Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos kislányom szinte...

8 hónapos kislányom szinte pillanatokra sincs el, ha épp nem vagyok mellette. A babakocsiban általában ordít, nem tudom, én rontok el valamit? Vagy ez volna a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 10:36
 1/4 anonim ***** válasza:

7 és fél hónapos a fiam, ugyanezt csinálja! Csak akkor marad el nélkülem ha anyukám van vele. Még apukájával sincs el :(

Azt mondta nekünk a védőnő hogy ez már a szeparációs szorongás és hogy ne aggódjak el fog múlni, ráadásul inkább örüljek hogy van ez, mert azt mutatja hogy a gyerek "normálisan működik", ugyanis ebben a korban kell hogy előjöjjön ez az anyás korszak, mert ekkor jön rá hogy az anyuca, az nem pótolható, és nem keverendő össze senki mással :)

2011. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
jaj, elírtam: anyuci :)
2011. márc. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szeparációs szorongás azt jelenti,hogy a gyerek ekkor jön rá,hogy van saját akarata,és azt akarja érvényesíteni! Nem az anyára van szüksége,ez tévedés! Nem fog elmúlni,ha mindig az ő akarata érvényesül.

Hagyni kell egyedül játszani,akkor is ha ordít. Megtanulja,hogy nem minden történik úgy,ahogyan ő akarja.

2011. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én abszolút nem így tudom mnt ahogy utolsó leírta. A "szeparáció" sz eleve a leválást jelenti! Gyermek esetében ez nem más, mint az anyáról való leválás.

A szeparációs szorongás konkrétan arról szól, hogy akkor jön rá a gyerek hogy ő és édesanyja nem egy személy, hanem külön, és ezért kezd el ragaszkodni hozzá mindennél jobban. Ezért van az, hogy anyuci kezében elvan, de ha nem látja anyucit akkor azonnal sír. Mert jobban szüksége van most rá mint eddig bármikor.


Ez nem egy kezelendő hiszti, hanem egy korosztályra jellemző normális viselkedési, fejlődési szakasz.

2011. márc. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!