Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most lehet ültetni vagy...

Akkor most lehet ültetni vagy nem?

Figyelt kérdés

Babám 3 hós, erős baba, a fejét már 6 hetesen tartotta viszonylag stabilan, most már húzzal fel magát, ha kézben van. Használjuk a babamasszázs könyvet, ami azt írja, hogy ha tartja a fejét már el lehet kezdeni a ráedzést az ülésre, a következőképp: a baba szabóülésben ül, azaz a talpai összeérnek, én a mellkasánál egy kézzel tartom, kicsit előre dől és így maszírozom a hátát.

Olvastam, hogy csak akkor lehet ültetni, ha már meg bírja tartani magát. Akkor ez a gyakorlat is ártalmas lehet??


2009. febr. 18. 21:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%

Mint gyermek-gyógytornász írom neked, hogy nagyon káros mindenféle ültetés ennyi idős korban. Az ülés a normál mozgásfejlődés során csak a négykézláb után jön, bár vannak kivételek természetesen. Az ültetés következményei később fognak jelentkezni (ezt csak azért írom, mert biztos fog neked válaszolni olyan anyuka, aki azt írja, hogy ültette a babáját, 16 hónapos és semmi baja) .

Tele vannak az ortopédiák korábban ültetett gyerekekkel :(


Egyébként ismerem azt a babamasszázs könyvet, amiről írsz, én is láttam benne ezt a baromságot és teljesen elképedtem, hogy miként lehet egyáltalán forgalomban.

2009. febr. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek az előttem szólóval, bár nem vagyok gyógytornász... :)

Szerintem mindent hagyj a természetes útján. Az én babám először állt és csak utána ült...

2009. febr. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

A gyermek gyógytornásztól kérdezném, hordozó kendőben sem lehet egy 3 hónapos babát ültetni??

remélem még visszanéz ehhez a kérdéshez, mert nagyon fontos lenne!! köszönöm!!

elnézést a kérdezőtől, hogy kihasználom a kérdését!

2009. febr. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos nem :(

A kendők egyébként jók, de az ültetés abban is káros...

Nekem is van egy kengurum, de csak kb 2hetente használom 1 órára (viszont az enyém már 7 hós, de még nem ül ő sem), tudom, hogy van amikor elkerülhetetlen, de próbáld minimalizálni a dolgot!

2009. febr. 18. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánatot kérek én is a kérdezőtől, hogy én is kérdezek, de akkor az is ültetésnek aszámít, amikor felhúzzuk a kezénél fogva hátonfekvésből? (Mert ezt a feladatot naponta többszöri tornázásra ajánlotta a védőnő.)
2009. febr. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
81%

Igen, káros, ha úgy csinálod, hogy nincs semmi baja.

Az ülésbehúzást terápiás célra szokás használni, általában az elülső nyakizmok hypotóniája esetén, ilyenkor muszáj erősíteni, de amint beállt a babák izomtónusa, rögtön el is szokták hagyni.


Ha hypotóniája van a babádnak, akkor nagyon rendi a védőnőd, hogy így segít, de ha nincs semmi bajotok, akkor nem jó ötlet :(


(Az, hogy a babának az izomtónusával gond van, nem a védőnő, de még csak nem is a gyogytornász dolga eldönteni, ez orvos feladata)

2009. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
És ha úgy sétálok vele, hogy ül a karomon? akkor az is ültetésnek számít? gyermekem csak így szeret nézelődni és ő is 3 hónapos....
2009. febr. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem, hacsak nem vagy Stallone :)

Ha normál testalakatú anyuka vagy egy átlagos súlyú bébivel, akkor 2-3 percnél tovább nem tudod őt sétálva egy helyzetben tartani.

Az az igazán káros, amikor leülünk vele és beleültetjük az ölünkbe, mert azt más sokkal tovább csináljuk.

2009. febr. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
de itt most arról az ültetésről beszélünk,amikor a baba súlya a saját fenekén van,ugye? Mert ha nem,akkor az is ültetés,mikor az autós hordozóban "csücsül" - csak amiatt kérdezem,mert mikor az ölünkben ül,szintén nem ül,nem nehezedik a fenekére,ugyanígy a karunkban sem,és mikor felhúzzuk egy pillanatra ,akkor sem (bár ez utóbbi tűnik a legveszélyesebbnek,mintha itt lenne a legnagyobb súly a gerincére terhelve). És amikor 6 hónaposan körbe - kipárnázva ültetik?
2009. febr. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%

A hordozóban ülés is a káros ülés kategória, a kipárnázott 6 hós ültetés pedig kész horror, bár ez utóbbiról hál'istennek már csak nagyon ritkán hallani.

Biztonsági okoból a hordozó használatát nem lehet elkerülni, egy esetleges baleset károsabb mint az ültetés, de az autón kívül nem szabad használni.


Azokban az esetekben amiket leírtál mindegyikben deformálódnak a csigolyák sajnos :(


Nem mint gyógytornász, hanem mint anyuka mondom, hogy bizonyos helyzetek elkerülhetetlenek, ilyen az autó, vagy pl amikor már kanálból eszik, azt sem lehet teljesen vízszintesen, de arra kell törekedni, hogy minél kevesebbet legyen így.

2009. febr. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!