Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akkor most lehet ültetni vagy...

Akkor most lehet ültetni vagy nem?

Figyelt kérdés

Babám 3 hós, erős baba, a fejét már 6 hetesen tartotta viszonylag stabilan, most már húzzal fel magát, ha kézben van. Használjuk a babamasszázs könyvet, ami azt írja, hogy ha tartja a fejét már el lehet kezdeni a ráedzést az ülésre, a következőképp: a baba szabóülésben ül, azaz a talpai összeérnek, én a mellkasánál egy kézzel tartom, kicsit előre dől és így maszírozom a hátát.

Olvastam, hogy csak akkor lehet ültetni, ha már meg bírja tartani magát. Akkor ez a gyakorlat is ártalmas lehet??


2009. febr. 18. 21:26
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
és milyen problémákat okoz,mire gondolsz? mivel ülnek ott a rendelőben az ültetett emberek? Ne haragudj,csak ködös nekem az egész :(
2009. febr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Ez a fekvés dolog engem is érdekel, mert az én fiam sem szeret vízszintesen lenni sokáig. A hordozókendőben, ha szemben van velem az jó? Mert én is úgy szoktam vele járkálni (este fürdés előtt kb. 3/4-et órát), hogy arccal kifele van, amúgy nem lehet vele bírni. Mit lehet még vele csinálni, hogy ne vízszintesen legyen, de ne is terheljük a gerincét?
2009. febr. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:

A kifele hordozás valóban TILOS és káros, mindenféle hordozó eszközben. A kendőről: abban befele fordítva NEM ülteted a babát, akkor sem, ha függőlegesen van, hiszen a térdei magasabban vannak, mint a feneke, tehát a gerincére nézve nem káros ez a fajta hordozás. (A kenguruban lóg a lába, az szintén káros.)


A pihenőszékeknek több fajtája is van, általában több fokozatban dönthetőek, újszülött kortól az használható, ami fekvő pózba is dönthető.

2009. jún. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
ll
2013. ápr. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Zsöff85 ***** válasza:
A kendőkben nem ül a baba, úristen......... Tartja csigolyáról csigolyára a kendő, ezért nem számít ülésnek. Mielőtt okoskodtok olvassatok már utána....
2015. jún. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!