Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Már teljesen kivagyok, mit...

Már teljesen kivagyok, mit adjak neki enni?

Figyelt kérdés

Kislányom 7 hónapos, anyatejes, de ebben a hónapban csak 200g-ot hízott, és éjjel is 2 óránként kér enni, a tejem már nem elég neki. A hozzátáplálással is hadilábon állunk, mert semmit nem akar elfogadni, ha valamit nagy nehezen elfogad, akkor már másodszor nem biztos. Már a 3. féle tápszert adjuk neki, de meg sem szívja az üveget, csak rágja,mert belecsepeg a szájába és nyomja ki a nyelvével, mert nem ízlik neki, próbáltam a sinlacot, tejpépeket, szóval már tényleg mindent.

Teljesen ki vagyok idegileg attól, hogy most is sír, de hiába adom a tápszert nem kéri, csak a cicimet keresi, de egy órája etettem, és nincs tejem. Ha valaki volt már ilyen helyzetben hogy sikerült megoldania? Illetve másik kérdésem, hogy melyik az a tápszer, ami leginkább hasonlít az anyatej ízére? Már az ára sem érdekel, csak egyen már valamit.


2011. márc. 4. 07:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a rengeteg tanácsot. Valójában nem tudom mi lehet a baja, mert a burgonyát vizezve 5-ből 3-szor elfogadja, meg a 7 gabonás tejpépet. Ezen kívül mindent kiköpköd, a sinlacot ette 3 napig, azóta nem fogadja el. Az almát és a sütőtököt még egyszer sem sikerült megetetnem vele, pedig többször próbáltam, céklát is főztem. Próbáltam ilyen üveges kajákat is, de azok még annyira sem ízlenek neki. Szóval tényleg semmi. A cumisüveget csak rágja, se tápszert nem tudok adni, se vizet, semmit. A felső 4 foga most bújik, vagyis 2 már kint van, 2 még nincs, gondoltam azért nem akar enni, de akkor hogy hogy a krumplit egyik nap megette, és semmi mást, sőt azóta csináltam krumplit és már nem kellett. Jaj én ebbe fogok beleőrülni, úgy érzem, legalább a tápszert fogadná el, hogy egy kis pótlást tudnék neki adni, vagy este lefekvés előtt, hogy jobban aludjon, mert 2 óránként felébred és csak úgy alszik vissza ha cict adok neki, már próbáltam, hogy nem adok, csak cumit, vittem be tápszert, hogy a sötétben úgy feküdtem mintha cici lenne, de nem buta érzi, hogy az nem az, és persze mindig az a vége, hogy cici és csak úgy alszik el.

Most kihagyta egy hetet, hogy nem kóstoltattam semmit és gondoltam hagyok egy kis időt és majd kezdem előröl, hogy először csak egy kanállal cici után és így tovább, de szájzár:) és ki sem nyitja, hogy egy kanállal megkóstolja mit adok neki. Szóval nem hogy előre, hanem vissza fejlődünk:(

2011. márc. 7. 11:17
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha be tudod vonni a párodat, próbáljátok meg, hogy éjszaka minden második alkalommal ő megy be, van olyan, hogy a baba csak anyától nem fogadja el a cumit, mert tudja, hogy a cici is tőle van :)

Nálunk a hozzátáplálás elején csak a sütőtökös bébiételt fogadta el, szerintem azért, mert az finomra van pépesítve, és a sütőtök íze hasonlóan édeskés, mint az anyatej. Tehetsz bele anyatejet is, nem baj, ha kicsit folyósabb lesz. Ne idegeskedj, addig nincs gáz, amíg ennyit hízik, 6 hós kor után már nem nő olyan ütemben a súlyuk. Nyugi, és próbálkozz kitartóan, de ne erőltess semmit, mert akkor annál inkább megmakacsolja magát. Énekelj neki, esetleg egyik kezeddel mutogass hozzá valamit ütemre, az én kisfiam nagyon élvezi, és közben jobban is eszik :)

2011. márc. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én a kisfiamnak Sinlacot adok. Nem próbáltál bele keverni valami olyan gyümölcslét, vagy gyümit, zöldségepürét, főzit belerakni amit nagyon szeret? Én volt, hogy öntöttem hozzá tejpépet is. Mindig próbáltuk azzal vegyíteni ami éppen a kedvence volt. Mostanában éjszaka a nestlés tejpépeket szokta inni. Abból is a gyümölcsös ízesítésüt. Megértelem az aggodalmaidat, két hónappal ezelőtt ugyanebben a cipőben jártunk. Annyi, hogy nekünk ez a sinlac teljesen bevált.
2011. márc. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!