Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hát én ilyet még nem láttam!...

Hát én ilyet még nem láttam! Ölben sír, ordít, ha leteszem meg magától elalszik? Szerintetek?

Figyelt kérdés

Tudom, szerencsés vagyok....3 és fél hónapos. Eddig CSAK és KIZÁRÓLAG! ölben volt hajlandó elaludni, most meg sírt az ölemben, leraktam, mert kerestem a vizét, hátha szomjas, addig azért a kezébe nyomtam a szundikendőt (sose használjuk, csak van)......erre elnézegette a kezében, majd oldalra fordult és most durmol......Azért csak van abban valami, hogy igazi kis egyéniségek már ilyen pici korban is...van önálló akaratuk. És arra is rájöttem, hogy NEM kényeztettem el, nem kapattam el azzal, hogy az első 2 hónapban szinte végig ölben volt....Lehet besokallt tőle :DDDD

Másnak is van ilyen egyik napról a másikra változásról tapasztalata??


2011. okt. 18. 13:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Lányom 3 hónaposan váltott. Megtanult önállóan elaludni, tulajdonképpen egyik napról a másikra.

Szerintem vannak határvonalak, fordulópontok a babák életében, így nem meglepő, hogy most más lett az igénye a te babádnak is. De még változhat, az első év is tartogat meglepetéseket, hát még a többi... :)

2011. okt. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk is volt ugyanilyen eset, de ő akkor már nagyobb volt. Egyszerűen nem volt már neki kényelmes kézben, jobban szeretett egyedül elfészkelődni. Én is örültem neki. Persze, ez sem tartott örökké, az elmúlt két év alatt fogzástól és betegségtől függően hol újra igényelte a ringatást, vagy csak a mellette üldögélést, hol meg elaludt egyedül, csukott ajtó mögött. Ez van. :) :)
2011. okt. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is ugyanígy volt 3 hónapos korában.
2011. okt. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

7 hónapos, nálunk is 3-4 hónaposan jött ez. Konkrétan úgy éreztem, hogy zavarom az elalvásban, mintha azt mondta volna az ölemben, hogy "ok, csak erre voltam kiváncsi, hogy itt vagy, mosmá lehet békén hagyni". :D

Mai napig van, hogy sírdogál kicsit, felveszem, jól megnéz, aztán követeli, hogy tegyem vissza, mert most már menni fog.

2011. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"sírdogál kicsit, felveszem, jól megnéz, aztán követeli, hogy tegyem vissza"

Ezen jót nevettem, mert lányom is ezt csinálta.

3 hónapos kora körül döntött úgy, hogy most már egyedül fog aludni. Most 1 éves múlt és a mai napig tök önállóan elalszik, ha ott vagyok mellette, szinte dühös rám. :)

2011. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó! Örülök, hogy ilyen ügyes-okos kisbabáink vannak!!!!!!:))))))))

:D

2011. okt. 18. 13:47
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor ez lehet a gond az esti fürdetés után is. Mostanában mindig sír, nehezen alszik el. Megpróbáljuk akkor békén hagyni :)))
2011. okt. 18. 13:56
 8/13 anonim ***** válasza:

13.23 vagyok, próbáld meg, hogy nem veszed ki, csak behajolsz, simized, beszélsz hozzá, énekelsz, ha szereti (én fiam utálja, talán a remek hangom miatt :D). Ez nekünk bejött, szerintem csak tudni akarja, hogy ott vagytok, nem hagytátok egyedül.


(De készülj fel, még sokszor fog változni, fogzáskor pl. volt olyan, hogy ringatnom kellett, de aztán visszaállt minden)

2011. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
De jó!!Köszi a választ!!Kipróbáljuk ma ;)
2011. okt. 18. 14:12
 10/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nem hirtelen változás állt be - soha nem volt "ölbebaba". :) Volt, hogy próbáltam ringatni, ő meg nézett rám a nagy szemeivel, mintha azt kérdezné: "Anya, miért nem hagysz már végre aludni?". :) sokan fognak még irigyelni érte. :)
2011. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!