Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagytesó nem hanyagolódik...

A nagytesó nem hanyagolódik el? Én már teljesen kivagyok ettől.

Figyelt kérdés
A nagy 5,5 éves a kicsi 13 hónapos. Sajnos a nagy sokszor háttérbe szorul a kicsi miatt, aki állandóan igényli a jelenlétem, és persze a nagy is nagyon szeretné ha csak vele játszanék stb. Teljesen magam alatt vagyok, mert a szívem meghasad a nagy miatt, aki folyton azt hallja, mindjárt csak a kicsitől most nem tudok stb. Türelmesen várja, hogy rákerüljön a sor, de mostanában olyan anyás lett a kicsi, és folyton nyávog, ha egy percre kikerülök a látóteréből. Félek, hogy rámegy a nagy, mert észreveszem rajta, hogy mennyire hiányzok neki, mindenhová elkísér, még fürdeni is stb, mint egy árnyék, nehogy őróla elfeledkezzem. Mit tegyek, hogy ne menjen ez az egész a nagyfiam rovására?
2011. ápr. 28. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem szervezz olyan napokat amikor ketten elmentek a naggyal pl állatkertbe vagy valahova amíg a kicsire vigyáz apuka nagymama stb...
2011. ápr. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld úgy tervezni a napodat, hogy amikor a kicsi alszik, vagy apa foglalkozik vele, te a naggyal legyél, ne akkor kelljen nekiállnod mosni, főzni, ezeket próbáld más időpontra tenni.

Ha naponta letudsz vele legalább fél órát ülni beszélgetni, játszani akkor már nem lehet akkora gond.

Meg próbáld bevonni őt is a picivel való játékba.

Ha időd engedi és tud valaki fél napot vigyázni a picire, vidd el a nagyobbat fagyizni, vagy csak játszótérre, és persze kettesben.

Remélem segítettem valamicskét.

2011. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

a kettesben közös program nagyon jó ötlet és hát a kicsit is lehetne egy kis önállóságra szoktatni.nem kell ugrani minden "nyávogásra"

és otthon lassan játszhattok együtt is, játékok a szoba közepén, leülsz a két gyerekkel és hármasban játszotok.

2011. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy a férjem keddtől vasárnapig 8-20-ig dolgozik, egyedüli szabadnapja a hétfő. A nagyobbik fiam pedig akkor óvodában van, ha pedig hazajön, apa játszik vele, mert neki is hiányzik egész héten. Tudom, hogy jó lenne önállóságra szoktatni a kicsit, de ha nyávog nem tudom figyelmen kívül hagyni és mással foglalkozni, mert egyfolytában csak a nyivogását hallom.
2011. ápr. 28. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a kicsi ennyire igényli a jelenléted, akár hordozhatnád is. Nem gondoltál még rá? Amig rajtad van, a naggyal is játszhatsz! Mehettek fagyizni akár hármasban is, magadon a kicsivel! Jó buli szerintem! Én is ebben a cipőben járok, mindenhová hárman megyünk! :d
2011. ápr. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
13 hónaposan hordozni? Akkor az életben nem indul el magától, arról nem is beszélve, hogy fizikálisan sem bírnám egész nap magamon cipelni!
2011. ápr. 28. 17:27
 7/7 ekeke ***** válasza:
Nyávogás - figyelem - még több nyávogás
2011. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!