Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A második gyereknél mit...

A második gyereknél mit fogtok máshogy csinálni? Vagy mit csináltatok másképp ha már van második/harmadik?

Figyelt kérdés
Én az altatást biztosan, a kezdetektől úgy szoktatom majd, hogy egyedül is el tudjon aludni.
2009. febr. 18. 14:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Már volt egy ilyen kérdés nemrégen,akkor is azt írtam,amit Te,hogy nem ringatom kézben,hanem ahhoz szoktatom,hogy egyedül is el tudjon aludni.

Ja és remélem nem fogok ennyit idegeskedni,sem a terhesség alatt,sem ha megszületik,pl. miért nem kakil,miért kakil ennyit,miért nem eszik,miért nem hízik,stb.biztos ismerős:-)

2009. febr. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
:) igen, ismerős, én is végigparáztam a terhességet, utána mikor megszületett, bár ezen lehet, hogy nem tudunk majd változtatni. Nálunk igazából az elalvás a legnagyobb "gond", de várok még válaszokat, hátha tanulhatok tőletek!
2009. febr. 18. 14:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Praktikusabb ruhákat veszek:),pl kislányoknál nagyon cukik a kisruhák, de kényelmetlen, főleg, mikor az ember felveszi, vagy mocorog, máris a nyakában van. Tovább fogok szoptatni, mert most eléggé el lett rontva, az ápolónők hülyesége, meg az én tapasztalatlanságom miatt, fő a nyugalom az első pár hétben. Látogatók kizárva!

Nameg a különböző játékokat sem árt kitapasztalni, melyiknek van értelme, és melyiknek nincs.

Amúgy nincs gondunk a kislányunkkal semmilyen téren, de szerintem ez nem azért van egyenlőre, mert jól neveltük volna, hanem ez adatott, úgyhogy másodszorra lehet egy hisztigépet fogunk ki, aztán nem tudjuk majd mihez kezdjünk, mi lenne a jó, hiába 2. gyerek, hisz mindegyik más.:)

2009. febr. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy kevesebbet fogok költeni. Egy csomó baromságot megvettünk, amit aztán nem is használtunk. Igaz, eleve sok mindent már nem is kell venni, mert az elsőtől örökli. A ruha nagyon igaz. Nekünk is nagyon sok kis cuki rucink van, de mind kényelmetlen.

Az altatással kapcsolatban vigyázzatok a fogadalmakkal. Én úgy gondolom, hogy az anyukák nem azért rontják el a gyereket, mert magától olyan szépen elaludt volna egyébként. Az enyém is el van rontva, mert csak cicin alszik. De amiket olvasok itt a fórumon, lehetne még rosszabb is, mert ő legalább egész éjjel alszik. Lehet, hogy a második még rosszabb alvó lesz...

Kevesebb para, az igaz, na meg a hozzátáplálással mindenképp megvárom a 6 hónapot, most 4 hónaposan kezdtük, de nem vagyunk előrébb, most is alig eszik 10 hónaposan.

Látogató az első 6 hétben tuti nem jöhet, mert nekünk idehoztak valami jó kis vírust az 5. hétben, mehettünk kórházba. Remélem, hogy kevésbé leszek ideges.

2009. febr. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi lányok. Hát ez a vírus-dolog nagyon gáz az 5. hétben, ezt én is megfogadtam az első megfázás után, hogy aki csak egy kicsit is beteg, nem foghatja meg a babám, nem érdekel, bármilyen közeli rokon is.
2009. febr. 18. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!