Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igényeltétek a segítséget az...

Igényeltétek a segítséget az első pár hétben a szülés után? Ha igen, miben? Melyik időszak/hány hét a leghúzósabb?

Figyelt kérdés
nemsokára megszületik az első babám, sokan felajánlották a segítségüket, ami jól esik, de fogalmam sincs, mit mondjak nekik, azt sem tudom, hogy mire készüljek. Lehet, hogy valóban szükségem lesz rá, lehet, hogy csak egyedül szeretnénk majd maradni.
2011. márc. 3. 11:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nekem anyukám segített a legtöbbet. Az első héten naponta jött, főzött, mosott, vasalt. Takarítani nem kellett neki olyan sokat, legalábbis az első gyereknél, konyhát söpörni, felmosni. A porszívózást, törölgetést, egyéb dolgokat a férjemmel megoldottuk.. Ezután még pár hónapig heti kétszer hozott főtt kaját, alkalmanként néha kivasalt. Anyósom is hozott közben néha ételt (heti 1-2x), a többi napon vagy én főztem, vagy volt még maradék. Ez már maga nagy segítség volt. Anyósom is segített néha vasalni, ha épp úgy jött ki a lépés. Ez főleg akkor volt jó amikor már a 3. gyerekem is megszületett.
2011. márc. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

pároddal várjátok a babát?

nekem a férjem volt a legjobb segítségem, első 2 hétben itthon volt. a nagymamák nálunk is ajánlkoztak, én azt kértem, hogy heti 1x főzzenek nekünk (úgyis 2-3 napi adagot hoztak), megbeszéltük ki melyik napot vállalja. jó is velük előre megbeszélni, hogy csak rakják le az ennivalót, vagy csak elmegy ért a párod.


az első 6 hét arról szól, hogy megismerjétek egymást a babával, nagyon nincs szükség látogatókra. (persze 1x meg kell nézniük a babát, de max.1órára hívjátok.)

persze ez tapintat kérdése is. ha van olyan ajánlkozód, aki úgy tud segíteni, hogy közben nem fáraszt téged (pl.észrevétlenül elmosgat, kitereget és közben nem kell szóval tartanod), akkor az nagyon jól fog jönni.

boldog babázást neked!

2011. márc. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

ja, nekem kb.3 hét vol, ami tényleg kemény volt. de ez függ attól is, hogy téged mennyire "vesz igénybe" a szülés.

az biztos, hogy 6 hetet rá kell szánnod a pihenésre, hogy ne legyen gond.

2011. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Én is császárral szültem, de meglepően gyorsan gyógyultam. Édesanyám 4 napot töltött nálunk, az jó volt nagyon, de utána már gond nélkül elláttam egyedül a háztartást is. Én is azt mondom, hogy jobb, ha van segítséged az első héten legalább, aztán még mindig elküldheted korábban, ha úgy érzed, jobb volna nélküle. Hirtelen odateremteni valakit, ha elutasítottad, és mégis kéne - az már nehezebb.
2011. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nekem az első héten anyósom volt itt meg a férjem is!Férjem nagyon sokat segített,bevásárolt,papírokat ügyintéztestb!Anyósom megfőzött úgy ahogy de utánna se elmosogatni se elpakolni,az meg hogy magától meglássa,hogy lejárt a mosógép és kikéne teregetni..ááá...tespedt a tv előtt!na ez engem kifejezetten idegesített,jól felcsesztem magam rajta úgyhogy lehet jobb lett volna ha itt sincs,ráadásul még a főztjébe se nagyon volt köszönet mert úgy befűszerezett mindent meg simán a levesbe egy fél fej kelkáposztát belefőzött,hiába mondtam neki,hogy ettől fájhat a babám hasa!Persze mert ő soha nem szoptatott úgyhogy azt se tudta miről beszélek!

A következő héten itt volt anyum,na ő egy megváltás volt!Mindent megcsinált magától nem kellet külön kérni!Mosott,főzött(előtte interneten megnézte miket ehet egy szptatós kismama pedig annak idején ő se szoptatott minket bátyámmal tehát szintén gőze nem volt ezekről a dolgokról de legalább utánna nézett)takarított,megcsinálta a kertemet,bevásárolt és ami a legfontosabb:normális tanácsokat adott a babámmal kapcsolatba!ha sírt a babám ő szinte mindíg tudta,hogy miért és mindíg úgy megtudott nyugtatni engem is!Ja és amikor látta rjtam,hogy nagyon fáradt vagyok mindíg elzavart aludni,főleg mikor a babám is aludt!

Szóval összegezve nagyon jól jön a segítség csak nem mindegy,hogy kitől!


Gratulálok és könnyű szülést kívánok neked!

2011. márc. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én is császáros voltam, a babám nappal alig aludt, eléggé kikészültem.


Nemek anyukám és anyósom felváltva jöttek, főztek és vasaltak. A férjem 3 hétig volt itthon, ő intézte a papírmunkát és a bevásárlást.


Szerintem se legyen lelkiismeret-furdalásod, ha kéred, elfogadod a segítséget, jó lesz a felszabaduló időt a babáddal, vagy csak simán pihenéssel töltened.

2011. márc. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nálam apuka maradt itthon 2 hétig, összeszoktunk így szépen 3 -an.nem is volt semmi az elején, etetések között általában aludt, mindent megtudtam csinálni.én inkább most szorulnék segítségre, 5 hónapos, nappal alszik 3x20 percet, minden időmet leköti.
2011. márc. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!