Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most lehet ültetni vagy...

Akkor most lehet ültetni vagy nem?

Figyelt kérdés

Babám 3 hós, erős baba, a fejét már 6 hetesen tartotta viszonylag stabilan, most már húzzal fel magát, ha kézben van. Használjuk a babamasszázs könyvet, ami azt írja, hogy ha tartja a fejét már el lehet kezdeni a ráedzést az ülésre, a következőképp: a baba szabóülésben ül, azaz a talpai összeérnek, én a mellkasánál egy kézzel tartom, kicsit előre dől és így maszírozom a hátát.

Olvastam, hogy csak akkor lehet ültetni, ha már meg bírja tartani magát. Akkor ez a gyakorlat is ártalmas lehet??


2009. febr. 18. 21:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%
Á, már vártam mikor jelenik meg egy ültetős anyuka és kezdi el a lepontozást :)
2009. febr. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
én az utolsó előtti vagyok! köszönöm a válaszodat, kicsit megijesztettél,mert az autós ülésben szoktuk ültetni :(, - gerincferdülése lehet,vagy micsoda?
2009. febr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
73%

Igen, az is, de ami fontosabb, hogy olyan ponton kap nyomást a csigolya, a gerinc kisízületei, ahol ezek erre még nem alkalmasak.


Örülök, hogy tudtam segíteni :)

2009. febr. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
te jo eg mindjart infartot kapok.eza sok reklam megorit...vettunk egy kendot,amiben azt irta es a fenykep szerint is ami hozza volt,hogy a babat 4honapos koratol lehet ugy bele tenni,hogy keresztulesbe es ugyhogy a melkasan van a kezem,es keresztbe vannak a labai,es elore nez.sokszor hasznalom,mert imadja(hat perszehogy)es most nagyon megijedtem,mert ezek szerint nem szabadna igy hordani.most menjek kivizsgaltatni;((istenem remelem nem rontottam el.eros baba,most 5honapos.ha a melkasomon fekszik45%ban akkor felhuzza magat,de tudom,hogy ez meg nem ules.4honapos kontrolon a dokinal,minden ok volt.de most nagyon megilyedtem mert minden nap hasznaltama kendot(8kilos a babam)persze nem orakig,de egy nap olyan 30perc es tobbszor is.neharaguj en is a te kerdesedre kerdezek ra.
2009. febr. 19. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

Hát ez a baj, hogy ilyenek a tájékoztatók, ráadásul az anyukák egymást bíztatják az ilyesmire :S

Próbáld meg ezentúl kerülni az ilyen helyzeteket.

A kengurukban , kendőkben egyébként sem szabad kifelé fordítva hordani a babákat, ezt egy kifejezetten hordozással foglalkozó ismerősömtől tudom.


Nyugodj meg és tedd félre azt a kendőt. Az a legjobb, amikor a földön vannak hason, bár tudom, hogy ez nem mindenhol megoldható így télen.

2009. febr. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nos, én is nagyon elszúrtam akkor a dolgot, mert babám kb 5 hetes kora óta pihenőszékben van vagy napi 2 órát. Dehát a háta alá van támasztva, lényegében nem a fenekén ül, hanem fekszik. Akkor ezt most nem értem tényleg. Egyátalán hogyan ül fel magától? Vagy mikor tudom, hogy kész rá?
2009. febr. 19. 09:12
 17/25 A kérdező kommentje:

Ja és utál ölben vízszintben lenni. Akkor hogy tartsam? Ha a háta meg van támasztva a hasamon az sem jó??

Köszi

2009. febr. 19. 09:15
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
engem is erdekelne.mert az en picimis utal vizszintessen.es bofizo poz az sem jo?mert ugy is szoktam hordani
2009. febr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Ha a hasadnak támasztod, sajnos az is támasztás.

15 fokos dőlésszög már rosszat tesz, akkor már nem úgy terhelődik a csigolya, ahogy annak ennyi idősen kellene.

Próbáld meg minél kevesebbet a döntött helyzetben tartani. Tudom, hogy állati nehéz, az én babám is utálja, ha az ölemben vízszintesen fogom, állandóan emelgeti a fejét és próbál felülni :(

Annyit tudok csak mondani, hogy minél kevesebbet próbáljátok nem vízszintesen tartani.


A bufiztetésnél muszáj függőlegesen tartani, ezt nem tudod elkerülni, ennyit viszont bírnia is kell azért a gerncének :)


Onnan tudod, hogy kész az ülésre, hogy felül magától. Tehát beteszed a járókába, franciaágyra, földre, bárhova ami vízszintes sík talaj és minden segítség nélkül fel tud ülni, nem kapaszkodik semmibe. Ez általában négykézláb után jön, innen ülnek le hátra a két sarok közé vagy esetleg az egyik oldalra. Ha segítesz neki a kezeddel, kitámasztással az nem ülés még és az sem, amikor az ember ülő helyzetbe teszi le a babát és "úgy tud maradni".

2009. febr. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
15fokos helyzet sem jo?mindenaron vizszintes helyzetben kell lennie?es hogy lehet eszerevenni,hogy rossz a gerince?
2009. febr. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!