Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiam olyan jól elvan...

A kisfiam olyan jól elvan magában, hogy nem szoktam vele foglalkozni csak nagyon ritkán. Jól teszem? Nem fog ez később rossz lenni? Amúgy kis okos, mert mindenre rájön magától, semmit sem erőltetünk.

Figyelt kérdés
Volt olyan nap, hogy gondoltam foglalkozok vele többet és szinte egésznap játszottunk, mikor fent volt. Másnap sírt, ha nem voltam ott. Mit csináljak?
2009. febr. 18. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem teszed jól! Foglalkozz vele! Játszva játsz, játszva tanítsd.
2009. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad mennyi idős, de nem lesz ez mindig így. Legyenek játszós időszakok, pl délután meg hagyhatod egyedül játszani is amennyit szeretne. A nővérem kislánya szólt, hogy " Anya gyere segíts mesét nézni!" Szóval igényelni fogja a közelségedet hamarosan.
2009. febr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Jól teszed.Persze kell vele foglalkozni, de ha magában elvan eljátszik akkor én nem zavarnám meg.Sőt az is jó hogy akkor legalább tudod végezni a dolgod anélkül hogy rajtad lógna a baba.

Én is hagyom a lányom ha elvan, mondjuk tudom hogy 1-2 óra múlva úgyis megunja és akkor kellek neki.

Sztem jól csinálod:)

2009. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
7 hós, de ez már így van a legelejétől kezdve. Mikor kisebb volt,akkor voltak olyan napok, hogy nem volt olyan jól el.De ritka volt
2009. febr. 18. 10:09
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én óvónő vagyok és úgy tanultam v.mikor, hogy az első hónapok meghatározzák a babák értelmi, érzelmi fejlődését. Ha a picikéd úgy szokta meg, hogy keveset vagy vele, amikor fent van, akkor ő nem hiszem, hogy tiltakozni fog ellene. Persze nem azt mondom, hogy amikor ébren van, akkor neked állandóan vele kell lenned, mert kell neki egy kis önállóság. Meg kell találni az "arany középutat", ami mindkettőtöknek jó. Sajnos receptet nem tudok adni, mert nálunk is minden gyereknél máshogy alakult a helyzet. Az a fontos, hogy minden nap foglalkozz vele, énekelj neki, játszatok együtt mozgásos játékokat,mondókákat, ő már élvezi a "kukucs-játékot"...stb. a beszédfejlődését nagyon befolyásolhatja, hogy mennyit beszélnek hozzá. Ilyen idősen már nagyon sok mindent megértenek a babák :) Akár a házi munkát is végezhetitek "együtt". Én pl. sokszor vittem ki a gyerekeket a konyhába magammal amikor főztem. Közben beszélgettünk, énekeltem, meséltem, mondókáztam nekik. Persze nagyon figyeltem, hogy valami bajuk ne essen (elég nagy a konyha, így messze tudom tenni a tűzhelytől). 4 gyerekes anyuka
2009. febr. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
végre már hogy jó gyerekröl is írtál !!!nekem is olyan jó csak nyekereg sírni csak néha szokott eszik nézelödik persze játszunk ,alszik és így volt az elején is. Most 3 és fél hós. letehetem a kezemböl persze rögtön magyarázok neki , kenyérre lehet kennni de ilyen volt a nagytesó is és jó természetü lett de vigyázni kell a jó természetre el ne roncsuk.Már azt gondoltam csak nekem van ilyen isteni fiam.
2009. febr. 18. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!