Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mért alszanak el olyan nehezen...

Mért alszanak el olyan nehezen napközben a babák?

Figyelt kérdés
7 hónapos babám nappal 2-3 alkalommal alszik 1 vagy fél órát, de bármilyen álmos is, mindig sír mielőtt elaludna.
2009. febr. 18. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Az enyém is ennyi idős. És néha pityereg egy rövidet elalvás előtt, mert már olyan fáradt! Én ki szoktam vele "tolni" leengedem a redőnyt teljesen jól besötétítek, bekapcsolom az éjszakai fényt is.Így azt hiszi, hogy megint este van és alszik délben 2-2,5 órát. Délután van még egy rövid 1-1,5 óra alvásunk még, mielőtt apa hazaér a munkából.
2009. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lányom 8 hós, délelőtt ha sétálunk a babakocsiban alszik fél órát, ha nem, akkor dédinél van,nála gond nélkül elalszik. Délután 2-3 között álmos, akkor én altatom,de az katasztrófa. Képes 2 órát üvölteni, semmi nem jó, csak cici, cici, cici, cici...Anélkül nem megy... Néha bevágom ilyenkor is a babakocsiba kínomba, és akkor elalszik. Este még alszik egyet 18 körül, de itt is csak fél óra.

Nagyon ritkán előfordul, hogy álmos, leteszem, mellé fekszem, kicsit simizem, de ha nem alszik, otthagyom a cimival betakarva. Kis takarónézegetés után elalszik, de ez kb 5x fordult elő eddig.

Az esti altatás is katasztrófális 2 hónapja, félóránként kelek hozzá, kiesik a cumi a szájából, jobb esetben visszaalszik ha visszateszem, 2-kor el kell ringatni, 4-kor és 6-kor meg csak cici után alszik vissza.

Nem tudom mikor lesz ebből "rendes alvás", de már várom, hogy 2-3órát végigaludja délután.

Férjem is mindig azt mondja, hogy örülne ha alhatna, nem tudom a babák miért nem alszanak, ha álmosak :-)

(persze tudom, érdekes a világ, meg elvesztem anyut.. de akkor is:-)

2009. febr. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem egy jól kialakított "rituálé" segítene. A rendszeresség és kiszámíthatóság segít. Biztonságérzete ad és a baba tudja mi következik.
2009. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kimaradt az előbb:) Vannak könyvek amiket elolvastam, és az segített átgondolni az alvás problémáját. Nekünk nagyon jól bevált hogy délelőtt alszik egy órácskát délután 2-2.5 órát és kicsit később szunyókál. Éjjel pedig jól alszik.

Mindig ugyanúgy fektetem le, de nem azt esti rituálét követem.

Elhúzom a függönyt, hogy félhomály legyen, nem kapcsolok zenét mint este. Az elalvási szakaszokat figyelem nála és amikor még nem alszik túl mélyen leteszem. Nálunk ez nagyon jól bevált.

2009. febr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A rituáléval és a rendszerességgel nincs gond, este könnyen, egyedül alszik el, sosem sír és sosem altatom. Csak a nappali elalvásokkal van gond, bár mindig ugyanúgy történik minden, a sírás is. Hiába fekszem ilyenkor mellé és simogatom, egy ideig sír, hiába álmos, hiába van csukva a szeme. A cicin vagy a karomban sosem aludt/altattam...

Köszönöm a válaszokat, ha van még valakinek ötlete/tapasztalata szívesen veszem!

2009. febr. 18. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!