Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lehet babakocsiban ültetni?

Mikor lehet babakocsiban ültetni?

Figyelt kérdés

A kislányom egy hét múlva lesz 7 hónapos, de még nem mertem a babakocsiban ültetve vinni. Még fekszik. Egyszer próbáltam, hogy feljebb hoztam, de nem 90 fokban, de azt nem szerette. Csak akkor lehet így ültetni, ha magától is ül? Vagy már lehetne? Amikor megfogom a kis kezét, húzza fel magát, de egyedül még nem tud ülni.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 20. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%
Jogosítvány
2011. aug. 20. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
6 hónaposan már ültettem. Csóri gyerek 7 hós és az eget bámulja?!!?!? :-OOO Szegényem!
2011. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
26%
Nem ajánlatos babakocsiban ültetni! Arra ott a termőtalaj.
2011. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ezt a jogosítvány dolgot nem értem. Van jogsim, de nem tanítják, hogy babakocsiban mikor ültethetem fel a gyerekem...
2011. aug. 20. 22:21
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha nem kényelmes Neki, akkor ne erőltesd, próbálgasd mindig, esetleg úgy, hogy odamégy elé, beszélgetsz neki egy ideig, aztán amikor indultok, hátha ülve szeretne már maradni .) De ha nem, az sem tragédia, az első 3 válaszoló gondolom unatkozó kamasz :P
2011. aug. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kellene már feküdnie, elnézegeti a nagyvilágot. Nem baj ha még nem tud ülni. Én már 4-5 hód kora körül emeltem egy kicsit.
2011. aug. 20. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen, valószínű:) Majd megpróbálom! Az etetőszékben sem 90 fokban ül, és ott is mindig felül, szerintem szeretni fog úgy ülni a babakocsiban, csak még nem mertem úgy ültetni, de akkor majd megpróbálom! Köszönöm!
2011. aug. 20. 22:27
 8/11 anonim ***** válasza:
Amíg magától nem ül, és nem zavarja, hogy fekszik, addig ne emeld meg neki!
2011. aug. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én babám 8 hónapos korig elvolt fekve és nem zavarta, addig nem emeltem, utána mindig húzta fel magát, akkor a középsőbe tettem, majd 9 hónapos kora körül (amikor még szintén nem tudott felülni, az csak 2 hét múlva következett be)teljesen megemeltem, mert félülőben sem maradt el, de a mi kocsinkat csak 100 fokig lehet emelni, nem teljesen függőlegesre. Mióta már szépen tud ülni, azóta nem is dől hátra, hanem tartja magát egyenesen teljesen függőlegesben, így jobban tud nézelődni.

Nekem is gondom volt az ültetéssel, de azt a választ kaptam, hogy a babkocsiban a kocsi megtámasztja a hátát és az nem számít igazi ültetésnek.

Szóval szerintem is csak akkor emelj az ülőrész háttámláján, ha a babád igényli, utána úgy is emelni kell, mert sírni fog, ha akadályozod a kilátásban, addig hagy legyen csak fekve!

Sok az olyan kocsi egyébként (ABC Design Cobra, 3 Tec pl.), aminek 150 fokig dönthető csak az ülőrésze, és miután a mózest kinövik a babák, ebbe teszik át őket 5-6 hónaposan, nekik sem lesz semmi bajuk, nyugi!

2011. aug. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ez babánként változó. az én lányom kb. 8 hós volt, amikor 45fokban döntöttem az ülést, ő ezt szerette. ültetni akkor, amikor innen ülésből húzta magát, ez nála csak 9-10 hó körül volt.


én is bizonytalan voltam, én megkérdeztem a Dévény tornásztól. ha nem jártok tornára, akkor kérdezd meg a védőnőt, ő tudja, hol tart a gyereked a mozgásfejlődésben.

2011. aug. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!