Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat hisztizik, ha leteszem,...

Sokat hisztizik, ha leteszem, mit csináljak? 3 hónapos

Figyelt kérdés
2011. márc. 7. 12:18
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
38%

Hogy lehet egy három hónapos babára azt mondani, hogy hisztizik?

Valami baja biztosan van, ha mindig sír. Ők így jelzik a problémájukat. Tudnál kicsit bővebben írni az egészről?

2011. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
én babám is 3 hónapos és ugyn ezt csinálja.ÉS miért ne hisztizhetne?Nálunk egyértelműen ez van, előtte egy perccel még kézben nevetés, visongás van, mihelyst vízszintesbe került már üvöltés volt.Egyszerűen csak kézben akar lenni, mert már egyre több minden érdekli, és ha kézben van, akkor többet lát.
2011. márc. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekünk ha vízszintesbe került, üvöltött. De nálunk kiderült, hogy refluxos és azért...no, persze nálatok reméljük semmi baj nincs, de azért többet kellene tudnunk a körülményekről!
2011. márc. 7. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Megetetem, büfizik is, picit játszunk. Tiszta a pelus, minden ok, mosolyog, kacag. Leteszem, egy ideig néz, zörgetek neki vmi csörgőt, tetszik neki, próbálja elkapni, megszerzi, játszik vele, beszél hozzá. Aztán elkezdek pakolászni, nem vele foglalkozni és jön a sírás. Odamegyek vigyor, aztán elmegyek, sír, pedig lát. Utána már az se jó, ha odamegyek, csak akkor jó, ha felveszem.De nem tudom mindig magammal vinni és nem is akarom, hogy megszokja. Ezért írom, hogy hiszti, mert ha kézben van, semmi baja.
2011. márc. 7. 12:39
 5/15 A kérdező kommentje:
Ő sír vízszintesen, hason és oldalt is. mindenhogy kb 5-10 percig elvan, aztán jön a hiszti.
2011. márc. 7. 12:40
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem fáj a hasa, és azért csinálja. Ilyen pici korban még nem igazán tudnak hisztizni, ha sírnak, akkor az azt jelenti, hogy van valami baja. Az én babám is nagyon hasfájós volt, napközben is tornáztattam, masszíroztam a hasát, és Gripe Water-t adtam neki. Sok baba egyébként nagy szopásigényű, ami azt jelenti, hogy nem éhes, csak szopizni szeretne. Úgyhogy mi cumit adtunk neki (hú, most biztos sokan lehurrognak, de nekünk bevált).
2011. márc. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
És akkor ha kézben van miért nem fáj a hasa??? Akkor miért vigyorog és dumál? Én is masszírozom, tornáztatom és cumija is van, de amikor hiszti van, kiköpi.
2011. márc. 7. 12:42
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

:) Nem értem, hogy miért ne tudna egy 3 hós baba "hisztizni"..

Persze a hiszti szót nem teljesen úgy kell értelmezni, mint egy nagyobb gyerkőcnél, aki hisztirohamot kap, ha nem veszed meg neki vásárlás közben az adott cukrot, csokit, játékot..stb.

Nem hinném, hogy a hasa fáj, ha egyből elmúlik a rosszkedv, mihelyst felveszed. Valószínűleg csak arról van szó, hogy nem szeret egyedül maradni. Sokkal jobb neki, ha fogod, viszed magaddal, foglalkozol vele, amikor folyton lát és érez téged. Ez tök normális dolog, és igen gyakori, főleg azoknál a szülőknél, akik hozzászoktatták kisbabájukat ahhoz, hogy sűrűn kézben tartják. Ez csak akkor lesz gond, ha bármi dolgod van otthon, de a bébitől nem tudsz még elmosogatni se.. :)

Igazán jó megoldás sztem erre nincs, hisz kevés olyan anya van, aki hosszabb ideig el tudja viselni kicsi babája keserves sírását..:)

üdv. egy 25 éves anyuka

2011. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
64%

Ranscburg Jenő szerint (és én hiszek neki, mert nagyon jó dolgokat mond) a babáknak kb. féléves korukig ugyanolyan fizikai szükségletük a testközelség, mint az evés vagy a tisztába tétel. Ezt szerintem minden gyakorló anyuka tapasztalhatja. Tehát nem hinném, hogy inkább lehet hisztinek nevezni, ha egy 3 hónapos azért sír, hogy ölbe vegyük, mint ha azért, mert fázik például.

Persze erre mondhatod, hogy jó, de így mi lesz a házimunkával, és teljesen igazad van. Szerintem a legjobb megoldás - ha belefér a költségvetésbe és nem nagyon idegenkedsz a gondolattól - ha veszel egy hordozókendőt. Nem kell, hogy éjjel-nappal benne legyen a baba, de ha sír, és nem tudsz ezért dolgozni, akkor nagyon nagy segítség tud lenni. Nem lesz ettől elkapatva, viszont mindenkinek könnyebb lesz az élete.

Nálunk is így volt, kb 6 hónapos koráig a babakocsit nem bírta elviselni, és én nem ordíttattam, hanem mei tai-ban vittem akkor magammal (egyszerűbb a használata, mint a kendőnek). Most tíz hónapos, és teljesen jól elvan a kocsiban, meg itthon is egész nap jön-megy, pakol, és nem igényli már, hogy rajtam legyen.

2011. márc. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
52%
En ilyenkor felvettem es mikor megnyugodott visszatetettem, akar 25 szor is:)
2011. márc. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!