Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet ez? 5 hetes babám...

Mitől lehet ez? 5 hetes babám két napja folyton elutasítja a mellemet.

Figyelt kérdés
Nem használunk cumit, két hetes korátol kap tápszert de csak esténként két alkalommal.Eddig folyton cicizett volna most meg alig tudom rátenni.Ha nem nyomom kicsit a fejét akkor ellöki.
2011. márc. 2. 13:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Több oka is lehet. A tejed íze megváltozhatott, ha megerőlteted magad és izomlázad van, akkor a tej íze savanyú lesz. Ezt némely baba észre sem veszi, némelyik pedig nem akar szopizni. Valamint a tápszer könnyebben jön a cumisüvegből, mint a tej, ezért az is lehet, hogy nincs türelme szopizni, még akkor is, ha csak kevé
2011. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Esetleg az nem lehet hogy szájpenésze van és kenjük valami lilával és hogy az lehet az oka?azota nem akarja elfogad
2011. márc. 2. 14:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos beállt a tejtermelésed, és nem jön úgy, ahogy eddig, ezért nem tetszik neki. Próbált többször mellre tenni, úgy tudod növelni a tejtermelést. Miért kap tápszert éjjelre?

Szájpenészre vegyél a patikában boraxot, gézlapot tekerj az ujjadra, és borax-al bekenve töröld le a szájából, nyelvéről. Fizikailag alaposan, tehát ne csak simogasd. Ez minden szoptatás/etetés után. Ha szoptatod, a melledet is töröld le boraxos vattával.

2011. márc. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

orvos írt fel valami lila ecsetelőt evvel kenem napi kétszer.De azt mondta csak finoman és ne dörzsöljem mert megsérülhet a nyálka hártya.

Ezt azért mondta mert én is igy olvastam hogy dörzsölni kell.Éjjelre azért kap mert valahogy nem elég zsíros és laktató a tejem és óránként felkelt enni.

2011. márc. 3. 09:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Az a gond, ha cumisüvegből adod neki, akkor baromi nehéz utána rávenni a szopizásra. Hát ez egy ilyen korszak, ha kell szopiztasd inkább óránként, minthogy ne akarjon szopizni és úgy a tejed is elapad.

Tudom, egyszerűbb megoldás a tápi én is voltam hasonló helyzetben, de inkább két óránként fejtem és azt adtam neki, mintsem tápszert!!A babám egészsége a legfontosabb.

2011. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt, hogy a baba nem akarta elfogadni a cicit, de mint utológ a átgondoltam, a cumi megnyomhatta a száját, és ezért lehetett.

De van olyan a babáknál h szopási sztrájk.

[link]

nézd meg ezt az oldalt. Nekem ez segitett rájönni, h mi lehet az ok.

A szájpenészt mi úgy kezeltük h a cumit bekentünk glicerin boraxal naponta 2*. Nem dörzsöltük, pedig már elég durva volt, és pár nap alatt elmúlt. A szopi ugyanúgy ment tovább. De ha hólyagocskák vannak a nyelvén, az fájhat neki, és akkor bizony szopizni se akar. Ne keseredj el, csak tedd cicire sűrűn, próbálkozni kell, és rendben lesz minden.

2011. márc. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi már el is múlt bár amúgy is ügyetlenül szopizik az első naptól kezdve, mai napig is van olyan hogy 10 percet szenvedünk mire sikerül elkapnia. Pedig a szülészeten azt mondták nagyon ideális a mellem a szoptatáshoz.
2011. márc. 7. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!