Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Orvosos kérdés.

Mit csináljak? Orvosos kérdés.

Figyelt kérdés
Kisfiamat elvittem bőrgyógyászhoz, mert régóta piros egy kicsit az arcbőre, és kiütéses is időnként. Kb. 15 másodperces vizsgálat után közölte a doktornő, h. ekcémás, írt fel arc-és popsikrémet, fürdetőt. Még annyit elmondott, h minden ekcéma genetikus eredetű, és nyáron jobb, kevésbé jön elő, mint télen. És már hívta is a következőt. Ma voltunk 15 hós oltáson, mondtam a háziorvosnak, hogy ekcémás a gyerek, erre kérdezte, milyen krémmel kenem. Mondtam, h még rá sincs írva a dobozra, mert gyógyszertári kevert krém. Erre megnézte a központi gépben, és ott volt a manó kartonján, h. szteroidos krémet kaptunk. A bőrgyógyász egy szóval sem mondta, és azt sem, meddig kenjük. Sőt, amikor megkérdeztem kifele menet, h vissza kell-e jönnünk kontrollra, annyit mondott nem, és már szólította a kövi beteget. A háziorvos azt mondta, hagyjuk abba a krémet, mert nem szabad huzamos ideig használni, komoly mellékhatásai lehetnek. Most mit csináljak? Úgy forr bennem a düh, h. legszívesebben jól beolvasnék a bőrgyógy-nak! Ti panaszt tennétek vhol? Ha igen, hol? Mi ennek a menete? Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 3. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:
az ekcémára mindig szteroidos krémet írnak fel ,ált az elocomot hígítják gyógyszertárilag úgy h összekeverik egy hidratálóval. Viszont nekünk mindig mondta a doktornő, h csa akko kenjük, ha negyon piros, látszik a babán ,h zavarja, és amint múlik, már ne kenjük.
2011. márc. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én lányom is 15 hónapos. Én hallgatnék a házidokira, és abbahagynám a krémet, mert ha tényleg szteoridos, akkor többet ártasz a gyereknek, mint használsz. Próbáld kideríteni mitől jön elő neki, pl. öblítő, vagy mosópor miatt is lehet, vagy a tejes kaják miatt. Válts terméket, hátha valamelyik a hibás. Ha viszont nem enyhülnek a tünetek, akkor semmiképpen ne ahhoz a bolondhoz vidd vissza. A beolvasásról pedig, szerintem ne pazarold rá se az időd, se az energiát, nem éri meg, úgyis csak magaddal tolsz ki, nem a bőrgyógyásszal. Remélem helyrejön a gyereked ekcémája. Üdv.
2011. márc. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerűen vidd el másik bőrgyógyászhoz vagy ha teheted, akkor magánbőrgyógyászhoz.
2011. márc. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem először vidd el egy másik orvoshoz, aki megnézi normálisan és felírja a megfelelő krémeket, aztán ráérsz gondolkozni azon, hogy jogi képviselőhöz fordulsz.

Valóban steroidos krmet írnak fel, pontosabban azt is, de valóban el kellett volna mondania, hogyan és mikor használd. A rendelőnél kötelező kiírni, hova fordulhatsz jogorvoslásért.

2011. márc. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnél már 3 hónaposan a szteroidos krémet kaptuk, ez tünteti el csak a nagyon csúnya ekcémát. Ha csak picit foltos és nem zavar síma gyógyszertári zsírzó krém kell. De az ekcémát általában valami okozza, szóval nem ártana utánajárni, úgyhogy vidd másik dokihoz. Nálunk pl a tej okozta, majd a nagyobbnál a habfürdő. Szóval ezer oka lehet. Kisérletezz otthon de vidd el orvoshoz aki kideríti.

Ha nagyon csúnya a bőre kend nyugodtan pár napig. Sajnos az ekcémára csak ez van....

2011. márc. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ekcémára mindig ezt írják, más nem segít. Valóban csak addig szabad használni, amíg nagyon csúnya, nekünk max. 5-6 napot mondott a doki egyhuzamban, utána ugyanennyi szünet.

Ez a bőrgyógyász...atyavilág...én is felrobbannék, de úgysem tudsz semmit csinálni, max. ott helyben agyvérzést kapsz, nem éri meg, hagyd a fenébe...esetleg fórumokon megelítheted a nevét, hogy oda ne vigye senki a babóját.


Komolyan...hihetetlen...:-(((

de tuti azt mondaná, hogy Ő mondta...

2011. márc. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!