Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen kivagyok, mit...

Már teljesen kivagyok, mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos, anyatejes, de ebben a hónapban csak 200g-ot hízott, és éjjel is 2 óránként kér enni, a tejem már nem elég neki. A hozzátáplálással is hadilábon állunk, mert semmit nem akar elfogadni, ha valamit nagy nehezen elfogad, akkor már másodszor nem biztos. Már a 3. féle tápszert adjuk neki, de meg sem szívja az üveget, csak rágja,mert belecsepeg a szájába és nyomja ki a nyelvével, mert nem ízlik neki, próbáltam a sinlacot, tejpépeket, szóval már tényleg mindent.

Teljesen ki vagyok idegileg attól, hogy most is sír, de hiába adom a tápszert nem kéri, csak a cicimet keresi, de egy órája etettem, és nincs tejem. Ha valaki volt már ilyen helyzetben hogy sikerült megoldania? Illetve másik kérdésem, hogy melyik az a tápszer, ami leginkább hasonlít az anyatej ízére? Már az ára sem érdekel, csak egyen már valamit.


2011. márc. 4. 07:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nálunk a mildibé vált be.
2011. márc. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg: ne HA-s tápszer legyen, mert azok mind keserűek.

A Beba tápi nagyon finom, az pont eléggé édeskés, az én tejemre nagyon hasonlított, kisfiam simán el is fogadta.

Egyébként a cumisüveg sem mindegy, hogy milyen, nálunk abból meg az Avent vált be.

2011. márc. 4. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Ne tápszert adj neki,hanem rendes ételt! Gyümölcsöket,főzelékeket rendesen fűszerezve,és habarva.

Ekkor babának már nem elég laktató az anyatej. A tápszer íze pedig rossz,és az sem elég.

2011. márc. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, én szeretném neki a legjobban a rendes ételt adni elhiheted, csakhogy nem minden babánál megy ez ám hipp-hopp. Sajnos az én lányom nagyon finnyás, de ha meg is enne mindent, akkor sem lehet úgy csinálni, hogy ma még cicizett, holnap pedig csak rendes kaját eszik. Még az almát és az őszit sem akarja elfogadni. Eddig csak a krumplit fogadta el jól felvizezve, máshogy nem és a répát 2x megette, többször nem. Szóval én igyekszem, de sajnos nem olyan egyszerű, mint ahogy mondani. PL. a nővérem 5 hónapos babája mindent eszik, de ő tápszeres mellette.
2011. márc. 4. 08:02
 5/13 krisztivan ***** válasza:
Próbáltad már a sütőtököt?Általában minden baba szereti mert édes.Ha te csinálod otthon akkor nincs benne semmi más anyag,de a fiam szerette az üvegest is.Bármit bele keverhetek neki mert megeszi.Nekünk cumisüvegből a tommee tippee vált be mert olyan a cumi formája mint a cici.A babám cici + tápszeres de mióta hozzátáplálunk neki sem kell a tápszer.Mi milupa milumil HA optima strart tápszert használtunk az szerintem nem keserű.Sok sikert.
2011. márc. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Ilyen korban már legalább három szoptatást kiválthatsz más kajával. Addig pedig gyűlik a tej. Reggeli anyatej, tízórai gyümölcspép, vagy tejpép, ebédre főzelék, uzsonnára szintén gyümi vagy tejpép. Vacsira és éjjel pedig anyatej. Nekünk is éjszaka két óránként kéri mert jön a foga és így nyugtatja magát és mert van az anyatejben fájdalomcsillapító. A cumisüveget pedig most kéne még abbahagyni a fogai miatt! A tápszert nem kell erőltetni, te sem ennéd meg, ha az anyatejhez lennél szokva. Sok szerencsét és kitartást!
2011. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Anno én is így voltam, hogy mindig attól féltem, hogy ki fogja-e a bírni a 3 órát, hogy legyen elég tejem a következő etetésre. Próbáltam a szünetekben vizet adni neki, az is nyugtatta, aztán olyan 6-7 hónaposan kezdtük mi is a gyümölcsöt. Nekem eleinte a friss gyümit nem fogadta el, csak az üvegeset, mert az sokkal pépesebb,és a minimális darabokat se akarta akkor megenni. A fiam kedvence az alma-burgonya volt, de majd te is kitapasztalod. Próbáld meg "erőltetni" a gyümölcsöt, esetleg keverj hozzá gabonapépet (pl. DM 3 gabonás bio), úgy jobban is fog lakni. Egyébként 7 hónaposan a havi 20 dkg hízás teljesen normális, amiatt ne aggódj. Hamar eltelik az idő, aztán nem sokára kaphat már joghurtot is.
2011. márc. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
az almát az én fiam se eszi meg, próbáld ki, hogy kevered egy kis banánnal, attól jó édes lesz, a banánt akár a társzerrel is összeturmixolhatod és kiskanállal adhatod neki
2011. márc. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálunk 7 hós volt, mikor a sütőtök bevált, és azóta mindent eszik. A krumpli sem ízlett, semmi, csak a sütőtök, amit itthon készítettem neki, mostmár reggel cici, tízórai,ebéd,uzsi,vacsi szilárd étel és vacsi után cici. Ja, és előtte a kanál volt a gond: hol a keskenyebb, hol a szélesebb, hol a fém, hol a műanyag vált be. Egy időben meg csak kézzel fogta a banánt, azt eszegette, kanállal nem tudtunk neki semmit adni. Egyébként mi is 20-30 dkg-kat hízunk, holott rendesen főzelékezünk, jó étvágya is van, de lemozogja. Ne aggódj, próbálj kreatív lenni, mikor betegek voltunk, akkor meg csak a darabos kaja ment (8 hósan, nulla foggal), kétségbeesésemben adtam neki. Ja, és kap már fűszereket is, mert az anyatejjel azért jobban érezte az ízeket, a sima üres dolgokat nem ette meg mindig, bezzeg a tegnap húslevest csak úúúúgy nyammogta :) most 9 hós. Esetleg adj neki kekszet, hátha azzal kedvet kap. Sok sikert és kitartást!
2011. márc. 7. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7 es fel honaposan kezdett enni a kislanyom, azt hittem mar cumisuveggel megy oviba, aztan egy szep nap megtort ez a nem akarok enni dolog.El voltam nagyon keseredve, azt tudnam tanacsolni, hogy mielott eteted nyugodj meg, tegyel zenet, barmit ami TEGED! megnyugtat, mert en mar sirtam olyan ideges voltam, h szegeny gyereke ehen hal:)Hidd el, elobb utobb enni fog!
2011. márc. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!