóztak, végül már én is szóltam hogy hánynia kell a lánynak, mi volt a válasz ugyanattól a nőtől? "forduljon oldalra" Szegény lány összehányta magát mert a nővérke épp halaszthatatlan beszélgetést folytatott.
2009. febr. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A 11.21-es vagyok. Én is császárral szültem, fogadott orvos nélkül, de le a kalappal mindenki előtt.
2009. febr. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!